ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"09" лютого 2011 р. Справа № 2a-226/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Кафарського В.В.
за участю секретаря Вилки О.С.
представників:
від позивача:не з"явився.
від відповідача: не з"явився.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Управління Пенсійного фонду України в Тлумацькому районі
до відповідача: Тлумацького об'єднання промислових підприємств
про стягнення заборгованості в сумі 686,22 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
18.01.2011 року Управління Пенсійного фонду України в Тлумацькому районі звернулося до суду з адміністративним позовом до Тлумацького об'єднання промислових підприємств про стягнення заборгованості в сумі 686,22 грн.
Представник позивача в судове засідання не з"явився, однак надав суду клопотання про розгляд справи за його відсутності. Просить позов задоволити.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, судом направлялись повістки про виклик відповідача в судове засідання за адресою, яка зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. Повідомлення повернулось до суду з відміткою відділення поштового зв'язку "за зазначеною адресою не проживає".
Відповідно до ст. 40 КАС України, особи, які беруть участь у справі, зобов'язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається їм за останньою адресою і вважається врученою.
З огляду на зазначене, суд вважає, що відповідач повідомлений належним чином, отже не прибуття в судове засідання відповідача не є перешкодою для розгляду справи.
Розглянувши матеріали адміністративної справи, заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши подані письмові докази, суд приходить до висновку, що позов обґрунтований та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що Тлумацьке об'єднання промислових підприємств взяте на облік управлінням Пенсійного фонду України в Тлумацькому районі, як платник збору на обов'язкове державне пенсійне страхування. Відповідно до ст.1 ЗУ В«Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхуванняВ» платниками збору на обов'язкове державне пенсійне страхування є суб'єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об'єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об'єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб'єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.
Пунктом 1 ст.2 вказаного Закону визначено, що об'єктом оподаткування для платників збору, визначених пунктами 1 та 2 статті 1 цього Закону, - фактичні витрати на оплату праці працівників, які включають витрати на виплату основної і додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат.
Як було встановлено в судовому засіданні Тлумацьке об'єднання промислових підприємств є платником збору на обов’язкове державне пенсійне страхування. Працівникам відповідача, а саме: ОСОБА_1 - призначено та виплачується пільгова пенсія відповідно до п.п. "б" ст.13 Закону України "Про пенсійне забезпечення".
Об’єктом оподаткування, для платника зазначеного збору є також фактичні витрати на виплату і доставку пенсій, призначених відповідно до пунктів В«бВ» -В«зВ» ст. 13 ЗУ В«Про пенсійне забезпеченняВ» до досягнення працівниками пенсійного віку, передбаченого ст.12 вказаного Закону. Згідно пенсійного законодавства відповідач зобов’язаний відшкодовувати витрати органу Пенсійного фонду на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, що здобули стаж, який дає право на даний вид пенсії на цьому підприємстві.
Тлумацьке об'єднання промислових підприємств щомісяця до 25-го числа зобов’язане вносити до Пенсійного фонду зазначену в повідомлені місячну суму фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, відповідно до п. п. 6.8 Інструкції № 21-1 від 19.12.2003 року.
Судом встановлено, що розрахунок фактичних витрат на доставку та виплату пенсій, призначених на пільгових умовах направлявся Тлумацькому об'єднанню промислових підприємств, про що свідчить повідомлення про вручення поштового відправлення від 18.10.2010 року.
Згідно ч.2 Прикінцевих положень ЗУ В«Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхуванняВ» та ч.6 Інструкції про порядок обчислення і сплати страхувальниками та зареєстрованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування до Пенсійного фонду України підприємства зобов’язані відшкодовувати витрати органу Пенсійного фонду України на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах особам, що здобули стаж який дає право на даний вид пенсії на цьому підприємстві.
Однак, витрати позивача на виплату і доставку пільгових пенсій в сумі 686,22грн., відповідачем сплачено не було.
Наявність заборгованості відповідача перед управлінням Пенсійного фонду України по відшкодуванню витрат на виплату та доставку пенсій з01.10.2010 року по 31.12.2010 року, підтверджується довідкою - розрахунком невідшкодованих витрат на витрату і доставку пільгових пенсій.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Тлумацького об'єднання промислових підприємств, вул.Грушевського, 64, м.Тлумач, код 01753374 на користь Управління Пенсійного фонду України в Тлумацькому районі, пл.Д.Галицького, 15, м.Тлумач, код 20550949 заборгованість в сумі 686 (шістсот вісімдесят шість) грн. 22 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Кафарський В.В.
Постанова складена в повному обсязі 14.02.2011 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2011 |
Оприлюднено | 18.08.2015 |
Номер документу | 48330403 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Кафарський В.В.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Кафарський В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні