ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
"23" вересня 2011 р.Справа № 17/Б-1289 УХВАЛА
Господарський суд Тернопільської області
у складі < Список > судді Андрусик Н.О. , судді < заповнити при колегіальному розгляді >
Розглянув справу
за заявою кредитора: Державної податкової інспекції у Гусятинському районі Тернопільської області, смт. Гусятин Тернопільської області
про банкрутство
За участю представників сторін:
Кредиторів: ОСОБА_2, державний податковий інспектор, довіреність №10572/10-04 від 27.12.2010р.;
Боржника: не з'явився
Суть справи:
Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 29 грудня 2010 року за заявою Державної податкової інспекції у Гусятинському районі, смт. Гусятин Тернопільської області, порушено провадження у справі № 17/Б-1289 про визнання банкрутом ОСОБА_1 Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство Хоростківське", м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської області, в порядку ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" і постановою господарського суду від 13 січня 2011 року боржника визнано банкрутом; відкрито ліквідаційну процедуру у відповідності до вимог статей 22-24 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ« та призначено ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_3, що проживає в ІНФОРМАЦІЯ_1, ліцензія серії АВ №397299, видана Державним департаментом з питань банкрутства 21.10.2008р., строк ліквідаційної процедури встановлено до 13.04.2011 р.
10.08.2011р. ліквідатор банкрута представив суду на розгляд та затвердження звіт ліквідатора №01-08/11 від 09.08.2011р. та ліквідаційний баланс станом на 09 серпня 2011 року, стверджуючи, що у боржника відсутнє будь-яке майно та кошти для погашення заборгованості перед кредитором; просить затвердити ліквідаційний баланс, ОСОБА_1 Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство Хоростківське", м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської області, ліквідувати як юридичну особу, а провадження у справі № 17/Б-1289 - припинити. Крім того, арбітражний керуючий просить затвердити йому оплату послуг за виконання ним обов'язків ліквідатора банкрута, починаючи з 13.01.2011р. в розмірі подвійної мінімальної заробітної плати.
Відповідно до ухвали суду від 15.08.2011 року для розгляду звіту ліквідатора та заслуховування ліквідаційного балансу призначено судове засідання на 30.08.2011 року з відкладенням засідання на 20.09.2011 року у зв"язку з неподанням ліквідатором витребуваних судом документів, зокрема відомостей щодо зареєстрованих за боржником земельних ділянок, наявності обтяжень рухомого та нерухомого майна боржника, відомостей щодо передачі установчих, реєстраційних документів, печатки, штампів, інших матеріальних цінностей від попереднього керівника до ліквідатора.
В судовому засіданні в порядку ст. 77 ГПК України оголошувалася перерва до 11-00 год. 23.09.2011 року. Після перерви представник кредитора підтримав клопотання ліквідатора та просив суд затвердити звіт та ліквідаційний баланс по даному боржнику.
Розглянувши матеріали справи, суд прийшов до висновку, що провадження у справі слід припинити. При цьому суд врахував наступне.
Відповідно до статті 1 Господарського процесуального кодексу України підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність без створення юридичної особи і в установленому порядку набули статусу суб'єкта підприємницької діяльності (далі - підприємства та організації), мають право звертатися до господарського суду згідно з встановленою підвідомчістю господарських справ за захистом своїх порушених або оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів, а також для вжиття передбачених цим Кодексом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.
У випадках, передбачених законодавчими актами України, до господарського суду мають право також звертатися державні та інші органи, фізичні особи, що не є суб'єктами підприємницької діяльності.
Статтею 4-1 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що господарські суди вирішують господарські спори у порядку позовного провадження, передбаченому цим Кодексом, та розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Сторонами у справі про банкрутство є кредитори (представник комітету кредиторів), боржник (банкрут) (абз. 21, 22 ст. 1 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом").
Кредитор - юридична або фізична особа, яка має у встановленому порядку підтверджені документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, щодо виплати заборгованості із заробітної плати працівникам боржника, а також органи державної податкової служби та інші державні органи, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), що закріплено зокрема, у ст.210 ГК України.
Боржник -суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інші види загальнообов'язкового державного соціального страхування, податків і зборів (обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановленого строку їх сплати.
У даному випадку кредитор визначив в якості боржника ОСОБА_1 Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство Хоростківське", м. Хоростків.
Статтею 1 Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" передбачено, що професійна спілка (профспілка) це добровільна неприбуткова громадська організація, що об"єднує громадян, пов"язаних спільними інтересами за родом їх професійної (трудової) діяльності (навчання).
Професійні спілки створюються з метою здійснення представництва та захисту трудових, соціально-економічних прав та інтересів членів профспілки (стаття 2 зазначеного вище Закону).
Окрім того, статтею 18 даного закону врегульовано можливість припинення діяльності профспілок, їх об"єднань, згідно з якою зазначено, що профспілки припиняють свою діяльність шляхом реорганізації чи ліквідації (саморозпуску, примусового розпуску -за рішенням суду).
Аналогічні положення містяться у Статуті профспілки працівників АПК України (розділ 10 Статуту).
Статтею 5 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» передбачено, що провадження у справах про банкрутство регулюється Законом України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» та Господарським процесуальним кодексом України .
Таким чином, беручи до уваги викладене, а також ту обставину, що згідно приписів Закону України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" боржник не є прибутковою організацією, відповідно він не може бути суб"єктом підприємницької діяльності, тому провадження у даній справі підлягає припиненню на підставі п. 1 ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, тобто у разі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
За таких обставин, суд вважає, що ОСОБА_1 Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство Хоростківське", м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської області не може бути боржником у справі про банкрутство.
На підставі наведеного, керуючись статтями 1, 2, 4-1, п. 1-1 ст. 80, 86 Господарського процесуального кодексу України, статтями 1, 5 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ« господарський суд, -
У Х В А Л И В :
1. Провадження у справі № 17/Б-1289 за заявою Державної податкової інспекції у Гусятинському районі Тернопільської області, смт. Гусятин Тернопільської області, про визнання профспілки Державного підприємства "Сільськогосподарське підприємство Хоростківське", м. Хоростків Гусятинського району Тернопільської області, ідент.код 34036747 банкрутом - припинити.
2. Скасувати мораторій, введений ухвалою суду від 29.12.2010р.
3. Ухвалу надіслати: кредитору; боржнику; відділу Державної виконавчої служби Гусятинського районного управління юстиції, смт. Гусятин Тернопільської області, державному реєстратору Гусятинської райдержадміністрації, смт. Гусятин Тернопільської області; Сектору з питань банкрутства у Тернопільській області, м. Тернопіль; арбітражному керуючому ОСОБА_3, м. Тернопіль, вул. Руська, 23/32.
Суддя Н.О. Андрусик
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2011 |
Оприлюднено | 14.08.2015 |
Номер документу | 48215374 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Андрусик Н.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні