ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"04" лютого 2011 р. Справа № 2a-93/11/0970
м. Івано-Франківськ
Суддя Івано-Франківського окружного адміністративного суду Шумей М.В., розглянувши в порядку скороченого провадження матеріали адміністративної справи за позовом територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області до фермерського господарства «Дел Со»про стягнення фінансових санкцій в сумі 680,00 грн.,
в с т а н о в и в:
11.01.2011 року територіальне управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області звернулося з адміністративним позовом до фермерського господарства «Дел Со»про стягнення фінансових санкцій в сумі 680,00 грн. Позовні вимоги мотивувало тим, що за відповідачем рахується заборгованість, яка виникла у зв'язку із несплатою фінансових санкцій, застосованих за порушення ЗУ В«Про автомобільний транспортВ» .
У відповідності до вимог ч.3 ст.183-2 КАС України 12.01.2011 року відповідачу направлено копію ухвали про відкриття скороченого провадження, копію позовної заяви з доданими до неї документами та запропоновано у десятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали подати заперечення проти позову. Дані документи фермерське господарство «Дел Со»отримало 17.01.2011 року, однак заперечення проти позову чи заяву про визнання позову у встановлений строк до канцелярії суду не подало.
Розглянувши матеріали позовної заяви, дослідивши наявні докази, суддя прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог з наступних мотивів.
Як вбачається з матеріалів справи, фермерське господарство «Дел Со»зареєстроване державним реєстратором Коломийської районної державної адміністрації як юридична особа, являється автомобільним перевізником відповідно до ЗУ В«Про автомобільний транспортВ» та надає послуги з перевезення вантажу.
Статтею 34 вказаного Закону визначено вимоги до автомобільного перевізника.
Згідно абзацу 5 ч.1 ст.34 даного Закону автомобільний перевізник повинен забезпечувати проведення медичного контролю стану здоров'я водіїв.
У відповідності до вимог ч.13 ст.6 ЗУ «Про автомобільний транспорт»державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок.
Положенням п.3 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінеті Міністрів України від 08.11.2006 року №1567 органами державного контролю на автомобільному транспорті (далі - органи державного контролю) є Головавтотрансінспекція, її територіальні управління в областях, Автономній Республіці Крим, мм. Києві та Севастополі
Відповідо до ч.12 ст.6 ЗУ В«Про автомобільний транспортВ» державний контроль автомобільних перевізників здійснюється шляхом проведення планових, позапланових і рейдових перевірок. Планові перевірки здійснюються не частіше одного разу на рік. Орган державного контролю не пізніше ніж за 10 календарних днів до початку проведення планової перевірки письмово повідомляє про це автомобільного перевізника, якого буде перевіряти.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем 27.11.2009 року було проведено перевірку додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом фермерським господарством «Дел Со», за результатами якої складено акт. В даному акті зафіксовано факт не забезпечення відповідачем проходження передрейсового медичного огляду стану здоров'я водіїв. Так, з вказаного акту вбачається, що водій фермерського господарства «Дел Со»ОСОБА_1, керуючи автомобілем марки Мерседес-Бенц, номерний знак АТ 9609АІ, здійснював перевезення вантажу без проходження передрейсового медичного огляду, про що свідчить відсутність штампа медичного працівника в дорожному листі № 72.
Згідно п.31 Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспорті, затвердженого постановою Кабінеті Міністрів України від 08.11.2006 року №1567, за результатами розгляду справи про порушення керівник органу державного контролю або його заступник за наявності підстав виносить припис щодо усунення порушень законодавства про автомобільний транспорт. Припис підлягає обов'язковому виконанню в зазначений у ньому строк. Про виконання припису уповноважена особа суб'єкта господарювання повинна письмово повідомити керівникові органу державного контролю.
Керуючись п.31 даного Порядку, 30.11.2009 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області ОСОБА_2 за виявлене порушення на підставі вищевказаного акту винесено припис № 035998 щодо усунення відповідачем порушень законодавства про автомобільний транспорт. Згідно вказаного припису зобов'язано відповідача забезпечити проходження водіями підприємства передрейсового медичного огляду перед виїздом.
Припис від 30.11.2009 року фермерське господарство «Дел Со»отримало 21.12.2009 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення, яке міститься в матеріалах справи.
З матеріалів справи вбачається, що позивачем 18.12.2009 року проведено перевірку фермерського господарства «Дел Со»щодо виконання припису № 035998 від 30.11.2009 року.
Згідно акту проведення перевірки додержання вимог законодавства про автомобільний транспорт під час виконання перевезень пасажирів і вантажів автомобільним транспортом № 163749 від 18.12.2009 року відповідачем не виконано вимоги вищевказаного припису.
У відповідності до вимог абзацу 12 ч.1 ст.60 ЗУ В«Про автомобільний транспортВ» до автомобільних перевізників за невиконання перевізниками або їхніми представниками приписів органів державного контролю щодо усунення порушень транспортного законодавства застосовуються санкції - штраф у розмірі сорока неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
За виявлене порушення на підставі акту перевірки від 18.12.2009 року начальником територіального управління Головної державної інспекції на автомобільному транспорті в Івано-Франківській області ОСОБА_2 до відповідача згідно постанови № 092792 від 29.12.2009 року застосовано штрафні санкції в сумі 680,00 грн. Дана постанова відповідачем отримана 16.01.2010 року, що підтверджується копією повідомлення про вручення поштового відправлення, яка міститься в матеріалах справи.
Згідно п.28 Постанови КМУ В«Про затвердження Порядку здійснення державного контролю на автомобільному транспортіВ» фінансова санкція повинна бути перерахована суб'єктом господарювання на зазначений у постанові рахунок не пізніше п'ятнадцяти днів після отримання ним копії постанови про застосування фінансових санкцій.
Постанова про застосування фінансових санкцій від 29.12.2009 відповідачем оскаржена не була, доказів сплати заборгованості останній суду не представив. Обставин, які б були підставою для звільнення відповідача від сплати вищевказаних коштів не встановлено.
За таких обставин позов підлягає до задоволення.
На підставі ЗУ В«Про автомобільний транспортВ» , керуючись ст.ст.11, 71, 86, 162, 183-2, 256 КАС України, суддя
п о с т а н о в и в:
позов задовольнити повністю.
Стягнути з фермерського господарства «Дел Со» (код ЄДРПОУ 32630461) в користь держави (р/р 31110106700002 УДК в м. Івано-Франківську, код платежу 21081100, МФО - 836014, код одержувача - 20568100) - 680 (шістсот вісімдесят) грн. несплачених фінансових санкцій.
Постанову допустити до негайного виконання.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Постанова складена 04.02.2011 року о 10:30 год.
Суддя Шумей М.В.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 04.02.2011 |
Оприлюднено | 18.08.2015 |
Номер документу | 48330373 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Шумей М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні