13/224-АП-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Горького, 18
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
"18" липня 2006 р. Справа № 13/224-АП-06
Господарський суд Херсонської області у складі судді Закуріна М. К. при секретарі Друзяк К.Б., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
за позовом Управління Пенсійного фонду України в Бериславському районі
до Відкритого акціонерного товариства "Херсонагрообладнання"
за участю представників:
позивача –не з'явився,
відповідача –Ріпка О.В. (представник за дорученням),
про стягнення страхових внесків в сумі 1573,18 грн.,
в с т а н о в и в:
Відповідно до позовної заяви вимоги ґрунтуються на невиконанні відповідачем зобов'язань по сплаті страхових внесків, котрі передбачені положеннями Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
Відповідачем зазначені вимоги не визнаються з посиланням на порушення позивачем положень діючого законодавства щодо визначення порядку та об'єму сплати єдиного податку. Зокрема, позивач вважає, що він, сплачуючи єдиний податок, не є у відповідності до статті 6Указу Президента України „Про прощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” платником серед іншого збору на обов'язкове державне пенсійне страхування.
Розгляд справи проведено в судових засіданнях, що відбулися 29 червня та 18 липня поточного року. Зокрема, 29 червня розгляд справи відкладено у зв'язку з неприбуттям в засідання представника позивача. Крім того, розгляд справи проведено без участі представника позивача, оскільки він в засідання не прибув, хоча належним чином був повідомлений про дату, час та місце судового розгляду.
Згідно до положень статті 6 Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу адміністративного судочинства України до початку діяльності окружного адміністративного суду адміністративні справи, підвідомчі господарським судам відповідно до Господарського процесуального кодексу України 1991 року, вирішуються відповідним господарським судом за правилами Кодексу адміністративного судочинства України. У зв'язку з тим, що за пунктом 1 вказаних Прикінцевих положень КАС України набрав чинності з 1 вересня 2005 року, судове рішення за даною справою винесено з дотриманням вимог КАС України, тобто винесення за результатами розгляду справи відповідної постанови суду.
З матеріалів справи слідує, що відповідно до положень статей 14 і 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” відповідач зареєстрований в Управлінні Пенсійного фонду України в Бериславському районі Херсонської області та є платником страхових внесків, а за статтею 20 –зобов'язаний сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду.
З метою перевірки своєчасності, достовірності та повноти нарахування і сплати зобов'язань зі збору на обов'язкове державне пенсійне страхування позивачем було проведено перевірку відповідача, про що 19 вересня 2005 року складено відповідний акт за № 58. За результатами перевірки донараховано страхових внесків на суму 2620,43 грн, як несплату внесків в розмірі 32,3 % у відповідності до положень статті 19 15 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”.
На підставі даного акту позивачем прийнято рішення № 186 про стягнення з відповідача вказаної суми заборгованості, а також застосовано штрафні санкції в сумі 195,46 грн, у зв'язку з чим позивачем надіслано відповідачу вимогу про сплату боргу № Ю 399У від 6 жовтня 2005 року на загальну суму 2815,89 грн.
Станом на 25 травня 2006 року залишок заборгованості зі сплати цієї суми складає за розрахунками позивача 1067,06 грн.
Також відповідач має заборгованість згідно до Розрахунків суми страхових внесків на загальнообов'язкове страхування, що підлягають сплаті за грудень 2005 року, за січень, лютий, березень 2006 року відповідно в сумах 125,87 грн, 126,75 грн, 126,75 та 126,75 грн.
За змістом статті 106 названого вище Закону встановлено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків страхувальники зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені. У разі несплати сум страхових внесків органи Пенсійного фонду надсилають страхувальнику, який має недоїмку, вимогу про її сплату.
В даному випадку відповідач заборгованість не сплатив, а тому позивачем виставлено вимоги про сплату боргу № Ю 36 У від 30.01.2006 р., № Ю 64 У від 28.02.2006 р., № Ю 86 У від 29.03.2006 р. та № Ю 115 У від 28.04.2006 р.
Проте станом на день розгляду справи в суді заборгованість в сумі 1573,18 грн відповідачем не сплачена, а тому позовні вимоги підлягають задоволенню.
Статтею 106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” визначено, що суми страхових внесків своєчасно не сплачені страхувальниками у визначені строки , вважаються простроченою заборгованість зі сплати страхових внесків і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафних санкцій. Суми пені та фінансових санкцій стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка.
Слід також зазначити, що з 1 січня 2004 року набув чинності Закон України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”, який передбачає перехід від системи пенсійного забезпечення до страхової пенсійної системи, а також залежність розмірів пенсій від страхового стажу й заробітку, з якою були, фактично, обчислені страхові внески до Пенсійного фонду. Сфера дії цього Закону визначена в його статті 5, відповідно до якої він регулює відносини, що виникають між суб'єктами системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування. Дія інших законів та нормативно-правових актів може поширюватися на ці відносини лише у випадках, передбачених цим законом, або в частині, що не суперечить цьому Закону. Виключно цим законом визначаються принципи та структура загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, коло осіб, які підлягають зазначеному страхуванню, платника страхових внесків, їх права та обов'язки. Порядок нарахування, обчислення та сплата страхових внесків, стягнення заборгованості за цими внесками.
Відповідно до Прикінцевих положень вказаного Закону до приведення законодавства України у відповідність із цим Законом, закони України та інші нормативно-правові акти застосовуються в частині, що не суперечить цьому Закону.
За статтями 1, 14, 19 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” та статті 4 Закону України „Про збір на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” роботодавці, у тому числі й ті, що перебувають на спрощеній системі оподаткування, визначені цим законом страхувальниками для найманих осіб і зобов'язані сплачувати внески у розмірі 32 відсотків від їх фонду оплати праці, 1-5 відсотків із заробітної плати найманих працівників, тобто на загальних підставах.
Обов'язок страхувальника нараховувати, обчислювати та сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески визначений пунктом 6 частини 2 статті 17 Закону України „Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування. При цьому, будь-яких виключень щодо нарахування, обчислення та сплати страхових внесків суб'єктами підприємницької діяльності, які обрали спрощену систему оподаткування, законом не надано.
За таких обставин, Указ Президента України „Про спрощену систему оподаткування, обліку та звітності суб'єктів малого підприємництва” № 727 від 03.07.1998 р. не має пріоритету перед Законом та застосовується лише в частині, що не суперечить йому. В даному випадку він регулює механізм зарахування частини єдиного (фіксованого) податку в рахунок страхових внесків до пенсійного фонду.
На підставі викладеного слід дійти до висновку, що спірні рішення та вимоги відповідача прийняті в межах його компетенції та в правовому полі.
За таких обставин позовні вимоги підлягають задоволенню, а заперечення відповідача відхиленню з названих вище підстав.
На підставі зазначених правових норм і керуючись статтями 158-163, пунктом 3 Прикінцевих та Перехідних положень КАС України,
п о с т а н о в и в :
1. Позовні вимоги задовольнити.
2. Стягнути з Відкритого акціонерного товариства „Херсонагрообладнання” (розташованого за адресою: Херсонська область, Бериславський район, смт. Козацьке, вул.. Першотравнева, буд..107; розрахунковий рахунок 26002301820758 в ХФ „Промінвестбанку”, МФО 352264, код 00914183) на користь Управління Пенсійного фонду України в Бериславському районі Херсонської області (розташованого за адресою: Херсонська область, м. Берислав, вул.. 1 Травня, 111; розрахунковий рахунок 2560031354812 в Новокаховському відділенні „Ощадбанку” № 7789, МФО 342241, код 21306648) –1573,18 грн.
3. Роз'яснити сторонам, що дана постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не буде подано. Якщо буде подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не буде подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи. Заява про апеляційне оскарження постанови суду подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Дата підпису постанови –21 липня 2006 року. .
Суддя М.К. Закурін
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 18.07.2006 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 48273 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Закурін М.К.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні