Ухвала
від 06.08.2015 по справі 910/11604/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

06.08.2015Справа № 910/11604/15

За позовом Всеукраїнської професійної спілки працівників малого та середнього бізнесу "Єднання"

до Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України

про визнання недійсним рішення ІХ позачергового З'їзду Федерації від 09.06.2013

Суддя Демидов В.О.

Представники сторін:

від позивача: Мельник О.В. (довіреність від 31.03.2015)

від відповідача: Внучко С.М. (довіреність №12/03-15 від 10.03.2015)

встановив:

05.05.2015 року позивач звернувся до Господарського суду м. Києва з позовом про визнання недійсним рішення ІХ позачергового З'їзду Федерації якій відбувся 09.06.2013 до Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що 11.04.2013 рішенням Господарського суду м. Києва, залишеним без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 17.07.2013, у справі № 5011-52/11282-2012, задоволено позов Всеукраїнської професійної спілки працівників малого та середнього бізнесу "Єднання" та Всеукраїнської профспілки працівників-мігрантів в Україні та за її межами до Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України, визнано недійсними рішення прийняті VIII Позачерговим З'їздом Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України (03150, м. Київ, вул. Анрі Барбюса, буд. 11/2, кв. 44; код 00011104), який відбувся 17.12.2011, оформлені протоколом від 17.12.2011; поновлено права Всеукраїнської професійної спілки працівників малого та середнього бізнесу "Єднання" (01025, м. Київ, вул. Софійська, буд. 20/21; код 21678893) та Всеукраїнської профспілки працівників-мігрантів в Україні та за її межами (01135, м. Київ, вул. Чорновола, буд. 26/2, офіс 56; код 34494366) на участь в Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України (03150, м. Київ, вул. Анрі Барбюса, буд. 11/2, кв. 44; код 00011104).

Станом на дату подання позовної заяви відповідач не скасував проведену ним на підставі рішень VІІІ Позачергового З'їзду Федерації від 17.12.2011 державну реєстрацію змін внесених до відомостей про Федерацію професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України, крім того, відповідачем 09.06.2013 у м. Львові проведено ІХ позачерговий З'їзд Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України, яким було повторно прийнято скасовані судом рішення.

03.06.2015 через канцелярію Господарського суду м. Києва відповідачем був поданий відзив, в якому відповідач проти позовних вимог заперечив та у задоволенні позову просив відмовити.

Заперечуючи проти задоволення позовних вимог, відповідач послався на такі обставини:

- відповідно до ч.9 п. 6.2 Статуту Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України: "Рада Федерації...приймає рішення про входження до складу Федерації нових членських організацій, призупинення та відновлення членства, вихід з неї";

- п.3.10 Статуту Федерації встановлено: "Виключена з Федерації членська організація може бути прийнята на загальних підставах", п.3.2 Статуту: "Всеукраїнські, обласні, місцеві профспілки, інші галузеві, міжгалузеві та регіональні профспілки, які бажають стати членськими організаціями Федерації, подають до Ради Федерації: заяву, рішення виборного органу про вступ в Федерацію, копію Статуту (Положення) профспілки (профоб'єднання), копію Свідоцтва про реєстрацію, статистичні данні про чисельність і структуру, данні про місцезнаходження своїх виборних органів, інформацію про входження до інших об'єднань або неналежність до будь яких інших об'єднань, список делегованих членів до Президії, Ради Федерації, Ревізійної комісії";

- позивач не звертався до Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України з проханням прийняти його до складу членських організацій Федерації, а отже 09.06.2013 під час проведення ІХ позачергового З'їзду Федерації Позивач не входив до складу членських організацій.

В судовому засіданні 04.06.2015 позивачем надані пояснення, відповідно до яких, рішенням Господарським суду м. Києва (яке залишене без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 17.07.2013) у справі № 5011-52/11282-2012 встановлено порушення закону при прийнятті рішення від 17.12.2011 VIII Позачерговим З'їздом Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, а отже рішення, прийняте VIII Позачерговим З'їздом Федерації профспілок працівників малого та середнього підприємництва України, вважаються недійсними з дати їх прийняття, а саме з 17.12.2011. Таким чином, рішення ІХ позачергового З'їзду Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України якій відбувся 09.06.2013 є, на думку позивача, також недійсним з моменту їх прийняття, адже вони були прийняті після незаконного позбавлення позивача членства в Федерації професійних спілок працівників малого та середнього підприємництва України та позивач був позбавлений права брати участь у прийнятті оспорюваних рішень.

Суд, вивчивши матеріали справи, дослідивши наявні у справі докази та заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, зазначає таке.

Відповідно до ст.1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених Господарським процесуальним кодексом України заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.

Статтею 12 Господарського процесуального кодексу України визначена підвідомчість справ господарським судам. Так, господарським судам підвідомчі:

1) справи у спорах, що виникають при укладанні, зміні, розірванні і виконанні господарських договорів, у тому числі щодо приватизації майна, та з інших підстав.

2) справи про банкрутство;

3) справи за заявами органів Антимонопольного комітету України, Рахункової палати з питань, віднесених законодавчими актами до їх компетенції;

4) справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, пов'язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, крім трудових спорів;

5) справи у спорах щодо обліку прав на цінні папери;

6) справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів;

7) справи у спорах з майновими вимогами до боржника, стосовно якого порушено справу про банкрутство, у тому числі справи у спорах про визнання недійсними будь-яких правочинів (договорів), укладених боржником; стягнення заробітної плати; поновлення на роботі посадових та службових осіб боржника, за винятком спорів, пов'язаних із визначенням та сплатою (стягненням) грошових зобов'язань (податкового боргу), визначених відповідно до Податкового кодексу України, а також справ у спорах про визнання недійсними правочинів (договорів), якщо з відповідним позовом звертається на виконання своїх повноважень контролюючий орган, визначений Податковим кодексом України;

8) справи за заявами про затвердження планів санації боржника до порушення справи про банкрутство.

Спір не підлягає вирішенню в господарських судах України, якщо він не є підвідомчим господарському суду, тобто предмет спору не охоплюється статтею 12 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до п.3.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 24.10.2011 № 10 господарський спір підвідомчий господарському суду, зокрема, за таких умов:

- участь у спорі суб'єкта господарювання;

- наявність між сторонами, по-перше, господарських відносин, врегульованих Цивільним кодексом України, Господарським кодексом України, іншими актами господарського і цивільного законодавства, і, по-друге, спору про право, що виникає з відповідних відносин;

- наявність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення спору господарським судом;

- відсутність у законі норми, що прямо передбачала б вирішення такого спору судом іншої юрисдикції.

Відповідно до п.3.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 24.10.2011 № 10 господарські суди на загальних підставах вирішують усі спори між суб'єктами господарської діяльності, а також спори, пов'язані з:

- приватизацією державного та комунального майна (крім спорів про приватизацію державного житлового фонду), в тому числі спори про визнання недійсними відповідних актів органів місцевого самоврядування та органів приватизації, а також спори зі справ, що виникають з корпоративних відносин.

Справи, що виникають з корпоративних відносин, - це справи у спорах між юридичними особами та їх учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасниками, які вибули, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи. Предметом відповідних позовів можуть бути вимоги про визнання недійсними: актів органів управління юридичної особи; її установчих документів; правочинів, укладених юридичною особою, якщо позивач обґрунтує свої вимоги порушенням його корпоративних прав або інтересів, тощо.

Відповідно до ст. 167 Господарського кодексу України корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами.

Суб'єктами господарювання визнаються учасники господарських відносин, які здійснюють господарську діяльність, реалізуючи господарську компетенцію (сукупність господарських прав та обов'язків), мають відокремлене майно і несуть відповідальність за своїми зобов'язаннями в межах цього майна, крім випадків, передбачених законодавством (ч. 1 ст. 55 Господарського кодексу України).

Згідно ч. 2 ст. 55 Господарського кодексу України суб'єктами господарювання є, зокрема, господарські організації - юридичні особи, створені відповідно до Цивільного кодексу України, державні, комунальні та інші підприємства, створені відповідно до цього Кодексу, а також інші юридичні особи, які здійснюють господарську діяльність та зареєстровані в установленому законом порядку.

Позивач та відповідач відповідно до витягів з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців №1000111986 та № 528040, які містяться в матеріалах справи, зареєстровані як професійні спілки (профспілки), що не заперечується сторонами та не спростовується матеріалами справи.

Відповідно до ст.1 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", професійна спілка (профспілка) - добровільна неприбуткова громадська організація, що об'єднує громадян, пов'язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання). Згідно ч.2 ст.2 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності", професійні спілки створюються з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки.

Враховуючи ч.1,2 ст.55 Господарського кодексу України ст.ст.1,2 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" позивач та відповідач не є суб'єктами господарювання, а між ними відсутні господарські відносини.

Отже, виходячи з положень ч.2, ст.55 та ст. 167 Господарського кодексу України з урахуванням ст.ст.1,2 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" відносини між позивачем та відповідачем не мають корпоративного характеру.

За таких обставин, враховуючи норми ст.12 Господарського процесуального кодексу України, спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.

Відповідно до ст. 80 Господарського процесуального кодексу України господарський суд припиняє провадження у справі, якщо, зокрема, спір не підлягає вирішенню в господарських судах України. У випадках припинення провадження у справі повторне звернення до господарського суду зі спору між тими ж сторонами, про той же предмет і з тих же підстав не допускається.

Враховуючи вищевикладене, суд вважає за необхідне припинити провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України.

Відповідно до статті 49 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на позивача.

Керуючись п. 1 ч. 1 ст. 80, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд міста Києва, -

У Х В А Л И В:

1. Провадження у справі № 910/11604/15-г припинити.

2. Судові витрати покласти на позивача.

Cуддя В.О. Демидов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення06.08.2015
Оприлюднено12.08.2015
Номер документу48159572
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/11604/15

Рішення від 08.12.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Отрош І.М.

Ухвала від 24.11.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Отрош І.М.

Постанова від 05.10.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Коршун Н.М.

Ухвала від 03.09.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Коршун Н.М.

Ухвала від 06.08.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 18.06.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 04.06.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 21.05.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

Ухвала від 06.05.2015

Господарське

Господарський суд міста Києва

Демидов В.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні