ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
про визнання боржника банкрутом
"20" січня 2010 р. Справа № Б-39/152-09
вх. № 5886/2-39
Суддя господарського суду Швидкін А.О.
при секретарі судового засідання Трофименко С.В.
За участю представників сторін:
розпорядника майна - ОСОБА_1
представника ТОВ „Універсал-КапіталВ» , ПАТ „СК „РенесансВ» - ОСОБА_2
Розглянувши справу за заявою
ТзОВ "Західна виробничо-комерційна компанія" м. Харків
до ТзОВ "Західна виробничо-комерційна компанія" м. Харків
про визнання банкрутом
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою суду від 21.12.2009року був затверджений реєстр вимог кредиторів, призначені збори кредиторів. Розпорядник майна боржника, кредитори боржника, відповідно до ст. 16 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» були зобов'язані провести збори кредиторів, на яких вирішити питання, що передбачені вказаною статтею Закону, у тому числі, утворити комітет кредиторів і прийняти обґрунтоване рішення про відкриття процедури санації боржника, про відкриття ліквідаційної процедури, чи по підписанню мирової угоди з посиланням на фактичні обставини, що привели до прийняття такого рішення. Прийняте комітетом кредиторів обґрунтоване рішення, разом з протоколом загальних зборів кредиторів і протоколом засідання комітету кредиторів, в триденний строк після прийняття рішення, кредитори та розпорядник майна були зобов'язані надати суду для подальшого прийняття судом відповідного рішення.
Кредитори виконали вимоги суду провели збори кредиторів, обрали комітет кредиторів і прийняли рішення про застосування до боржника ліквідаційної процедури і про призначення ліквідатора. Протокол зборів кредиторів і протоколи засідання комітету кредиторів з викладенням підстав, що привели до прийняття такого рішення, надані суду.
Розпорядник майна боржника під час розгляду справи повідомив про фінансовий стан боржника та пояснив, що після публікації оголошення про порушення провадження у справі особи, які бажали б прийняти участь у санації боржника, до розпорядника майна та комітету кредиторів не звертались.
В судовому засіданні представник голови комітету кредиторів надав пояснення відносно прийнятого рішення, та пояснив, що після вивчення фінансового стану боржника більшістю голосів на зборах комітету кредиторів було прийнято рішення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Представник боржника в судове засідання не з'явився, пояснень щодо рішення комітету кредиторів суду не надав.
Розглянувши матеріали справи та надані суду протокол загальних зборів кредиторів і протокол засідання комітету кредиторів, вислухавши пояснення розпорядника майна, представника голови комітету кредиторів, суд встановив, що фінансовий стан боржника з моменту порушення провадження у справі не стабілізувався. За даними бухгалтерського обліку економічний стан боржника повільно погіршується. Відповідно до балансу станом на 01.08.2009року активи становлять 50903,5тис.грн., при цьому конкурсна кредиторська заборгованість боржника відповідно до ухвали суду у попередньому засіданні складає 31369143,92грн., а інші поточні зобов'язання становлять 83218тис.грн. Фінансовий стан боржника є незадовільним, він знаходиться у критичному стані та повністю залежить від зовнішніх джерел. Відповідно до аналізу фінансового стану боржника коефіцієнт платоспроможності (автономії) становить (-1,15) при нормативному значенні (0,5), що свідчить про те, що в загальній сумі засобів авансованих у діяльність боржника недостатню частину займає власний капітал. Коефіцієнт фінансування становить (-1,87), при нормативному значенні (1), що свідчить про залежність боржника від залучених засобів, коефіцієнт покриття на кінець звітного періоду становить (0,46) при нормативному значенні (>1), що свідчить про надкритичну неплатоспроможність. Коефіцієнт забезпечення власними засобами становить (-0,54), при нормативному значенні (>0,1), що свідчить про відсутність у боржника оборотних коштів необхідних для його фінансової сталості та повну залежність боржника від кредиторів. Викладене свідчить про важкий фінансовий стан боржника і неможливість відновлення виробництва. Таким чином, задоволення вимог кредиторів можливо лише в ліквідаційній процедурі.
Рекомендований комітетом кредиторів арбітражний керуючий ОСОБА_1. надав суду згоду на призначення її в якості ліквідатора боржника, сповістив суд, що порушень законодавства при виконанні обов'язків арбітражного керуючого і порушень строків подання інформації за час виконання своїх обов'язків вона не має, не є особою, яка згідно з Законом України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» є заінтересованою особою, раніше управління боржником не здійснювала, не є особою якій заборонено здійснювати цей вид підприємницької діяльності або займати керівні посади, не має судимості за вчинення корисливих злочинів.
На підставі вищевикладеного, враховуючи, що фінансовий стан боржника на даний час не поліпшується, а також те, що на засіданні комітету кредиторів кредитори прийшли до обґрунтованого висновку про необхідність визнання боржника банкрутом у зв'язку з відсутністю будь-яких обґрунтованих пропозицій щодо участі інвесторів у справі, який судом перевірений, суд вважає за необхідне визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру. Розглянувши клопотання комітету кредиторів про призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_1, суд вважає за можливе його задовольнити.
Керуючись ст. ст. 22-34 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , ст. 86 ГПК України; -
ПОСТАНОВИВ:
Визнати товариство з обмеженою відповідальністю „Західна виробничо-комерційна компаніяВ» , зареєстроване виконкомом Львівської міської ради, номер запису 14151070009000734 від 08.05.2009року, код ЄДРПОУ 31215089, місцезнаходження якого: АДРЕСА_1 - банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
З дня прийняття постанови підприємницьку діяльність банкрута припинити, строк виконання всіх грошових зобов'язань, та зобов'язань щодо сплати податків і обов'язкових платежів вважати таким, що настав, припинити нарахування неустойки, процентів та інших економічних санкцій по всіх видах заборгованості, вимоги за зобов'язаннями банкрута, що виникли під час проведення процедур банкрутства, пред'являються в межах ліквідаційної процедури. Керівника банкрута звільнити з роботи у зв'язку з банкрутством підприємства. Припинити повноваження органів управління банкрута і повноваження власників майна.
Скасувати арешти, що накладені на майно боржника, і інші обмеження щодо розпорядження майном боржника у тому числі податкові застави. Накладання нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається.
Призначити ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_1, ліцензія серії АБ №176240 від 29.08.2005року, ідентифікаційний номер НОМЕР_1, адреса: АДРЕСА_2.
Зобов'язати ліквідатора відповідно до п.3,5 ст. 23 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» в п'ятиденний строк опублікувати відомості про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, закрити всі рахунки банкрута в установах банку і відкрити або переоформити один основний рахунок для проведення розрахунків з кредиторами, виконати інші дії, передбачені ст. ст. 25 - 34 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , щомісячно надавати комітету кредиторів і суду звіти про хід ліквідаційної процедури, про фінансовий стан і рух майна та коштів боржника в ході ліквідаційної процедури.
Зобов'язати ліквідатора в строк до 20.01.2011року виконати ліквідаційну процедуру, та надати суду обґрунтований звіт про виконану роботу, ліквідаційний баланс, а також всі докази, що свідчать про виконання ліквідаційної процедури, у тому числі:
- акти інвентаризації майна, акти оцінки майна, договори купівлі-продажу майна банкрута,
- реєстр вимог кредиторів з даними про розміри погашених вимог кредиторів,
- звіт про виплачені кредиторам кошти,
- довідки установ банку про закриття рахунків банкрута,
- копії повідомлень направлених до органу державної податкової служби, Пенсійного фонду та центру зайнятості про закінчення ліквідаційної процедури,
- довідку архіву про прийняття документів, які підлягають обов'язковому зберіганню,
- довідку органу внутрішніх справ про прийняття печаток і штампів банкрута,
- оригінали установчих документів і свідоцтва про державну реєстрацію,
- докази, що свідчать про стягнення дебіторської заборгованості, або докази що свідчать про неможливість її стягнення,
- довідку банку про рух грошових коштів по поточному рахунку за весь час здійснення ліквідаційної процедури,
- баланси підприємства за весь час роботи ліквідатора,
- протоколи засідань комітету кредиторів і протоколи загальних зборів кредиторів,
- затверджений комітетом кредиторів звіт про оплату послуг та відшкодування витрат ліквідатора,
- інші документи, що свідчать про виконану ліквідатором роботу з ліквідації банкрута.
Постанову суду надіслати членам комітету кредиторів, боржнику, ліквідатору, Управлінню з питань банкрутства у Харківській області Державного департаменту з питань банкрутства, ДВС за місцезнаходженням боржника, державному реєстратору.
Суддя Швидкін А.О.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 20.01.2010 |
Оприлюднено | 18.08.2015 |
Номер документу | 48264674 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Швидкін А.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні