Дата документу 07.08.2015
СПРАВА № 320/373/15-ц
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"07" серпня 2015 року м. Мелітополь
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області у складі:
головуючого - судді Кучеренко Н.В.
при секретарі - Левандовській О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Мелітополі заяву ОСОБА_1, в інтересах якої діє за довіреністю ОСОБА_2, про роз'яснення рішення суду,
В С Т А Н О В И В:
В провадженні Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області знаходилась цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до Мелітопольської державної нотаріальної контори, ОСОБА_1 про визнання права на половину обов'язкової частки в спадщині ОСОБА_4, яка не прийнята ОСОБА_5, визнання свідоцтва про право на спадщину № 2-261 від 05 лютого 2008 року - недійсним, зобов'язання надати свідоцтво про право на спадщину.
Ухвалою Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 11 лютого 2015 року скасовано заборону Мелітопольській державній нотаріальній конторі вчиняти певні дій, а саме - оформляти ОСОБА_1 свідоцтво про право на спадщину, яка відкрилася після смерті ОСОБА_4 та після смерті ОСОБА_5 до вирішення позову судом. Скасовано заборону комунальному підприємству «Мелітопольське міжміське бюро технічної інвентаризації» вчиняти будь-які (певні) дії щодо реєстрації спадкового майна, що залишилось після смерті ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_1) та після смерті ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_2).
05 серпня 2015 року від представника ОСОБА_1 - ОСОБА_2 надійшла заява, згідно якої вона просить, роз'яснити ухвалу Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 11 лютого 2015 року по цивільній справі № 320/373/15-ц (2-зз/320/2/15) за заявою ОСОБА_1, в інтересах якої діє за довіреністю ОСОБА_2, про скасування заходів забезпечення позову, скасувавши заборону Державній реєстраційній службі України вчиняти будь-які (певні) дії щодо реєстрації спадкового майна, що залишилось після смерті ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_1) та після смерті ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_2), та направивши ухвалу для виконання Державній реєстраційній службі України .
Сторони в судове засідання не з'явились, однак їх неявка не перешкоджає розгляду питання про скасування заходів забезпечення позову.
Відповідно до ч.2 ст. 197 ЦПК України, в зв'язку з неявкою сторін, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.
Суд, вивчивши доводи заяви, приходить до висновку про можливість задоволення заяви про роз'яснення рішення суду.
Так, з 01 січня 2013 року в України діє Державна реєстраційна служба яка має повноваження відповідно до Положення про Державну реєстраційну службу України, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.2014 № 219 Державна реєстраційна служба України (Укрдержреєстр) є центральним органом виконавчої влади, діяльність якого спрямовується і координується Кабінетом Міністрів України через Міністра юстиції, який реалізує державну політику з питань державної реєстрації актів цивільного стану, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, договорів комерційної концесії (субконцесії), реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади м. Києва, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності.
Основними завданнями Укрдержреєстру є - реалізація державної політики з питань державної реєстрації актів цивільного стану, речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців, договорів комерційної концесії (субконцесії), реєстрації (легалізації) об'єднань громадян, громадських спілок, інших громадських формувань, статутів фондів загальнообов'язкового державного соціального страхування, якщо їх реєстрація передбачена законами, статуту територіальної громади м. Києва, державної реєстрації друкованих засобів масової інформації та інформаційних агентств як суб'єктів інформаційної діяльності .
Відповідно до ч. 1 ст. 221 ЦПК України, якщо рішення суду є незрозумілим для осіб, які брали участь у справі, або для державного виконавця, суд, за їхньою заявою постановляє ухвалу, в якій роз'яснює своє рішення, не змінюючи при цьому його змісту.
З положень наведеної норми процесуального закону слідує, що необхідність роз'яснення судового рішення має бути зумовлена нечіткістю постановленого судового акту за змістом, тобто коли прийняте по справі рішення суду є неясним та незрозумілим як для осіб, стосовно яких ухвалено таке рішення, так і для тих суб'єктів права, котрі будуть здійснювати виконання ухваленого судового акту. Таким чином, роз'яснення судового рішення є за своєю суттю одним із способів усунення його недоліків, але без виправлення і постановлення додаткового рішення цим же судом.
На підставі викладеного, суд вважає за необхідне роз'яснити ухвалу Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 11 лютого 2015 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Мелітопольської державної нотаріальної контори, ОСОБА_1 про визнання права на половину обов'язкової частки в спадщині ОСОБА_4, яка не прийнята ОСОБА_5, визнання свідоцтва про право на спадщину № 2-261 від 05 лютого 2008 року - недійсним, зобов'язання надати свідоцтво про право на спадщину, скасувавши заборону Державній реєстраційній службі України вчиняти будь-які (певні) дії щодо реєстрації спадкового майна, що залишилось після смерті ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_1) та після смерті ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_2), та направивши ухвалу для виконання Державній реєстраційній службі України .
Керуючись ст.221 ЦПК України,
У Х В А Л И В :
Заяву ОСОБА_1, в інтересах якої діє за довіреністю ОСОБА_2, про роз'яснення рішення суду - задовольнити повністю.
Роз'яснити ухвалу Мелітопольського міськрайонного суду Запорізької області від 11 лютого 2015 року по справі за позовом ОСОБА_3 до Мелітопольської державної нотаріальної контори, ОСОБА_1 про визнання права на половину обов'язкової частки в спадщині ОСОБА_4, яка не прийнята ОСОБА_5, визнання свідоцтва про право на спадщину № 2-261 від 05 лютого 2008 року - недійсним, зобов'язання надати свідоцтво про право на спадщину, скасувавши заборону Державній реєстраційній службі України вчиняти будь-які (певні) дії щодо реєстрації спадкового майна, що залишилось після смерті ОСОБА_4 (ІНФОРМАЦІЯ_1) та після смерті ОСОБА_5 (ІНФОРМАЦІЯ_2).
Копії ухвал направити Державній реєстраційній службі України в особі реєстраційної служби Мелітопольського міськрайонного управління юстиції Запорізької області (код ЄДРПОУ 33284285 , Запорізька область, м. Мелітополь, вул. К.Маркса, 27) для виконання, ОСОБА_1, (РНОКПП НОМЕР_1, АДРЕСА_1), ОСОБА_3, (РНОКПП НОМЕР_2, АДРЕСА_2) до відома.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до апеляційного суду Запорізької області через Мелітопольський міськрайонний суд протягом 5 днів з дня її проголошення.
У разі, якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя: Н.В.Кучеренко
Суд | Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 07.08.2015 |
Оприлюднено | 13.08.2015 |
Номер документу | 48151974 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Мелітопольський міськрайонний суд Запорізької області
КучеренкоН Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні