ПОСТАНОВА
06 червня 2011 року Суддя Соснівського районного суду м.Черкаси - Грабовий П.С., при секретарі -ОСОБА_1, за участю прокурора -ОСОБА_2 розглянувши скаргу ОСОБА_3 на дії посадової особи ОВС ПМ ДПА в Черкаській слідчого з ОВС ПМ ДПА в Черкаській області ст. лейтенанта податкової міліції ОСОБА_4 та спонукання до вчинення дій,-
ВСТАНОВИВ
Скаржник звернувся до суду з скаргою, в якій просить визнати бездіяльність посадової особи ОВС ПМ ДПА в Черкаській області слідчого з ОВС ПМ ДПА в Черкаській області ст. лейтенанта податкової міліції ОСОБА_4, щодо не надання та не направлення ОСОБА_3 копії постанови про порушення кри мінальної справи № НОМЕР_1 відносно ОСОБА_3 -протиправною. Також просить зобов"язати слідчого з ОВС ПМ ДПА в Черкаській області ст. лейтенантом податкової міліції ОСОБА_4 надіслати на адресу ОСОБА_3 копію постанови про порушення кримінальної справи № НОМЕР_1 в термін, передбачений законодавством України.
В обгрунтування своєї скарги вказував, 06.04.2011 року йому стало відомо, що слідчим з ОВС ПМ ДПА в Черкаській області ст. лейтенантом податкової міліції ОСОБА_4, порушено кримінальну справу № НОМЕР_1 у відношенні до позивача. Законом надано право особі, щодо якої порушено, оскаржити до суду постанову про порушення справи (ст. 236-7 КПК України).
З метою забезпечення прав осіб, інтересів яких стосується порушена справа, передбачено врученням їм копії зазначеної постанови (ст. 98-2 КПК України).
Копія постанови про порушення справи вручається особі, щодо якої порушено справу, негайно, а при неможливості негайного вручення -не пізніше трьох діб з моменту її винесення.
Якщо протягом цих строків копія постанови не була вручена особі, щодо якої порушено справу, через наявність поважних причин ( хвороба цих осіб, неможливо, встановити їх місце перебування тощо), копія постанови має бути вручена зазначеним особам протягом трьох діб з моменту їх явки, приводу, чи встановлення їх місця перебування.
Так як, він не отримав копію постанови про порушення кримінальної справи № НОМЕР_1, В« 08В»квітня 2011 р. він офіційно звернувся про надання йому процесуального документа, можливість оскарження якого передбачена кримінально - процесуальним законом, безпосередньо до слідчого з ОВС ПМ ДПА в Черкаській області, який постановив даний документ, при цьому він з'явився у приміщенні ДПА в Черкаській області - державного органу, але постанови про порушення кримінальної справи щодо нього або будь-яких пояснень він не отримав.
Так як постанова про порушення кримінальної справи щодо певної особи, може бути винесена з недодержанням вимог КПК України, зокрема передбачених статтями 94 -98, тому може породити наслідки, які виходять за межі кримінально-процесуальних відносин, і завдати такої шкоди конституційним правам і свободам внаслідок несвоєчасного судового контролю, що поновити їх буде нездійсненним.
Не надання постанови про порушення кримінальної справи щодо нього, унеможливлює розгляд судом скарги на постанову про порушення кримінальної справи, обмежує її конституційне право на судовий захист, який є гарантією всіх прав і свобод людини і громадянина.
Правосуддя за своєю суттю визнається таким лише за умови, що воно відповідає вимогам справедливості і забезпечує ефективне поновлення в правах. Загальною декларацією прав людини 1948 року передбачено, що кожна людина має право на ефективне поновлення в правах компетентними національними судами у випадках порушення її основних прав, наданих їй конституцією або законом (стаття 8). Право на ефективний засіб захисту закріплено також у Міжнародному пакті про громадянські та політичні права (стаття 2) і в Конвенції про захист прав людини та основних свобод (стаття 13).
На підставі вищевикладеного, вважає, якщо в день його звернення до слідчого відповідача, з яких-небудь поважних причин слідчий був позбавлений можливості видати запрошуваний документ, слідчий повинен був відреагувати на дане його прохання належним чином, і при першій можливості організувати видачу (відправлення поштою) даного документа заявнику.
Але всупереч діючому законодавству України він, 13.04.2011 р. отримав листа від слідчого з ОВС ПМ ДПАВ»в Черкаській області ст.. лейтенантом податкової міліції ОСОБА_4, який повідомив його, що 01.04.2011 р. на його адресу було направлено листа з повідомленням про порушення проти нього кримінальної справи. Але по - перше, лист з повідомленням про порушення справи не є Постановою про порушення кримінальної справи в розумінні норм КПК України, по - друге: лист на його адресу не надходив, про що свідчить відповідь відповідного відділення УДІЛ 13 В«УкрпоштаВ» .
В судовому засіданні представник скаржника та представник ВАТ В«ПМК-216В»скаргу підтримали та просили її задовольнити.
Представник прокуратури не заперечував проти задоволення скарги.
Враховуючи вищевикладене, вивчивши матеріали справи, вислухавши учасників процесу, вважаю, що дана скарга підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Судом встановлено, що дійсно скаржнику не надано та не направлено копії постанови про порушення кримінальної справи № НОМЕР_1 відносно нього ОСОБА_3
Згідно до ст. 98-2 КПК України, у разі порушення кримінальної справи слідчий зобов'язаний вручити копію відповідної постанови особі, щодо якої
порушено кримінальну справу негайно.
При таких обставинах скарга підлягає задоволенню.
Враховуючи вищевикладене та керуючись ст.ст. 94, 98-2 КГІК України,-
ПОСТАНОВИВ
Скаргу ОСОБА_3 задовольнити. Зобов"язати слідчого з ОВС ПМ ДПА в Черкаській області ст. лейтенантом податкової міліції ОСОБА_4 надіслати на адресу ОСОБА_3 копію постанови про порушення кримінальної справи № НОМЕР_1 в термін, передбачений законодавством України.
???
Суд | Соснівський районний суд м.Черкас |
Дата ухвалення рішення | 04.10.2011 |
Оприлюднено | 14.08.2015 |
Номер документу | 48236140 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Соснівський районний суд м.Черкас
Грабовий П. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні