21/1117-А
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1 тел. 79-57-10, факс 79-58-82
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
"12" березня 2007 р. Справа № 21/1117-А
за позовом Городоцького районного центру зайнятості - робочого органу виконавчоїдирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття м.Городок
до Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Веселець" с. Веселець Городоцького району
про стягнення 9665,51 грн.
Суддя Огороднік К.М. Секретар судового засідання Козій Т.М.
Представники сторін:
Від позивача –Наральник З.О. - за дорученням №20-01/45 від 22.01.2007р.
Від відповідача –не з'явився
Позивач у позовній заяві просив стягнути з відповідача суму 9665,51 грн. заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне страхування на випадок безробіття відповідно до Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття”.
Представником позивача у судовому засіданні подано заяву, якою уточнено позовні вимоги, а саме - просить стягнути з відповідача суму 9270,58 грн. заборгованості по внесках.
Відповідач, повідомлений належним чином про розгляд справи, представника для участі у судовому засіданні не направив, заперечень на позов не подав. Тому справа розглядається з урахуванням п. 8 ст. 35 КАС України.
Розглядом наявних матеріалів справи встановлено наступне.
Згідно акту №8 перевірки правильності нарахування, своєчасності і повноти перерахування страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття від 20.02.2006 року у відповідача виникла заборгованість по сплаті страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття в сумі 9270,58 грн.
У зв'язку з наявністю простроченої заборгованості позивачем (з урахуванням уточнення) подано позов.
Досліджуючи надані докази, оцінюючи їх в сукупності, судом приймається до уваги наступне.
Згідно Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування та п. 1 ст. 1 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття –це система прав, обов'язків і гарантій, яка передбачає матеріальне забезпечення на випадок безробіття з незалежних від них обставин та надання соціальних послуг за рахунок коштів Фонду загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Згідно Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” відповідач, як роботодавець, являється платником внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття.
Згідно п. 3 ст. 17 цього Закону роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці, а згідно п. 2 ст. 35 цього Закону, роботодавець, як страхувальник, зобов'язаний своєчасно та повністю сплачувати в установленому порядку страхові внески, розмір яких передбачений Законом України “Про розмір внесків на деякі види загальнообов'язкового державного соціального страхування”.
Згідно п. 1 ст. 38 Закону у разі несвоєчасної сплати страхових внесків страхувальниками або неповної їх сплати страхувальники сплачують суму донарахованих контролюючим органом страхових внесків (недоїмки), штраф та пеню. Пеня обчислюється виходячи з 120 відсотків облікової ставки Національного банку України, що діяла на момент сплати, нарахованої на повну суму недоїмки (без урахування штрафів) за весь її строк.
Згідно ст. 12 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття", виконавча дирекція Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Виконавча дирекція Фонду та її poбoчi органи ведуть реєстр платників страхових внесків, проводять збір страхових внесків, контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, а також витрат за страхування на випадок безробіття, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах. Функції робочих органів виконавчої дирекції Фонду покладаються, зокрема на міські, районні, міськрайонні, міські та районні у містах центри зайнятості.
Як встановлено абз. 11 ч. 2 ст. 19 Закону України "Про зайнятість населення", державна служба зайнятості має право стягувати з підприємств, установ i організацій, незалежно від форм власності, суми прихованих або занижених обов'язкових зборів та недоїмок до державного фонду сприяння зайнятості населення.
Внаслідок невиконання вищезазначених норм чинного законодавства у відповідача склалась заборгованість по сплаті страхових внесків в сумі 9270,58 грн., що підтверджується наявними в матеріалах справи доказами, на спростування яких відповідачем не подано жодних доказів. Тому позовні вимоги (з урахуванням уточнення) відповідають визнаються обґрунтованими, відповідають чинному законодавству та підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст. 4, 14, 69-71, 86, 104, 158-163, 167, 254-255, п. 6 Розділу 7 „Прикінцеві та перехідні положення” Кодексу адміністративного судочинства України, СУД
П О СТ А Н О В И В :
Позов Городоцького районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття м. Городок до сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Веселець" с. Веселець Городоцького району про стягнення 9270,58 грн. заборгованості задоволити.
Стягнути з сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю "Веселець" с. Веселець Городоцького району (код ЄДРПОУ 32218405) на користь Городоцького районного центру зайнятості - робочого органу виконавчої дирекції Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття м. Городок, вул. Грушевського, 82 (код ЄДРПОУ 22986852) суму 9270,58 грн. (дев'ять тисяч двісті сімдесят гривень 58 коп.) заборгованості по внесках.
Згідно ст.ст. 185-186 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі мають право оскаржити в апеляційному порядку Постанову повністю або частково. Заява про апеляційне оскарження подається протягом 10 днів з дня проголошення, апеляційна скарга подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Подаються до Житомирського апеляційного господарського суду через суд першої інстанції.
Згідно ст. 254 КАС України Постанова, якщо інше не встановлено КАСУ набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, постанова або ухвала суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя К.М. Огороднік
Віддруковано 3 примірники:1 –до справи, 2 - позивачу, 3 –відповідачу.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.03.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 480988 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Огороднік К.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні