Рішення
від 31.07.2015 по справі 668/7259/15-ц
СУВОРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХЕРСОНА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(ЗАОЧНЕ)

Справа №668/7259/15-ц

Пров. №2/668/2076/15

31.07.2015

Суворовський районний суд м. Херсона у складі:

головуючого судді - Гаврилова Д.В.,

при секретарі - Підгрушко А.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Міської дитячо-юнацької спортивної школи Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна» про стягнення нарахованої але не виплаченої заробітної плати, індексації та моральної шкоди,

ВСТАНОВИВ:

У червні 2015 року ОСОБА_1 звернувся до суду з позовом до Міської дитячо-юнацької спортивної школи Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна», в якому з урахуванням заяви про збільшення вимог просив стягнути з відповідача на його користь невиплачену заробітну плату в сумі 12481,75 грн., компенсацію за втрату частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати в розмірі 2021,61 грн. та 10000 грн. на відшкодування моральної шкоди.

Позовні вимоги мотивовано тим, що позивач працює на посаді тренера-викладача в Міській дитячо-юнацькій спортивній школі Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна». В січні, лютому, березні, квітні та в травні 2015 року йому не виплатили заробітну плату. Через неправомірні дії відповідача у нього виникло право вимоги щодо компенсації втрати частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати та щодо відшкодування моральної шкоди.

У судове засідання позивач не з'явився, надав суду заяву, в якій позовні вимоги підтримав в повному обсязі, просив їх задовольнити з підстав, зазначених у позові, та проводити розгляд справи за його відсутності.

Відповідач явку свого представника в судове засідання не забезпечив, про розгляд справи повідомлений належним чином, причини неявки суду не відомі.

Враховуючи те, що позивач не заперечував проти заочного розгляду справи, суд визнав за можливе розглянути справу за відсутності сторін, на підставі наявних доказів.

З'ясувавши обставини справи, дослідивши та оцінивши докази в їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає частковому задоволенню у зв'язку з наступним.

Судом встановлено, що наказом від 01.02.2009 року № 13-к позивача призначено на посаду тренера-викладача Міської дитячо-юнацької спортивної школи з 02.01.2009 року.

Відповідно до матеріалів справи в січні, лютому, березні, квітні та травні 2015 року позивачу не платили заробітну плату.

Згідно довідки від 15.06.2015 року заборгованість Міської дитячо-юнацької спортивної школи по виплаті заробітної плати за період з січня по травень 2015 року складає 12481,75 грн.

Відповідно до ч. 1 ст. 115 КЗпП України заробітна плата виплачується працівникам регулярно в робочі дні у строки, встановлені колективним договором або нормативним актом роботодавця, погодженим з виборним органом первинної профспілкової організації чи іншим уповноваженим на представництво трудовим колективом органом (а в разі відсутності таких органів - представниками, обраними і уповноваженими трудовим колективом), але не рідше двох разів на місяць через проміжок часу, що не перевищує шістнадцяти календарних днів, та не пізніше семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата.

За наведених обставин вимоги про стягнення нарахованої, але не виплаченої заробітної плати, є обґрунтованими.

Відповідно до ст. 1 Закону України «Про компенсацію громадянам втрати частини

доходів у зв'язку з порушенням строків їх виплати» підприємства, установи і організації всіх форм власності та господарювання здійснюють компенсацію громадянам

втрати частини доходів у випадку порушення встановлених строків їх виплати, у тому числі з вини власника або уповноваженого ним органу.

Згідно вимог ст. 2 цього Закону компенсація громадянам втрати частини доходів у

зв'язку з порушенням строків їх виплати провадиться у разі затримки на один і більше календарних місяців виплати доходів, нарахованих громадянам за період починаючи з дня

набрання чинності цим Законом.

Отже, вимоги про компенсацію за втрату частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати в розмірі 2021,61грн. є також обґрунтованими.

Відповідно до положень ст. 237-1 КЗпП України відшкодування власником або уповноваженим ним органом моральної шкоди працівнику провадиться у разі, якщо порушення його законних прав призвели до моральних страждань, втрати нормальних життєвих зв'язків і вимагають від нього додаткових зусиль для організації свого життя. Порядок відшкодування моральної шкоди визначається законодавством

Відповідно до вимог ст. 23 ЦК України особа має право на відшкодування моральної шкоди, завданої внаслідок порушення її прав. При цьому моральна шкода полягає у фізичному болю та стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з каліцтвом або іншим ушкодженням здоров'я; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку з протиправною поведінкою щодо неї самої, членів її сім'ї чи близьких родичів; у душевних стражданнях, яких фізична особа зазнала у зв'язку із знищенням чи пошкодженням її майна. Моральна шкода відшкодовується грішми, іншим майном або в інший спосіб.

Пунктом 3 постанови Пленуму Верховного Суду України № 4 від 31.03.1995 року «Про судову практику в справах про відшкодування моральної (немайнової) шкоди» роз'яснено, що під моральною шкодою слід розуміти втрати немайнового характеру внаслідок моральних чи фізичних страждань, або інших негативних явищ, заподіяних фізичній особі незаконними діями або бездіяльністю інших осіб.

Відповідно до п. 9 цієї постанови Пленуму розмір відшкодування моральної (немайнової) шкоди суд визначає залежно від характеру та обсягу страждань (фізичних, душевних, психічних тощо), яких зазнав позивач, характеру немайнових втрат (їх тривалості, можливості відновлення тощо) та з урахуванням інших обставин. При цьому суд має виходити із засад розумності, виваженості та справедливості.

Враховуючи зазначене, суд дійшов висновку, що належними та допустими доказами було доведено, що у зв'язку з істотним порушенням відповідачем трудового законодавства, не отриманням позивачем заробітної плати, відсутністю у зв'язку з цим засобів для існування, позивач не мав можливості вести той образ життя, на який розраховував, що відповідно завдавало йому душевного болю та страждання. У зв'язку з чим позовні вимоги в частині стягнення моральної шкоди є обґрунтованими.

Разом з тим, враховуючи обставини справи, суд вважає, що з відповідача на користь позивача підлягає стягненню 1000 грн. на відшкодування моральної шкоди, що відповідатиме характеру та обсягу страждань, яких зазнав позивач.

Відповідно до положень ст. 88 ЦПК України у зв'язку зі звільненням позивача від сплати судового збору з відповідача в дохід держави слід стягнути судові витрати, які складаються з судового збору в розмірі 243,6 грн.

Керуючись ст.ст. 115, 237-1 КЗпП України, ст.ст. 3, 10, 11, 60, 209, 213-218, 224-233, 367 ЦПК України, суд

ВИРІШИВ:

Позов ОСОБА_1 до Міської дитячо-юнацької спортивної школи Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна» про стягнення нарахованої але не виплаченої заробітної плати, індексації та моральної шкоди - задовольнити частково.

Стягнути з Міської дитячо-юнацької спортивної школи Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна» (код юридичної особи 33277257, місце знаходження: м. Херсон, вул. Перекопська, 7) на користь ОСОБА_1 нараховану, але не виплачено заробітну плату, за період з січня по травень 2015 року в розмірі 12481,75 грн., компенсацію за втрату частини доходів у зв'язку з порушенням строків виплати в розмірі 2021,61 грн. та 1000 грн. на відшкодування моральної шкоди, а всього 15503,36 грн.

В іншій частині в задоволенні позову відмовити.

Стягнути з Міської дитячо-юнацької спортивної школи Херсонської обласної організації фізкультурно-спортивного товариства «Україна» (код юридичної особи 33277257, місце знаходження: м. Херсон, вул. Перекопська, 7) в дохід держави судові витрати, які складаються з судового збору в розмірі 243,6 грн.

Допустити негайне виконання рішення в частині стягнення заробітної плати в межах суми стягнення, але не більше ніж за один місяць.

Заочне рішення суду може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом десяти днів з дня отримання його копії.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому ЦПК України. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Позивач має право оскаржити заочне рішення в загальному порядку, встановленому ЦПК України.

Згідно загального порядку оскарження, дане рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до апеляційного суду Херсонської області.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Заочне рішення суду набирає законної сили відповідно до загального порядку, встановленого ЦПК України, згідно якого рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.

СуддяГаврилов Д. В.

СудСуворовський районний суд м.Херсона
Дата ухвалення рішення31.07.2015
Оприлюднено12.08.2015
Номер документу48103356
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —668/7259/15-ц

Рішення від 31.07.2015

Цивільне

Суворовський районний суд м.Херсона

Гаврилов Д. В.

Ухвала від 17.06.2015

Цивільне

Суворовський районний суд м.Херсона

Гаврилов Д. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні