Справа №359/11544/14-п
Провадження №3/359/3430/2014
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 листопада 2014 року м. Бориспіль
Суддя Бориспільського міськрайонного суду Київської області Криворучко І.В., розглянувши адміністративний матеріал, що надійшов від Бориспільської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Київській області, про притягнення до адміністративної відповідальності за ст.163-1 ч. 1 КУпАП,
по відношенню до ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, паспорт: МЕ 179818, ідентифікаційний номер: НОМЕР_1, працює: директор ТОВ "ВІЗАВІ" (код ЄДРПОУ 32577665), зареєстрований за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_2 -
в с т а н о в и в:
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення, 31.10.2014 року Бориспільською ОДПІ Головного управління Міндоходів у Київській області, під час проведення планової перевірки ТОВ "ВІЗАВІ" було встановлено порушення, яке вчинено директором ОСОБА_1 встановленого законом порядку ведення податкового обліку, що призвело до заниження належної до сплати суми податку на додану вартість, чим порушив п. 198.1, п. 198.2, п. 198.6, ст. 198, ст. 201 Податкового кодексу України.
В судове засідання ОСОБА_2 не з’явилася, причина неявки суду не відома, повідомлена належним чином про час та місце розгляду справи. Клопотань про перенесення не надійшло.
Ознайомившись з матеріалами про адміністративне правопорушення, встановлено, що вина ОСОБА_2 не знайшла свого підтвердження, а склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, судом не встановлений.
Відповідно до ст. 254, 256 КУпАП протокол про адміністративне правопорушення є важливим процесуальним документом, яким фіксується факт правопорушення і який є підставою для подальшого провадження у справі. До складання протоколу та його змісту пред’являють спеціальні вимоги. Протокол про адміністративне правопорушення повинен містити у собі, зокрема дані про час, місце вчинення і суть адміністративного правопорушення.
Цих вимог закону при складанні протоколу про адміністративне правопорушення у повній мірі виконано не було.
Із об’єктивної сторони, адміністративне правопорушення передбачене ч.1 ст.163-1 КУпАП полягає у відсутності податкового обліку, порушенні керівниками та іншими посадовими особами ведення податкового обліку, у тому числі неподання або несвоєчасне подання аудиторських висновків, подання яких передбачено законами України.
Проте, працівниками Бориспільської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Київській області при складанні протоколу про адміністративне правопорушення щодо ОСОБА_1 об’єктивна сторона правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП викладена не була. Натомість працівник Бориспільської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Київській області при складанні протоколу обмежились перерахуванням положень Податкового кодексу України, які нібито порушив ОСОБА_2, без розкриття сутності цих правопорушень.
За таких умов, протокол про адміністративне правопорушення Серії АА № 827166 від 04.11.2014 року складений щодо ОСОБА_1, не можливо визнавати таким процесуальним документом, який засвідчує факт вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.163-1 КУпАП
Як вбачається з матеріалів справи, працівниками Бориспільської ОДПІ Головного управління Міндоходів у Київській області не долучений акт перевірки, який став підставою для складання протоколу про адміністративне правопорушення та мав би слугувати доказом вини правопорушення.
Відповідно до ст. 247 КУпАП визначені обставини, що виключають провадження у справі про адміністративне правопорушення, серед яких пунктом 1 визначено відсутність складу адміністративного правопорушення.
Усі сумніви щодо доведеності вини особи тлумачаться на її користь.
Таким чином, у суду відсутні підстави для притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності, зважаючи на те, що достатніх доказів вчинення ним адміністративного правопорушення, визначеного ч.1 ст.163-1 КУпАП під час розгляду адміністративних матеріалів в суді, - не здобуто, а ті що надані в якості підтвердження вчинення правопорушення, - суд оцінює критично з наведених вище обставин.
Враховуючи викладене та зазначені норми Закону, вважаю, що в діях ОСОБА_1 відсутній склад адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 163-1 КУпАП.
На підставі наведеного, керуючись ч. 1 ст.163-1 та п. 1 ст. 247 КУпАп України, суддя -
п о с т а н о в и в:
Провадження в справі про притягнення ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1, до адміністративної відповідальності за ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, - закрити у зв’язку з відсутністю складу адміністративного правопорушення.
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено протест прокурора протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Апеляційна скарга, протест прокурора подаються до відповідного апеляційного суду через місцевий суд, який виніс постанову.
Постанова суду у справі про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку оскарження (опротестування) цієї постанови і може бути пред’явлена до виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова суду набрала законної сили
Суддя: І.В. Криворучко
Суд | Бориспільський міськрайонний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 21.11.2014 |
Оприлюднено | 14.08.2015 |
Номер документу | 48169993 |
Судочинство | Адмінправопорушення |
Адмінправопорушення
Бориспільський міськрайонний суд Київської області
Криворучко І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні