Постанова
від 18.07.2006 по справі 16/201-ап-06
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

16/201-АП-06

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

73000, м.Херсон, вул. Горького, 18


П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М      У К Р А Ї Н И

"18" липня 2006 р.                                                           Справа № 16/201-АП-06

Господарський суд Херсонської області у складі судді  Немченко Л.М. при секретарі Горголь О.М., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу              

за позовом Прокурора Бериславського району Херсонської області в інтересах держави в особі  Херсонського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності

до Бериславського державного комунального підприємства "Бериславтеплокомуненерго", м.Берислав Херсонської області  

про стягнення 6335 грн. 20 коп.

за участю: старшого прокурора Херсонської обласної прокуратури Павленко І.В., посвідчення  № 50   

представників сторін:

від  позивача - Шпитальна Л.П., довіреність №13 від 03.01.06  

від відповідача: не прибув

          Прокурор Бериславського району Херсонської області в інтересах держави в особі Херсонського обласного відділення Фонду соціального страхування  з тимчасової втрати працездатності яке за дорученням представляє  директор Бериславської районної виконавчої дирекції Каховської районної виконавчої дирекції  Херсонського обласного відділення Фонду соціального страхування  з тимчасової втрати працездатності (позивач) звернувся до суду з позовом про стягнення з Бериславського державного комунального підприємства "Бериславтеплокомуненерго" (відповідач) заборгованості по страховим внескам в сумі 6335 грн. 20 коп.

          Прокурор в судовому засіданні позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

          Позивач позовні вимоги підтримав в повному обсязі.

          Відповідач не направив свого представника в судове засідання, не надав відзив на позов та витребувані судом документи, хоча був належним чином повідомлений про час та місце розгляду справи.

          Розглянувши матеріали справи, заслухавши прокурора та представника позивача, суд

в с т а н о в и в:

Бериславська районна виконавча дирекція  Херсонського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності є державною установою та відповідно до довідки Херсонського обласного управління статистики від 02.10.2001р. №9923 включена до єдиного державного реєстру підприємств та організацій України, згідно з п.5 ст.13 Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням" та довіреністю №13 від 03.01.2006р. представляє інтереси страховика в судових та інших органах.

Основним видом діяльності Фонду є реалізація державної політики в галузі соціального страхування громадян на випадок тимчасової втрати працездатності, у зв'язку з вагітністю та пологами, народженням дитини та необхідністю догляду за нею, у разі смерті, а також надання послуг із санаторно-курортного лікування та оздоровлення  застрахованим особам та членам їх сімей.

Бериславське державне комунальне підприємство "Бериславтепокомуненерго" у відповідності з п.1 ст.2 вищезазначеного Закону є страхувальником - суб'єктом загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням, а відповідно до ст.19 Закону, джерелами формування коштів загальнообов'язкового державного соціального страхування у зв'язку з тимчасовою  втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням є страхові внески страхувальників - роботодавців, що сплачуються на умовах і в порядку, передбачених цим Законом.                      Згідно  ст. 22 Закону України №2240-3 від 18.01.01 “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності та витратами, зумовленими народженням та похованням” відповідач є платником страхових внесків до Фонду.

Згідно ст. 23 вищевказаного Закону страхувальники-роботодавці сплачують страхові внески один раз на місяць –у день встановлений для одержання в установах банків коштів на оплату праці працівників за відповідний період.

Відповідно до ст.30 цього ж Закону страхувальник несе відповідальність за несвоєчасну сплату та неповну сплату страхових внесків, а також за порушення порядку використання страхових внесків.

Згідно звіту про нараховані внески, перерахування та витрати, пов'язані з загальнообов'язковим  державним соціальним страхуванням у зв'язку з тимчасовою втратою працездатності  за 1 квартал 2006 року станом на 01.04.2006р. відповідач має загальну суму простроченої заборгованості 10044 грн. 79 коп. За рішенням господарського суду віфд 10.03.2005р. у справі №8/61-05 було стягнуто з відповідача страхових внесків в сумі 3709 грн. 59 коп. Таким чином борг відповідача перед позивачем  з 01.10.2004р. по 01.04.2006р.  складає 6335 грн. 20коп.

Несплата внесків спричиняє шкоду соціальним інтересам держави, оскільки за рахунок страхових внесків Фонду формується цільовий централізований страховий фонд, кошти якого направляються на матеріальне забезпечення громадян у зв'язку з втратою заробітної плати (доходу) внаслідок тимчасової втрати працездатності (включаючи догляд за хворою дитиною, дитиною-інвалідом, хворим членом сім'ї), вагітності та пологів, догляду за малолітньою дитиною, частковою компенсацією витрат, пов'язаних із народженням дитини, смертю застрахованої особи або членів її сім'ї, а також надання соціальних послуг за рахунок бюджету Фонду, що формується шляхом сплати страхових внесків власником або уповноваженим ним органом, громадянами.

Відповідач не надав доказів добровільної сплати суми боргу.

На підставі викладеного, враховуючи, що відповідач в добровільному порядку не сплатив вказані суми, права позивача підлягають судовому захисту на підставі статті 6 КАС України шляхом стягнення суми заборгованості.

На підставі викладеного суд задовольняє позовні вимоги в повному обсязі.  Судові витрати покладаються на відповідача.

Керуючись статтями 94, 161-163, 254 Кодексу адміністративного судочинства України,

постановив:

          1. Позовні вимоги задовольнити в повному обсязі.

          2.Стягнути з Бериславського державного комунального підприємства "Бериславтеплокомуненерго" (м.Берислав, Херсонської області, вул.Луначарського №9, р/р 260027647 в ХОД АППБ "Аваль" м.Херсон, МФО 352093, код ЄДРПОУ 21306772):

          а) на користь Бериславської районної виконавчої дирекції Херсонського обласного відділення Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (м.Берислав Херсонської області, вул.1 Травня №185, кв.1, р/р 25600257 в ХОД  АППБ "Аваль" м.Херсон, МФО 352093, код платежу 50030100;01, код ЄДРПОУ 26033161) заборгованість в сумі 6335 грн. 20 коп.

          б) на користь Держави до держбюджету 63грн.35коп. держмита (одержувач код 24104230 банк управління Держказначейства в Херсонській області МФО 852010 р/р 31112095600002, код бюджету 22090200, символ звітності 095) виконавчий лист надіслати до Державної податкової інспекції за місцезнаходженням відповідача.

         в) на користь ДП “Судовий інформаційний центр” м. Київ вул. Дарвіна, 6( р\р 26002014180001 в Львівській філії ВАТ “Банк Універсальний” м. Львів, МФО 325707, код ОКПО 30045370) 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення, виконавчий лист видати стягувачу.

 3.  Виконавчі листи видати після набрання постановою законної сили.

Постанова господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого цим Кодексом, якщо таку заяву не було подано, якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений цим Кодексом, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.

Про апеляційне оскарження рішення суду (постанови) першої інстанції спочатку подається заява. Обгрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається  особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 КАС України з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя                                                                  Л.М. Немченко

СудГосподарський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення18.07.2006
Оприлюднено28.08.2007
Номер документу48279
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —16/201-ап-06

Постанова від 18.07.2006

Господарське

Господарський суд Херсонської області

Немченко Л.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні