ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"02" листопада 2010 р. Справа № 2a-3667/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Микитюка Р.В.
при секретарі - Дущак С.М.,
за участю представників сторін:
від позивача - ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції в Городенківському районі, вул. Ринкова, 2, м. Городенка, Івано-Франківська область, 78100
до відповідача: Приватного підприємства "Елітне житло КОФ", вул. І.Богуна, 123, м.Городенка, Івано-Франківська область, 78100
про стягнення заборгованості за рахунок активів платника податків в сумі 3277,42 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в Городенківському районі звернулася в суд з адміністративним позовом до ПП «Елітне житло КОФ»про стягнення заборгованості за рахунок активів платника податків в сумі 3277,42 грн.
Представник позивача в судовому засіданні позов підтримала з мотивів, викладених в позовній заяві, та пояснила, що ПП «Елітне житло КОФ», всупереч вимог податкового законодавства, зокрема Закону України В«Про систему оподаткуванняВ» , Закону України В«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» допущено заборгованість по податку на додану вартість в сумі 538,88 грн., по орендній платі за землю в сумі 2723,64 грн, по комунальному податку в сумі 14,90 грн. Дана сума заборгованості станом на 07.10.2010 року відповідачем не сплачена, а тому підлягає стягненню у судовому порядку. Зазначила, що суми заборгованості є узгодженими відповідачем. Просила позов задовольнити повністю.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду, поштове повідомлення повернулося на адресу суду з відміткою про вручення. Своїм правом на подання письмового заперечення проти позову не скористався.
Розглянувши матеріали адміністративного позову, вислухавши пояснення представника позивача, дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, судом встановлено наступне.
Приватне підприємство "Елітне житло КОФ" згідно свідоцтва про державну реєстрацію серії А00 №366216 від 28.09.2005 року є юридичною особою.
Станом на 07.10.2010 року за відповідачем рахується заборгованість по податку на додану вартість в розмірі 538,88 грн., з яких 370,73 грн. -основний борг та 168,15 грн. сума пені; по орендній платі за землю в розмірі 2723,64 грн.; по комунальному податку в розмірі 14,90 грн.
Як вбачається з матеріалів справи заборгованість до державного бюджету з податку на додану вартість виникла внаслідок несплати узгодженої суми податкового зобов'язання згідно декларації з ПДВ №5022 від 06.05.2010 року (за 1 квартал 2010 року).
Заборгованість до місцевого бюджету по орендній платі за землю в сумі 2723,64 грн. виникла внаслідок несплати узгодженої суми податкового зобов'язання згідно податкової декларації орендної плати за земельні ділянки за 2010 рік, даний податок відповідач зобов'язаний сплачувати відповідно до договору оренди від 18.11.2009 року, укладеного між Городенківською міською радою та ПП "Елітне житло КОФ". Дана заборгованість підтверджується податковою декларацією орендної плати за земельні ділянки державної і комунальної власності за 2010 рік, згідно якої щомісячна плата відповідача складає - 453,94 грн.
Що стосується заборгованості відповідача по комунальному податку в сумі 14,90 грн. то вона виникла внаслідок несплати узгодженої суми податкового зобов'язання згідно податкового розрахунку за перший та другий квартали 2010 року. (а.с. 17, 18).
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Законом України В«Про систему оподаткуванняВ» визначено види податків і зборів (обов'язкових платежів), що справляються на території України. Відповідно до п.3 ч.1 ст.9 Закону України В«Про систему оподаткуванняВ» платник податків повинен сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлений законом термін. Обов'язок юридичної особи щодо сплати податків і зборів (обов'язкових платежів) припиняється із сплатою податку, збору (обов'язкового платежу) або його скасуванням або списанням податкової заборгованості відповідно до Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Відповідно до п.1.11 ст.1 Закону України В«Про порядок погашень зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» податкова декларація -це документ, що подається платником податків до контролюючого органу у строки, встановлені законодавством, на підставі якого здійснюється нарахування та/або сплата податку, збору (обов'язкового платежу).
Згідно з п.1.2 ст.1 даного Закону податковим зобов'язанням визнається зобов'язання платника податків сплатити до бюджету відповідну суму коштів у порядку та строки, визначені цим Законом або іншими законами України.
Відповідно до п.п.1.3 ст.1 Закону України В«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» податковим боргом визнається податкове зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій), самостійно узгоджене платником податків або узгоджене в адміністративному або судовому порядку, але не сплачене у встановлений строк, а також пеня, нарахована на суму такого податкового зобов'язання.
Положенням п.5.1 ст.5 Закону України В«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» встановлено, що податкове зобов'язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації і відповідно до п.п. 5.3.1. п.5.3 ст.5 Закону платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого підпунктом 4.1.4 пункту 4.1 статті 4 цього Закону для подання податкової декларації.
Узгоджена сума податкового зобов'язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків (п.п.5.4.1 п.5.4 ст.5 вказаного Закону).
На виконання ст.6 Закону України В«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» року відповідачу надсилалась перша податкова вимога №1/82 від 13.04.2009 року та друга податкова вимога №2/105 від 13.05.2009 року, які відповідачем залишено без виконання.
Відповідно до ст.16 Закону України В«Про порядок погашення зобов'язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання на суму податкового боргу нараховується пеня, нарахування якої при самостійному нарахуванні суми податкового зобов'язання платником податків розпочинається від першого робочого дня, наступного за останнім днем граничного строку сплати податкового зобов'язання, визначеного цим Законом.
У разі погашення суми податкового боргу шляхом стягнення коштів або відчуження інших активів боржника у порядку, передбаченому цим Законом, нарахування пені зупиняється у день такого стягнення або відчуження активів з права власності (повного господарського відання) боржника в рахунок погашення, незалежно від строків оплати вартості таких активів їх покупцем (п.п.16.3.2. п.16.3 ст.16 даного Закону).
Відповідно до п.п.16.4.1 п.16.4 ст.16 вказаного Закону пеня нараховується на суму податкового боргу (включаючи суму штрафних санкцій за їх наявності) із розрахунку 120 відсотків річних облікової ставки Національного банку України, діючої на день виникнення такого податкового боргу або на день його (його частини) погашення, залежно від того, яка з величин таких ставок є більшою, за кожний календарний день прострочення у його сплаті.
Зазначений розмір пені діє щодо всіх видів податків і зборів (обов'язкових платежів), крім пені щодо порушення строків розрахунків у сфері зовнішньоекономічної діяльності, що встановлюється окремим законодавством (п.п.16.4.2 п.16.4 ст.16 вказаного Закону).
Таким чином, позивачем правомірно нараховано відповідачу пеню на суму податкового боргу після закінчення встановлених строків погашення узгодженого податкового зобов'язання в розмірі 168,15 грн.
Щодо заборгованості по сплаті комунального податку, то відповідно до ст.15 Закону України В«Про систему оподаткуванняВ» комунальний податок - це місцевий податок, який справляється до місцевого бюджету за механізмом, визначеним сільськими, селищними, міськими радами та є обов'язковим для сплати суб'єктами господарювання.
Положенням п.п.3.1.1 п.3.1 ст.3 Закону України В«Про порядок погашення зобов'язань узгоджена сума податкового платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» встановлено, що активи платника податків можуть бути примусово стягнені в рахунок погашення його податкового боргу виключно за рішенням суду.
Заборгованість відповідача підтверджується розрахунком суми заборгованості від 07.10.2010 року, копіями узгоджених податкових декларацій та іншими матеріалами справи.
Оскільки відповідачем не надано доказів сплати даної заборгованості, то податкове зобов'язання на загальну суму 3277,42 грн. підлягає стягненню у судовому порядку.
Враховуючи вищенаведене, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Приватного підприємства "Елітне житло КОФ", 78100, вул. І.Богуна, 123, м.Городенка, Івано-Франківська область, ідентифікаційний код 33732922 в доход Державного бюджету України заборгованість в сумі 538,88 грн. (п"ятсот тридцять вісім гривень 88 коп.) та в доход місцевого бюджету 2738,54 грн.(дві тисячі сімсот тридцять вісім гривень 54 коп).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Микитюк Р.В.
Постанова складена в повному обсязі 05.11.2010 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2010 |
Оприлюднено | 12.08.2015 |
Номер документу | 48064189 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Микитюк Р.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні