ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"06" серпня 2013 р. Справа № 5023/5501/12
вх. № 5501/12
Суддя господарського суду Дзюба О.А.
при секретарі судовогозасідання Шаповалов О.В.
Ліквідатор - не з'явився
Розглянувши справу за заявою
Товариства з обмеженою відповідальністю "Стоун-торг", м. Харків
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Пальміра МК", м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Постановою господарського суду Харківської області від 17 грудня 2012 року боржника - Товариства з обмеженою відповідальністю "Пальміра МК" визнано банкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором по справі призначено ініціюючого кредитора - Товариство з обмеженою відповідальністю "Стоун-торг", м. Харків, якого зобов'язано виконати всі дії по ліквідації банкрута, докази надати суду.
Ухвалою господарського суду Харківської області від 19 червня 2013 року призначено до слухання звіт ліквідатора на 06 серпня 2013 року, зобов'язано ліквідатора надати суду повний звіт про виконану роботу.
До канцелярії суду від ліквідатора надійшло клопотання (вх. № 25151) про зобов'язання Жовтневого ВДВС ХМУЮ закінчити виконавчі провадження де стороною є банкрут, передати виконавчі документи уповноваженому представнику ліквідатора та зобов'язати Жовтневий ВДВС ХМУЮ письмово повідомити суд про результати розгляду запитів ліквідатора.
В судове засідання представник ліквідатора не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, про час та місце слухання справи повідомлявся належним чином.
Розглянувши матеріали справи, зазначене вище клопотання ліквідатора (вх. № 25151) суд зазначає наступне.
Відповідно до ст. 5 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в редакції станом на момент порушення справи, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно з вимогами ст. 23 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом та обмеження щодо розпорядження майном боржника.
Відповідно до п. 7 ст. 49 Закону України “Про виконавче провадження” виконавче провадження підлягає закінченню у випадку визнання боржника банкрутом.
Своє клопотання ліквідатор обґрунтовує тим, що з метою виконання ліквідаційної процедури він неодноразово звертався до Жовтневого ВДВС ХМУЮ із запитами про закриття виконавчих проваджень відносно банкрута, надання довідки про відсутність виконавчих проваджень та надання можливості уповноваженому представнику ліквідатора ознайомитись з матеріалами виконавчих проваджень, з метою з'ясування питання щодо наявного за боржником на праві власності будь-якого майна. Проте, вказані звернення ліквідатора залишились проігноровані та на даний час відповіді від Жовтневого ВДВС ХМУЮ не надійшло. Зазначені обставини унеможливлюють виконання ліквідатором заходів передбачених Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" для завершення ліквідаційної процедури в повному обсязі.
Згідно з частиною 4 статті 3-1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" при реалізації своїх прав і а обов'язків арбітражний керуючий зобов'язаний діяти сумлінно та розумно з урахуванням інтересів боржника та його кредиторів.
Згідно ст. 4-1 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди розглядаються справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом". Тобто, при вирішенні питань процесуального характеру під час розгляду справ про банкрутство господарські суди повинні керуватися зазначеним Законом і застосовувати ті статті або відповідні частини статей Господарського процесуального кодексу України, які мають універсальний характер для будь-якої форми судового процесу
У відповідності до ст. 38 Господарського процесуального кодексу України, сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази і може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.
Врахувавши все зазначене, з метою здійснення ліквідатором всіх необхідних ліквідаційних заходів для завершення ліквідаційної процедури в повному обсязі, суд дійшов висновку задовольнити клопотання ліквідатора та зобов'язати Жовтневий ВДВС ХМУЮ закінчити виконавчі провадження де стороною є банкрут, передати виконавчі документи уповноваженому представнику ліквідатора та зобов'язати Жовтневий ВДВС ХМУЮ письмово повідомити суд про результати розгляду запитів ліквідатора.
Додатково господарський суд наголошує, що відповідно до ст. 4-5 Господарського процесуального кодексу України господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов.
Невиконання вимог рішень, ухвал, постанов господарських судів тягне відповідальність, встановлену цим Кодексом та іншими законами України.
Суд зазначає, що обов'язок виконувати судові рішення, що набрали законної сили і які є обов`язковими до виконання усіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, їх посадовими особами, об`єднаннями громадян та іншими організаціями, громадянами та юридичними особами на всій території України встановлений статтею 13 Закону України ”Про судоустрій та статус суддів”, невиконання судових рішень тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає розгляд справи, коли за якихось обставин вона не може бути вирішена в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; неподання витребуваних доказів; необхідність витребування нових доказів та інше.
Приймаючи до уваги, що ліквідаційна процедура на цей час не завершена та враховуючи необхідність витребування документів, які мають суттєве значення для всебічного та повного розгляду справи, суд вважає доцільним розгляд справи відкласти.
Керуючись ст.ст. 22-32, 52 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 38, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Задовольнити клопотання ліквідатора про витребування доказів.
2. Зобов'язати Жовтневий ВДВС ХМУЮ закінчити виконавчі провадження де стороною є банкрут - Товариство з обмеженою відповідальністю "ПАЛЬМІРА МК" (код 37459214), яке зареєстроване 29.12.2010 р. виконкомом Харківської міської ради за № 1 480 102 0000 048856 за адресою: 61004, м. Харків, вул. Конєва, б. 21; зобов'язати Жовтневий ВДВС ХМУЮ передати виконавчі документи уповноваженому представнику ліквідатора; зобов'язати Жовтневий ВДВС ХМУЮ письмово повідомити суд про результати розгляду запитів ліквідатора.
3. Попередити Жовтневий ВДВС ХМУЮ про відповідальність за невиконання вимог суду.
4. Розгляд справи відкласти на "25" вересня 2013 р. о(об) 11:00 м. Харків, пл. Свободи 5 Держпром 8-й під'їзд, к. 107.
5. Дану ухвалу направити ліквідатору, Жовтневому ВДВС ХМУЮ.
Суддя Дзюба О.А.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2013 |
Оприлюднено | 14.08.2015 |
Номер документу | 48217082 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Дзюба О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні