Справа 127/26515/14-к
Провадження 1-кс/127/8494/14
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
12 грудня 2014 року м. Вінниця
Слідчий суддя Вінницького міського суду Вінницької області ОСОБА_1 розглянувши клопотання старшого слідчого відділення розслідування злочинів лінії карного розшуку СВ Вінницького МВ УМВС України у Вінницькій області майора міліції ОСОБА_2 , про тимчасовий доступ до документів ІНФОРМАЦІЯ_1 ,за адресою: АДРЕСА_1 а саме: медичної карти ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючої у АДРЕСА_2 , документів щодо проходження нею медичних обстежень, лікування, рентгензнімків, з можливістю їх вилучення, за відсутністю клопотання учасників процесуальної дії про застосування технічних засобів, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням погодженим з прокурором ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до документів, мотивуючи свої вимоги тим, що у нього в провадженні знаходяться матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12014020010003843 від 30.05.2014 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.271 КК України.
Клопотання мотивоване тим, що До Вінницького МВ УМВС України у Вінницькій області із заявою звернулась ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженка м. Дніпропетровськ, проживаюча у АДРЕСА_2 , про те, що 05 грудня 2012 року приблизно о 15.30 год. під час виконання своїх функціональних обов`язків листоноші Вінницької дирекції УДППЗ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » біля будинку АДРЕСА_3 вона отримала виробничу травму, а саме: впала на спину, ліву частину тулубу, при цьому сильно вдарившись лівою рукою та ногою.
За результатами розслідування даного нещасного випадку, проведеного комісією Вінницької дирекції УДППЗ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », його визнано таким, що пов`язаний з виробництвом.
В 2013 році ОСОБА_3 пройшла медико-соціальну експертизу в спеціалізованій травматологічній медико-соціальній експертній комісії ІНФОРМАЦІЯ_4 .
Рішенням експертної комісії ОСОБА_3 не визнано інвалідом і їй визначено ступінь втрати професійної працездатності в розмірі 25%.
ІНФОРМАЦІЯ_5 та ІНФОРМАЦІЯ_5 підтверджено висновки спеціалізованої травматологічної МСЕК.
ОСОБА_3 не згодна з рішеннями медико-соціальних експертних комісій, оскільки вважає, що вони прийняті без проведення повного медичного обстеження та необхідних медичних досліджень.
24 вересня 2014 року по кримінальному провадженню призначена судово-медична експертиза, проведення якої доручено судово-медичним експертам ІНФОРМАЦІЯ_6 .
На вирішення експертизи перед експертами поставлені такі питання:
чи є у ОСОБА_3 ознаки отриманих тілесних ушкоджень (травм), яка їх кількість, характер, механізм та час утворення, локалізація, ступінь тяжкості?
чи могла ОСОБА_3 отримати дані тілесні ушкодження (травми) за вищевикладених обставин, зокрема, при падінні з висоти власного зросту?
який ступінь втрати загальної та професійної працездатності (у відсотках) у ОСОБА_3 внаслідок отриманих 05.12.2012 року тілесних ушкоджень (травм)?
чи є причинний зв`язок між втратою загальної та професійної працездатності та тілесними ушкодженнями (травмами), отриманими ОСОБА_3 05.12.2012 року?
Згідно повідомлення ІНФОРМАЦІЯ_7 , для проведення судово-медичної експертизи експертам необхідно надати документи щодо проходження ОСОБА_3 лікування в ІНФОРМАЦІЯ_8 , Печерській обласній лікарні відновного лікування, ІНФОРМАЦІЯ_9 та ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Враховуючи, що у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , розташованого у АДРЕСА_1 , перебуває медична карта ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючої у АДРЕСА_2 , а також оригінали документів щодо проходження нею медичних обстежень, лікування, рентгензнімки тощо, що має істотне значення для цього кримінального провадження та проведення судово-медичної експертизи, з метою вжиття заходів щодо всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального провадження, слідчий просив клопотання задоволити.
Представник ІНФОРМАЦІЯ_1 до судового засідання не з`явився, про причини неприбуття суд не повідомив, хоча був повідомлений про дату і час судового розгляду завчасно та належним чином, тому відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України клопотання розглядається у його відсутність.
Заслухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали клопотання, оглянувши матеріали кримінального провадження, вважаю, що клопотання є обґрунтованим та підлягає до задоволення з наступних підстав.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної юридичної особи, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з якими подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Крім того, відповідно до ст. 40 Закону України «Основи законодавства України про охорону здоров`я» дана інформація хвороби відноситься до лікарської таємниці. Тому доступ до неї можливий лише якщо слідчий відповідно до положень ст. 160 КПК України має на меті використати як доказ відомості, що містяться в речах і документах, та неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю. Так відповідно до ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах належать відомості які можуть становити лікарську таємницю.
Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що є достатні підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованого у АДРЕСА_1 , оскільки під час проведеного розслідування встановлено, що в ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованому у АДРЕСА_1 можуть перебувати документи вказані в клопотанні, а саме: медична карта ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючої у АДРЕСА_2 , документи щодо проходження нею медичних обстежень, лікування, рентгензнімки.
Крім того слідчий довів наявність достатніх підстав для вилучення документів, які містять лікарську таємницю, так як таке вилучення необхідне для проведення судово-медичної експертизи та для встановлення істини, повноти та всебічності досудового розслідування.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 159, 163, 164 КПК України,-
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому відділення з розслідування злочинів лінії карного розшуку СВ Вінницьког МВ УМВС України у Вінницькій області майору міліції ОСОБА_2 , дозвіл на тимчасовий доступ до документів ІНФОРМАЦІЯ_1 , розташованому за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: оригіналів медичної карти ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , проживаючої у АДРЕСА_2 , документів щодо проходження нею медичних обстежень, лікування, рентген знімків, з можливістю тимчасового їх вилучення.
У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів
Ухвала діє протягом 30 днів з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя:
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 12.12.2014 |
Оприлюднено | 13.01.2023 |
Номер документу | 48369384 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Ковбаса Ю. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні