8.2.3
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
Іменем України
11 серпня 2015 рокуСєвєродонецькСправа № 812/741/15
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Басової Н.М.
при секретарі судового засідання: Кононова О.О.,
без участі сторін,
розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за адміністративним позовом Первомайської об'єднаної держаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ТрансвектрВ» про стягнення податкового боргу у сумі 20013,00 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
До Луганського окружного адміністративного суду надійшов адміністративний позов Первомайської об'єднаної держаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ТрансвектрВ» про стягнення податкового боргу у сумі 20013,00 грн.
В обґрунтування позову зазначено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Трансвектр» є юридичною особою і внесено до ЄДРПОУ за кодом 37928494.
У Первомайській об'єднаній державній податковій інспекції ГУ Міндоходів у Луганській області відповідача взято на облік як платника за основним місцем обліку 04.11.2011 за №1085.
ТОВ «Трансвектр» станом на 21.07.2015 має податкову заборгованість по податку на прибуток в сумі 20013,00 грн., а саме залишок несплаченої суми грошового зобов'язання за 2013 рік, самостійно задекларованого платником згідно податкової декларації з податку на прибуток від 25.03.2015 №1400002112 з граничним терміном сплати 25.03.2014.
У зв'язку із несплатою відповідачем у добровільному порядку податкового боргу, позивач просив суд задовольнити вимоги в повному обсязі.
Представник позивача в судове засідання не прибув, надав заяву про розгляд справи за його відсутністю (а.с.28).
Представник відповідача в судове засідання не прибув, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, а саме шляхом надіслання засобами поштового зв'язку та на електронну адресу підприємства - transvektr1@ukr.net, зазначену самостійно у поданій до податкового органу декларації. В матеріалах справи міститься звіт про доставлене повідомлення (а.с.31).
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих сторонами доказів, оцінивши докази відповідно до вимог ст.ст. 69-72 КАС України, суд приходить до наступного.
Стаття 67 Конституції України передбачає, що кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Трансвектр» є юридичною особою, внесено до ЄДРПОУ за кодом 37928494 (а.с.5,6) та перебуває на обліку як платник податків в Первомайській ОДПІ ГУ Міндоходів у Луганській області з 04.11.2011 за №1085 (а.с.4).
Відповідачем до Первомайської ОДПІ (Попаснянське відділення) було подано податкову декларацію з податку на прибуток підприємства, в яких платником податків самостійно було визначено податкове зобов'язання про сплату податку на прибуток та пеня, а саме:
- податкова декларація від 25.03.2015 № НОМЕР_1 у розмірі 28513,00 грн. (а.с.11-12).
Згідно з даними картки особового рахунку за відповідачем рахувалась сума переплати станом на 01.01.2014 у розмірі 8500,00 грн., у зв'язку з чим сума заборгованості складає 20013,00грн., що підтверджено карткою особового рахунку (а.с.9-10) та розрахунком недоїмки по податку на прибуток (а.с.14).
З метою погашення податкового боргу відповідачу було направлено податкову вимогу форми «Ю» №180-12 від 14.04.2014 (а.с.13), яка була надіслана відповідачу та повернута з відміткою пошти: «за закінченням терміну зберігання» (а.с.13-зворотній бік).
Згідно з п.п.14.1.175. п.14.1. ст.14 Податкового кодексу України, сума грошового зобов'язання (з урахуванням штрафних санкцій за їх наявності), самостійно узгодженого платником податків або узгодженого в порядку оскарження, але не сплаченого у встановлений Податковим кодексом строк, а також пеня, нарахована на суму такого грошового зобов'язання є податковим боргом.
Відповідно до п.20.1.18 ст.20 Податкового кодексу України Державна податкова інспекція має право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, обслуговуючих такого платника, на суму податкового боргу або його частини.
Згідно з п.54.1 ст.54 Податкового кодексу України крім випадків, передбачених податковим законодавством, платник податків самостійно обчислює суму податкового та/або грошового зобов'язання та/або пені, яку зазначає у податковій (митній) декларації або уточнюючому розрахунку, що подається контролюючому органу у строки, встановлені цим Кодексом.
Відповідно до п.54.2 ст. 54 Податкового кодексу України грошове зобов'язання щодо суми податкових зобов'язань з податку, що підлягає утриманню та сплаті (перерахуванню) до бюджету в разі нарахування/виплати доходу на користь платника податку - фізичної особи, вважається узгодженим податковим агентом або платником податку, який отримує доходи не від податкового агента, в момент виникнення податкового зобов'язання, який визначається за календарною датою, встановленою розділом IV цього Кодексу для граничного строку сплати податку до відповідного бюджету.
Пунктом 57.1 ст. 57 Податкового кодексу України встановлено, що платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкового зобов'язання, зазначену у поданій ним податковій декларації, протягом 10 календарних днів, що настають за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого цим кодексом для подання податкової декларації.
Платники податку на прибуток (крім новостворених, виробників сільськогосподарської продукції, неприбуткових установ (організацій) та платників податків, у яких доходи, що враховуються при визначенні об'єкта оподаткування, за останній річний звітний податковий період не перевищують 10 мільйонів гривень) щомісяця сплачують авансовий внесок з податку на прибуток у порядку і в строки, які встановлені для місячного податкового періоду, у розмірі не менше 1/12 нарахованої до сплати суми податку за попередній звітний (податковий) рік без подання податкової декларації.
Пунктом 95.1 статті 95 Податкового кодексу України регламентовано, що орган державної податкової служби здійснює за платника податків і на користь держави заходи щодо погашення податкового боргу такого платника податків шляхом стягнення коштів, які перебувають у його власності, а в разі їх недостатності - шляхом продажу майна такого платника податків, яке перебуває у податковій заставі.
Відповідно п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, орган державної податкової служби на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Оскільки позивачем надано докази, що підтверджують наявність за відповідачем податкової заборгованості перед бюджетом з податку на прибуток підприємства у розмірі 20013,00 грн., який до теперішнього часу в добровільному порядку не сплачено, суд приходить до висновку про задоволення вимог позивача.
Питання щодо судових витратах не вирішується, оскільки позивач звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
Керуючись ст. ст. 94,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов Первомайської об'єднаної держаної податкової інспекції Головного управління Міндоходів у Луганській області до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ТрансвектрВ» про стягнення податкового боргу у сумі 20013,00 грн. задовольнити.
Стягнути з розрахункових рахунків у банках, які обслуговують Товариство з обмеженою відповідальністю В«ТрансвектрВ» (код ЄДРПОУ 37928494, адреса: 93300, Луганська область, Попаснянський район, м.Попасна, вул.Піонерська, б.32) податковий борг по податку на прибуток за 2013 рік у загальній сумі 20013,00грн. (двадцять тисяч тринадцять гривень 00 коп.) до Державного бюджету України (код платежу 11021000).
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає до суду апеляційної інстанції.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Повний текст постанови складено та підписано 14 серпня 2015 року
Суддя ОСОБА_1
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.08.2015 |
Оприлюднено | 20.08.2015 |
Номер документу | 48393380 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Н.М. Басова
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні