ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"26" листопада 2010 р. Справа № 2a-3831/10/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Панікара І.В.
при секретарі Богусевич А.С.
за участю сторін:
представника позивача - ОСОБА_1,
представника відповідача - не з"явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Долинському районі
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Лістранссервіс"
про стягнення заборгованості в сумі 270,99 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
01 листопада 2010 року відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Долинському районі звернулось до суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Лістранссервіс" про стягнення з відповідача несплачених страхових внесків в сумі 270,99 гривень.
Позовні вимоги мотивовані тим, що станом на момент подання позовної заяви за відповідачем рахується несплачена заборгованість по страхових внесках в сумі 270,99 гривень.
Представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримав. Суду пояснив, що в результаті проведеної Долинською міжрайонною прокуратурою перевірки встановлено, що відповідачем в порушення Закону України „Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатностіВ» допущено заборгованість по сплаті страхових внесків на загальну суму 5982,12 гривень, яку, згідно рішень Івано-Франківського окружного адміністративного суду по справах №2а-2802/10/0970 та №2а-1996/10/0970 стягнуто в судовому порядку в загальному розмірі 5711,13 гривень. На даний час, залишок заборгованості в сумі 270,99 гривень відповідачем не сплачено. Просив позов задовольнити повністю, шляхом стягнення вищезазначеної заборгованості в судовому порядку.
Представник відповідача повторно в судове засідання не з`явився, хоча належним чином повідомлений про час, місце та дату судового засідання. Своїм правом на подання заперечення не скористався.
Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши та оцінивши подані докази, суд приходить до переконання про необхідність задоволення позовних вимог, виходячи із наступних мотивів.
Судом встановлено , що Товариство з обмеженою відповідальністю „ ЛістранссервісВ» є платником страхових внесків на загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань, які спричинили втрату працездатності відповідно до Закону України „Про загальнообов`язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, які спричинили втрату працездатностіВ» і взяте на облік у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Долинському районі.
Перевіркою правильності нарахування, повноти та своєчасності перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України відділенням виконавчої дирекції Фонду в Долинському районі встановлено допущення відповідачем заборгованості по сплаті страхових внесків на загальну суму 5982,12 гривень, що підтверджується розрахунковою відомістю за 2 квартал 2010 року.
Рішенням Івано-Франківського окружного суду від 29.07.2010 року у справі №2а-1996/10/0970, яке станом на день розгляду даної справи набрало законної сили, позов Долинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Долинському районі до відповідача про стягнення суми страхових внесків на загальнообовВ»язкове державне страхування в сумі 1749,31 гривень, задоволено повністю.
Рішенням Івано-Франківського окружного суду від 14.09.2010 року у справі №2а-2802/10/0970, яке станом на день розгляду даної справи набрало законної сили, позов Долинського міжрайонного прокурора в інтересах держави в особі відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Долинському районі до відповідача про стягнення суми страхових внесків на загальнообовВ»язкове державне страхування в сумі 4050,49 гривень, задоволено повністю.
Однак, станом на 01.10.2010 року відповідачем не сплачена недоїмка в сумі 270,99 гривень.
Відповідно до статті 6 Закону України „Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинило втрату працездатностіВ» суб'єктами страхування від нещасного випадку є застраховані громадяни, а в окремих випадках - члени їх сімей та інші особи, страхувальники та страховик. Страхувальниками є роботодавці, а в окремих випадках - застраховані особи, страховиком - Фонд соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України. Об'єктом страхування від нещасного випадку є життя застрахованого, його здоров'я та працездатність.
Згідно із статті 7 вищезазначеного Закону роботодавцем вважається власник підприємства або уповноважений ним орган та фізична особа, яка використовує найману працю.
Відповідно до статті 45 Закону України В«Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання, що спричинило втрату працездатностіВ» роботодавець як страхувальник зобов'язаний своєчасно страхуватися у Фонді соціального страхування від нещасних випадків та своєчасно, повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески до Фонду соціального страхування від нещасних випадків.
Статтею 47 даного Закону страхові внески визначені як цільовий загальнообов'язковий платіж, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Розміри страхових внесків страхувальників обчислюються для роботодавців у відсотках до сум фактичних витрат на оплату праці найманих працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати, на інші заохочувальні і компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", які підлягають обкладенню податком з доходів фізичних осіб (ч.3 ст.47 Закону).
Згідно частини 4 статті 47 вищевказаного Закону страхові внески нараховуються в межах граничної суми заробітної плати (доходу), що встановлюється щороку на рівні п'ятнадцяти розмірів прожиткового мінімуму, встановленого законом для працездатних осіб, та є розрахунковою величиною при обчисленні страхових виплат.
Частиною 10 статті 47 вказаного Закону передбачено, що страхувальник здійснює страховий внесок у Фонд соціального страхування від нещасних випадків у порядку і строки, які визначаються страховиком.
В статті 55 Закону передбачено, що спори щодо суми страхових внесків, а також щодо розміру шкоди та прав на її відшкодування, накладення штрафів та з інших питань вирішуються в судовому порядку.
Згідно частини 6 статті 74 цього Закону страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом. Страхові внески не включаються до складу податків, інших обов'язкових платежів, що становлять систему оподаткування. На страхові внески не поширюється податкове законодавство.
Згідно із Інструкцією В«Про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів до Фонду соціального страхування від нещасного випадку на виробництві та професійних захворювань УкраїниВ» , яка затверджена Постановою правління Фонду від 12.07.2007 року № 36 страхові внески сплачуються страхувальниками - роботодавцями у день одержання коштів на оплату праці. Підприємства, які здійснюють виплату заробітної плати на поточні рахунки фізичних осіб в установах банків, сплачують страхові внески до Фонду в день перерахування коштів на особові рахунки.
Відповідно до зазначеної Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду вважаються недоїмкою і стягуються в порядку, передбаченому законодавством з нарахуванням пені.
Заборгованість відповідача підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування та перерахування страхових внесків та витрачання коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України за 2 квартал 2010 року. Рішеннями суду від 29.07.2010 року та 14.09.2010 року з відповідача стягнуто недоїмку в загальному розмірі 5711,13 гривень, а на момент розгляду справи несплаченою залишилась недоїмка в розмірі 270,99 гривень.
Таким чином, враховуючи вищенаведене, суд приходить до переконання про необхідність задоволення позовних вимог шляхом стягнення заборгованості в сумі 270,99 гривень в судовому порядку.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з ТзОВ "Лістранссервіс" (код ЄДРПОУ 35401618, вул. Заводська,4, смт. Вигода, Долинський район, Івано-Франківська область,) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань в Долинському районі заборгованість по сплаті страхових внесків в розмірі 270,99 гривень (двісті сімдесят гривень дев"яносто дев"ять копійок).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: /підпис/ ОСОБА_2
Постанова складена в повному обсязі 01.12.2010 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2010 |
Оприлюднено | 12.08.2015 |
Номер документу | 48064269 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Панікар І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні