Ухвала
від 27.04.2015 по справі 127/8388/15-к
ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа №127/8388/15

Провадження №1-кс/127/3661/15

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 квітня 2015 року м. Вінниця

Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого ВРЗуСГД СВ Вінницького РВ УМВС України у Вінницькій області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », за відсутністю клопотання учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів, в с т а н о в и в:

Слідчий звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », мотивуючи свої вимоги тим, що у нього в провадженні знаходяться матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань№ 12014020010009160 від 24.12.2013 року за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України. Досудовим слідством встановлено, що 24.12.2014 року до ВМВ УМВС України у Вінницькій області звернулась громадянка ОСОБА_4 , про те, що спадкоємцями ОСОБА_5 вчиняються дії, направленні на заволодіння його спадковим майном, шахрайським шляхом, вчинення шахрайських дій та підробки документів.

Досудовим розслідуванням вказаного кримінального провадження встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , після смерті якого відкрито спадкову справу №13-2013, реєстраційний номер у спадковому реєстрі 54896826. Заповіту ОСОБА_5 не залишав. Спадкоємцями першої черги за законом після смерті ОСОБА_5 являються: ОСОБА_4 , яка є матір`ю померлого; ОСОБА_6 (дошлюбне прізвище - ОСОБА_7 ), ІНФОРМАЦІЯ_4 , яка є донькою від шлюбу ОСОБА_5 та ОСОБА_8 ; ОСОБА_9 , яка є донькою ОСОБА_5 та ОСОБА_10 від фактичних шлюбних відносин без реєстрації шлюбу.

Вказані спадкоємці прийняли спадщину шляхом подання відповідних заяв за місцем відкриття спадщини до приватного нотаріуса ОСОБА_11 ( АДРЕСА_1 ). Після закінчення встановленого шестимісячного строку для прийняття спадщини приватний нотаріус ОСОБА_11 , повідомила про надходження до неї претензії фізичної особи-підприємця ОСОБА_12 на суму 270 096 грн. 97 коп. до спадкоємців. На підтвердження доводів викладених у претензії ОСОБА_12 , надав копії документів.

Також в ході досудового розслідування було встановлено, що мати ОСОБА_10 , ОСОБА_13 , звернулася до Вінницького районного суду з позовом до підприємства ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », яке у рівних частинах належить ОСОБА_10 та ОСОБА_5 про стягнення боргу за договорами позики. 27 червня 2014 року Вінницький районний суд Вінницької області ухвалив рішення у справі № 128/791/14-ц за позовом ОСОБА_13 про стягнення з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 360000 грн. основного боргу, 72000 грн. штрафу та 3654 грн. судового збору. Однак, спадкоємці не були залучені до розгляду даної справи і дізналися про судове рішення після його винесення.

Виходячи з того, що для досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування вищезазначеного факту, зокрема для проведення почеркознавчої експертизи є потреба отримання тимчасового доступу до документів які містять зразки підпису ОСОБА_5 та перебувають у власності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_2 , а також отримати можливість тимчасового вилучення оригіналів цих документів для направлення за місцем проведення почеркознавчої експертизи.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав.

Представник ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_10 в судове засідання не з`явився в телефонному режимі не заперечувала щодо задоволення клопотання.

Суд, вислухавши пояснення слідчого, враховуючи позицію представника ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », дослідивши клопотання та додані до нього докази, дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Як вбачається з ч.5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи та мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Положенням ч.7 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без таконго вилучення існує загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.

Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що є достатні підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до вказаних речей, оскільки матеріалами кримінального провадження та клопотанням підтверджений той факт, що речі, про доступ до яких клопоче слідчий, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, тому клопотання підлягає до задоволення.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 161,162,163,164, 166, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

у х в а л и в:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчому ВРЗуСГД СВ Вінницького РВ УМВС України у Вінницькій області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, які містять зразки підпису ОСОБА_5 та перебувають у власності ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( код ЄРДПОУ НОМЕР_1 ), за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю тимчасового вилучення оригіналів цих документів для направлення за місцем проведення почеркознавчої експертизи.

Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя:

СудВінницький міський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення27.04.2015
Оприлюднено21.03.2023
Номер документу48252089
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —127/8388/15-к

Ухвала від 27.04.2015

Кримінальне

Вінницький міський суд Вінницької області

Олійник О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні