Справа №295/8919/13-к
1-кс/295/3434/13
УХВАЛА
Іменем України
04.07.2013 року м. Житомир
Слідчий суддя Богунського районного суду м. Житомира Семенцова Л.М., при секретарі Андрушко І.С., за участю начальника відділу кримінальних розслдіувань СУФР ГУ Міндоходів у Житомирській області ОСОБА_1, розглянувши у відкритому судовому засіданні внесене в кримінальному провадженні №32013060000000053 старшим слідчим ВКР СУ ФР ГУ Міндоходів у Житомирській області Вербичем С.А., погоджене старшим прокурором відділу нагляду за додержанням законів органами податкової міліції управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні прокуратури Житомирської області ОСОБА_2 клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів та додані до нього матеріали,-
В С Т А Н О В И В :
Слідчий звернувся до Богунського районного суду м. Житомира із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, посилаючись на те, що дане кримінальне провадження внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст.212 КК України.
У клопотанні вказав, що досудовим розслідуванням встановлено, що службові особи ТОВ В«НВП В«ПромкомплектВ» (код ЄДР 25307604) Житомирська область, Коростенський р-н, с. Щорсівка, вул. Садова, 1), в період 2010-2012 років, умисно, шляхом незаконного формування валових витрат та податкового кредиту з ПДВ, за рахунок відображення в податковому та бухгалтерському обліках підприємства проведенні фінансово-господарських операції з підприємствами: ТОВ В«КовенантВ» (код ЄДР 36186393), ТО «³ктрейдВ» (код ЄДР 36927332), ТОВ В«Аватар-БУДВ» (код ЄДР 35234587), ТОВ В«Фаетон-77В» (код ЄДР 33782931) та ФОП В«ОСОБА_3А.В» , ухилилися від сплати податку на прибуток підприємства та податку на додану вартість підприємства, на загальну суму 835 879 грн., що становить значні розміри. Крім того встановлено що послугами з незаконного формування податкового кредиту, що надавало ТОВ В«Аватар-БУДВ» (код ЄДР 35234587), на суму 346,1 тис. грн. скористались посадові особи ТОВ В«Делта групВ» (код ЄДР 37403198, зареєстроване ІНФОРМАЦІЯ_1). У ТОВ В«Делта групВ» (код ЄДР 37403198) зберігаються оригінали бухгалтерських документів по взаємовідносинах з ТОВ В«Аватар-БУДВ» (код ЄДР 35234587), а саме: договори (угоди), додаткові договори (угоди), журнали реєстрації договорів, накладні та податкові накладні, товарно-транспортні накладні, акти приймання-передачі виконаних робіт, рахунки-фактури, журнали реєстрації в'їзду та виїзду автотранспорту.
У зазначених документах, наявна інформація, яка не містить охоронюваної законом таємниці, є предметом доказування та має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а саме: сум, які були включені до складу податкового кредиту ТОВ В«Делта групВ» (код ЄДР 37403198), період проведення фінансово-господарських операцій, інформації щодо наданих послуг ТОВ В«Аватар-БУДВ» (код ЄДР 35234587) на користь ТОВ В«Делта групВ» (код ЄДР 37403198). Дані документи знаходяться тільки на ТОВ В«Делта групВ» (код ЄДР 37403198), тому існує реальна загроза зміни або знищення таких документів.
Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків.
Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити виїмку).
Вилучення оригіналів зазначених у клопотанні документів, необхідне для використання при проведенні слідчих дій в ході досудового розслідування по кримінальному провадженню, а також для ідентифікації осіб, діями яких державному бюджету завдано збитків. Окрім цього вищевказані документи, які містять охоронювану законом таємницю, становлять банківську таємницю, тимчасовий доступ до яких, здійснюється лише на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Заслухавши доповідь учасника кримінального провадження, дослідивши клопотання та додані до нього документи, слідчий суддя вважає, що клопотання задоволенню не підлягає виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, на підставі яких слідчий, прокурор, слідчий суддя і суд встановлюють наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню. Процесуальними джерелами доказів є показання, речові докази, документи, висновки експертів.
Згідно ч. 1 ст. 99 КПК України документом є спеціально створений з метою збереження інформації матеріальний об'єкт, який містить зафіксовані за допомогою письмових знаків, звуку, зображення тощо відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження.
Частиною 2 цієї статті визначено, що до документів, за умови наявності в них відомостей, передбачених частиною першою цієї статті, можуть належати:
1) матеріали фотозйомки, звукозапису, відеозапису та інші носії інформації (у тому числі електронні);
2) матеріали, отримані внаслідок здійснення під час кримінального провадження заходів, передбачених чинними міжнародними договорами, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України;
3) складені в порядку, передбаченому цим Кодексом, протоколи процесуальних дій та додатки до них, а також носії інформації, на яких за допомогою технічних засобів зафіксовано процесуальні дії;
4) висновки ревізій та акти перевірок.
Матеріали, в яких зафіксовано фактичні дані про протиправні діяння окремих осіб та груп осіб, зібрані оперативними підрозділами з дотриманням вимог Закону України В«Про оперативно-розшукову діяльністьВ» , за умови відповідності вимогам цієї статті, є документами та можуть використовуватися в кримінальному провадженні як докази.
Згідно п. 3 ч. 1 та ч. 2 ст. 8 Закону України В«Про оперативно-розшукову діяльністьВ» оперативним підрозділам для виконання завдань оперативно-розшукової діяльності за наявності передбачених статтею 6 цього Закону підстав надається право порушувати в установленому законом порядку питання про проведення перевірок фінансово-господарської діяльності підприємств, установ, організацій незалежно від форми власності та осіб, які займаються підприємницькою діяльністю або іншими видами господарської діяльності індивідуально, та брати участь в їх проведенні; прийняття рішення про проведення оперативно-розшукових заходів, подання та розгляд відповідних клопотань, проведення оперативно-розшукових заходів, фіксація та використання їх результатів, проведення цих заходів до постановлення ухвали слідчого судді та інші питання їх проведення регулюються згідно з положеннями глави 21 Кримінального процесуального кодексу України з урахуванням особливостей, встановлених цим Законом.
Частиною 2 ст. 94 КПК України передбачено, що слідчий суддя за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин кримінального провадження, керуючись законом, оцінює кожний доказ з точки зору належності, допустимості, достовірності, а сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв'язку для прийняття відповідного процесуального рішення.
Зважаючи на ту обставину, що в матеріалах клопотання та матеріалах кримінального провадження відсутні відомості про порушення ТОВ В«Делта групВ» вимог податкового, валютного та іншого законодавства при здійсненні ним фінансово-господарської діяльності за вказаний у клопотанні період, підтвердженими відповідними висновками ревізій та актами перевірок контролюючих органів, тому за відсутності вказаних документальних доказів клопотання слідчого є необґрунтованим і в його задоволенні слід відмовити.
Враховуючи викладене та керуючись ст. ст. 84, 94, 99, 159 КПК України слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.М. Семенцова
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 04.07.2013 |
Оприлюднено | 14.08.2015 |
Номер документу | 48219339 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Богунський районний суд м. Житомира
Семенцова Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні