Справа № 359/11687/13-к
Провадження №1-в/359/517/2013
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
28 листопада 2013 року м. Бориспіль
Бориспільський міськрайонний суд Київської області в складі:
головуючого судді Величко В.П.,
при секретарі Бохоновської Г.С.
за участю прокурора Осипчука Є.М., представника колонії ОСОБА_1, ОСОБА_2, засудженого ОСОБА_3
розглянувши у відкритому судовому засіданні в режимі відеоконференції в залі суду клопотання засудженого про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким відносно
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, зареєстрованого та проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4, раніше не судимого згідно з вимогами ст. 89 КК України,
засудженого вироком Голосіївського районного суду м. Києва від 08.12.2011 року за ч.2 ст. 187 КК України до 7 років позбавлення волі, -
в с т а н о в и в :
27.11.2013 року засуджений ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням про заміну покарання на більш м’яке на підставі ст. 82 КК України.
В судовому засіданні 28.11.2013 року засуджений клопотання підтримав, просив його задовольнити та заявив, у скоєному він розкаюється, має намір працевлаштуватися до Червоногранітнянського комунального підприємства на посаду слюсаря-сантехніка.
Представник Бориспільської виправної колонії №119 в судовому засіданні клопотання підтримав в повному обсязі, проти його задоволення не заперечував, оскільки засуджений має позитивну характеристику, має стягнення, однак воно погашено, також за добросовісне відношення до роботи та зразкову поведінку має заохочення, підтримує зв’язки з рідними, що свідчить про те, що ОСОБА_3 став на шлях виправлення.
Прокурор проти задоволення клопотання не заперечував.
Ознайомившись із позицією учасників провадження, матеріалами клопотання та особовою справою засудженого, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання.
Згідно вказаного вироку ОСОБА_3 відбуває покарання у виді позбавлення волі в Бориспільській виправній колонії №119. Початок строку покарання рахується з 11.02.2010 року.
Засуджений звернувся до суду з клопотанням про заміну засудженому невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі більш м’яким на підставі ст. 82 КК України.
В наданої колонією характеристики вбачається, що засуджений ОСОБА_3 на момент направлення подання до суду відбув 1/2 строку покарання. За час відбування покарання має стягнення, які на даний час погашені, працевлаштований, за добросовісне відношення до роботи та зразкову поведінку має одне заохочення.
В судовому засіданні представник адміністрації колонії проти задоволення клопотання не заперечував.
Засуджений в судовому засіданні просив клопотання задовольнити та заявив, що у скоєному він розкаюється, бажає працювати.
Директор Червоногранітнянського КП ОСОБА_4 клопотання підтримав, в свою чергу зобов’язується працевлаштувати ОСОБА_3 за посадою слюсаря-сантехніка та забезпечити його роботою, також гарантує виплату заробітної плати в розмірі не меншому мінімальної заробітної плати, встановленої законодавством України, що дозволить із суми заробітку засудженого проводити відрахування в дохід держави у встановленому судом розмірі.
Прокурор проти задоволення подання не заперечував.
Ознайомившись із позицією учасників провадження, матеріалами клопотання та особовою справою засудженого, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання з наступних підстав.
На момент направлення подання до суду ОСОБА_3 відбув 1/2 строку покарання, оскільки засуджений за тяжкий злочин. Невідбута частина покарання становить 3 роки 2 місяці 13 днів.
Судом встановлено, що засуджений за час перебування в місцях позбавлення волі зарекомендував себе з позитивної сторони. За час відбування покарання має стягнення, які на даний час погашені у встановленому законом порядку (а.с. 7-8), працевлаштований, до роботи відноситься добросовісно, за що має одне заохочення, характеризується позитивно, що свідчить про те, що він став на шлях виправлення.
Згідно ч. 1 ст. 82 КК України, особам, що відбувають покарання у виді обмеження або позбавлення волі, невідбута частина покарання може бути замінена судом більш м’яким покаранням. У цих випадках більш м’яке покарання призначається в межах строків, установлених у Загальній частині цього Кодексу для даного виду покарання, і не повинне перевищувати невідбутного строку покарання, призначеного вироком. Відповідно до ч. 3 цієї ж статті заміна невідбутої частини покарання більш м’яким може бути застосована, якщо засуджений став на шлях виправлення.
Для застосування такої заміни, згідно п.2 ч. 4 ст. 82 КК України, необхідно щоб засуджений фактично відбув не менше двох третин строку покарання, призначеного судом за умисний тяжкий злочин, що в даному випадку встановлено судом.
Як встановлено судом, ОСОБА_3 на момент розгляду подання фактично відбув 1/2 частину строку призначеного судом покарання за вчинений ним умисний тяжкий злочин. Своєю сумлінною поведінкою та ставленням до праці ОСОБА_3 довів, що став на шлях виправлення.
Подані ОСОБА_4 матеріали не викликають у суду сумніву щодо позиції останнього та можливості подальшого відбування покарання ОСОБА_3 у виді виправних робіт на указаному підприємстві. Зазначене також буде сприяти відшкодуванню засудженим заподіяної шкоди.
Суд вважає за доцільне замінити засудженому невідбуту частину покарання у виді позбавлення волі на більш м’який у виді виправних робіт в Червоногранітнянському комунальному підприємстві строком на два роки з відрахуванням 20 відсотків заробітку у відповідності до ст. 57 КК України. При цьому суд враховує клопотання ОСОБА_4 щодо працевлаштування засудженого, та організацію контролю над його поведінкою.
Враховуючи зазначене, на підставі ст.ст. 57, 82 КК України та керуючись ст.ст. 537, 539 КПК України, суд, -
у х в а л и в :
ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1, засудженого вироком Голосіївського районного суду м. Києва від 08.12.2011.2012 року за ч.2 ст. 187 КК України до 7 років позбавлення волі, замінити невідбуту частину покарання у виді позбавлення волі на більш м’яке у виді виправних робіт у Червоногранітнянському комунальному підприємстві ( Житомирська область, Володарсько-Волинський район, с. Червоногранітне, вул. Леніна, 1, ідентифікаційний код 32897378) строком на 2 (два) роки з відрахуванням 20% (двадцяти відсотків) із суми заробітку засудженого в дохід держави України щомісячно.
Ухвала суду може бути оскаржена до апеляційного суду Київської області протягом 7 діб з дня проголошення шляхом подання апеляції через Бориспільський міськрайонний суд Київської області.
Суддя Бориспільського міськрайонного суду
Київської області (підпис) ОСОБА_5
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 28.11.2013 |
Оприлюднено | 14.08.2015 |
Номер документу | 48169330 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Величко В. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні