ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа 127/2233/14-к

Провадження 1-кс/127/833/14

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 лютого 2014 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області

в складі:

слідчого судді Михайленка А.В.,

при секретарі Наконечній А.В.,

за участю слідчого Глазко О.В. ,

розглянувши клопотання слідчого відділення розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СВ ВМВ УМВС України у Вінницькій області майора міліції ОСОБА_1 про тимчасовий доступ до речей і документів документів,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий відділення розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СВ ВМВ УМВС України у Вінницькій області майор міліції ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів .

Клопотання мотивовано тим, що проводиться досудове розслідування кримінального правопорушення, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань, № 42013010010000498 від 14.11.2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.205 КК України .

Досудовим розслідуванням встановлено: невстановлені особи зареєстрували АЕС «Сінай» (ЄДРПОУ - 13308030), зареєстровано за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_1, які здійснювали діяльність, що спрямована на здійснення операцій, пов'язаних з формуванням «фіктивного» податкового кредиту з метою надання податкової вигоди іншим суб'єктам господарювання.

Відповідно до звітних документів у період часу 2010-2013рр. АЕС «Сінай» сформовано податковий кредит, на суму близько 1 816 000 грн. із ПП «Офіс - 2000», ТОВ «АТЗ - Сервіс», ПП «Єврофасад - Черкаси», ТОВ «Стройбетонукраїна», ПП «Видавництво «Прессбол - 2008», ТОВ «Агрохімпостач - 2003», ТОВ «Строймак СО», ТОВ «Укркомплекта». Згідно автоматичної системи співставлення податкового кредиту та податкових зобов'язань вказані підприємства віднесені до «вигодоформуючих» та «вигодотраспортуючих» суб'єктів господарювання, що створені з метою надання податкового вигоди реальному сектору економіки та мають відповідні ознаки фіктивності.

За наданими відомостями з інформаційної бази даних підприємств, організацій ГУ Міндоходів у Вінницькій області «АІС податки» стосовно АЕС «Сінай»: керівником являється ОСОБА_2; засновники: 1). МП «Фавор» (керівники - ОСОБА_3, ОСОБА_4, засновники - ОСОБА_5, ОСОБА_6), 2). «Будмайстер ЛТД» (керівник ОСОБА_7).

З метою повноти досудового слідства та встановлення об'єктивної істини у кримінальному провадженні виникла необхідність у здійсненні тимчасового доступу до реєстраційної справи АЕС «Сінай», що знаходиться у Відділі державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції (м. Вінниця, вул. Соборна, 59, тел. (0432) 59-50-67), адже є підстави вважати, що до вчинення даного кримінального правопорушення причетні посадові особи вказаного підприємства, тому просив клопотання задовольнити.

В судовому засіданні слідчий клопотання підтримав за обставин, викладених у ньому.

Представник реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції в судове засідання не з'явився.

Суд вважає можливим розглянути клопотання у відсутності представників, які не з'явились згідно ст. 163 КПК України.

Суд, вислухавши пояснення слідчого, дослідивши матеріали кримінального провадження, клопотання слідчого, дійшов висновку, що клопотання є доведеним, а тому підлягає задоволенню.

Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.

Приймаючи до уваги викладене, суд вважає, що є достатні підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 159, 160, 161, 162, 163, 164, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати слідчому відділення розслідування злочинів у сфері господарської діяльності СВ ВМВ УМВС України у Вінницькій області майору міліції ОСОБА_1 дозвіл на тимчасовий доступ до документів (тобто можливість ознайомитись із ними та виготовити їх копії), які знаходяться у Відділі державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців Реєстраційної служби Вінницького міського управління юстиції (м. Вінниця, вул. Соборна, 59, тел. (0432) 59-50-67), а саме реєстраційної справи АЕС «Сінай» ( юридична адреса - м. Вінниця, вул. В.Порика 7, код ЄДРПОУ 13308030) .

У разі невиконання даної ухвали, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, суд має право постановити ухвалу про проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала слідчого судді не підлягає апеляційному оскарженню, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження.

Ухвала залишається в силі протягом одного місяця з дня її постановлення.

Слідчий суддя:

Дата ухвалення рішення 07.02.2014
Зареєстровано 16.08.2015
Оприлюднено 20.08.2015

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Стежити за справою 127/2233/14-к

Встановіть Опендатабот та підтвердіть підписку

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону