8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
04 серпня 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/683/15
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді - Кисельової Є. О.,
при секретарі судового засідання - Ждановій Г. Є.
за участю сторін:
прокурора - Жовмір І. І.,
представник позивача - не прибув,
представника відповідача - не прибув,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за адміністративним позовом Прокурора міста Рубіжне Луганської області в інтересах держави в особі Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кремінська торгівельна компанія" про стягнення заборгованості з авансових внесків з податку на прибу ток приватних підприємств у сумі 7 103,27 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
16 липня 2015 року до Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Прокурора міста Рубіжне Луганської області в інтересах держави в особі Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кремінська торгівельна компанія" про стягнення заборгованості з авансових внесків з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 7 103,27 грн.
В обґрунтування позову прокурором зазначено, що відповідачем не сплачено до бюджету узгоджену суму з податку на прибуток приватних підприємств за період березень 2014 - липень 2015 у розмірі 7103,27 грн, якв самостійно визначена ним у податковій декларації з податку на прибуток за 2014 рік.
17.03.2014 було надіслано податкову вимогу форми «Ю» № 28-25 від 17.03.2014, яка 17.03.2014 отримана директором ТОВ «Кремінська торгівельна компанія» особисто. Дана вимога підприємством не оскаржена.
Враховуючи зазначене прокурор просить стягнути з відповідача суму з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 7103,27 грн. шляхом стягнення коштів з рахунків банків, що його обслуговують.
Прокурор надав пояснення аналогічні викладеним у адміністративному позові та позовні вимоги підтримав у повному обсязі.
Представник позивача у судове засідання не прибув, надіслав клопотання, яким позовні вимоги підтримав в повному обсязі та просив розглянути справу без його участі.
Представник відповідача у судове засідання не прибув, про дату, час та місце судового засідання повідомлявся належним чином, причини неявки суду не відомі.
Відповідно до вимог ст.128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути справу без участі представника відповідача, на підставі доказів, наявних в матеріалах справи, які містять достатньо даних про права та обов'язки сторін.
Заслухавши пояснення прокурора, дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст. 69-72 Кодексу адміністративного судочинства України, суд прийшов до наступного.
З матеріалів справи вбачається, що відповідач - Товариство з обмеженою відповідальністю "Кремінська торгівельна компанія" зареєстроване Рубіжанською міською радою Луганської області 26.07.2012 за № 13661020000000677, код ЄДРПОУ 38085976 (а. с. 7-8).
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює ПК України.
Підпунктом 4.1.1 пункту 4.1 ст.4 Податкового кодексу України (далі - ПК України) зазначено, що кожна особа зобов'язана сплачувати встановлені цим Кодексом, законами з питань митної справи податки та збори, платником яких вона є згідно з положеннями цього Кодексу;
Відповідно до пп. 14.1.156 п. 14.1 ст. 14 ПК України податкове зобов'язання - сума коштів, яку платник податків, у тому числі податковий агент, повинен сплатити до відповідного бюджету як податок або збір на підставі, в порядку та строки, визначені податковим законодавством (у тому числі сума коштів, визначена платником податків у податковому векселі та не сплачена в установлений законом строк);
Згідно п. 49.16 ст. 49 ПК України незалежно від наявності відмови у прийнятті податкової декларації платник податків зобов'язаний погасити податкове зобов'язання, самостійно визначене ним у такій податковій декларації, протягом строків, установлених цим Кодексом.
Відповідно до п. 57.3 ст. 53 ПК України у разі визначення грошового зобов'язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1-54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов'язаний сплатити нараховану суму грошового зобов'язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.
У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов'язання платник податків зобов'язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.
Згідно п. 56.18 ст. 56 ПК України при зверненні платника податків до суду з позовом щодо визнання недійсним рішення контролюючого органу грошове зобов'язання вважається неузгодженим до дня набрання судовим рішенням законної сили.
Відповідно до п. 59.1 ст. 59 ПК України у разі коли платник податків не сплачує узгодженої суми грошового зобов'язання в установлені законодавством строки, орган державної податкової служби надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення.
Податкова вимога може не надсилатися, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян.
Згідно п. 58.3 ст. 59 ПК України, у разі коли сума грошового зобов'язання платника податків, передбаченого податковим або іншим законодавством, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, розраховується контролюючим органом відповідно до статті 54 цього Кодексу (крім декларування товарів, передбаченого для громадян), або у разі коли за результатами перевірки контролюючий орган встановлює факт невідповідності суми бюджетного відшкодування сумі, заявленій у податковій декларації, або зменшує розмір задекларованого від'ємного значення об'єкта оподаткування податком на прибуток або від'ємного значення суми податку на додану вартість, розрахованого платником податків відповідно до розділу V цього Кодексу, такий контролюючий орган надсилає (вручає) платнику податків податкове повідомлення-рішення.
10.02.2015 відповідачем до податкового органу було подано податкову декларацію за 2014 рік за № 9080867803, якою визначено суму податкових зобов'язань у розмірі 7100,00 грн (а.с.11-12).
У зв'язку з несплатою відповідачем узгодженої суми податкового зобов'язання з податку на прибуток приватних підприємств сума заборгованості складає 7103,27 грн., що підтверджується зворотнім боком облікової картки платника (а. с. 13).
Позивачем, з метою погашення податкового боргу було надіслано податкову вимогу форми «Ю» № 28-25, яку було вручено директору ТОВ «Кремінська торгівельна компанія» особисто (а. с. 10). Дана вимога не оскаржувалась.
Даних про добровільну сплату відповідачем податкового боргу судом не встановлено.
Згідно довідки суми податкового боргу станом на 03.07.2015 податковий борг складає 7103,27 грн. (а.с.15).
Відповідно до п.87.2 ст. 87 Податкового кодексу України джерелами погашення податкового боргу платника податків є будь-яке майно такого платника податків з урахуванням обмежень, визначених цим Кодексом, а також іншими законодавчими актами.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Оскільки судом встановлено, що за відповідачем рахується податковий борг з податку на прибуток приватних підприємств у розмірі 7103,27 грн. перед бюджетом., який до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачено, сума податкового боргу є узгодженою та податковим органом дотримано порядок звернення до суду з позовом, підстави для відмови у задоволенні позову відсутні, тому адміністративний позов підлягає задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 2, 11, 17, 18, 87, 94, 128, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Прокурора міста Рубіжне Луганської області в інтересах держави в особі Рубіжанської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Кремінська торгівельна компанія" про стягнення заборгованості з авансових внесків з податку на прибу ток приватних підприємств у сумі 7 103,27 грн. задовольнити повністю.
Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю «Кремінська торгівельна компанія (ін. код 38085976 ) на користь Рубіжанської об'єднаної Державної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області (ін. код 38534171) заборгованість з податку на прибуток приватних підприємств у сумі 7103,27 (сім тисяч сто три грн. 27 коп.), на р/р 33113318700151 в УК у Кремінському районі, ГУДКСУ у Луганській обл. МФО 380805, код ЄДРПОУ 38085976, код платежу 11021000.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Повний текст постанови складено та підписано 07 серпня 2015 року.
Суддя Є.О. Кисельова
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.08.2015 |
Оприлюднено | 14.08.2015 |
Номер документу | 48247952 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Є.О. Кисельова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні