ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
13 серпня 2015 р. Справа № 902/811/15
до : Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницький реєстраційний центр"
про стягнення 14926,72 заборгованості
Господарський суд Вінницької області у складі
Головуючого судді Говор Н.Д.
Cекретар судового засідання Мовчан Г.М.
Представники
прокурора : Безпалюк А. О.
позивача : ОСОБА_1 (довіреність № 02/1504/1 від 26.06.15р.)
відповідача : не з'явився
ВСТАНОВИВ :
До Господарського суду Вінницької області подана позовна заява про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницький реєстраційний центр" на користь Комунального підприємства Вінницької міської ради "Вінницяміськтеплоенерго" 14926,72 грн., з яких 9425,70 заборгованості за послуги з постачання теплової енергії, 5023,92 грн. інфляційних втрат, 477,10 грн. 3% річних.
Відповідач відзиву на позов та витребуваних судом документів не надав, відповідач повноважного представника у судове засідання не направив.
Ухвала про порушення провадження у справі від 12.06.2015р. та про відкладення розгляду справи від 06.08.2015р. направлені відповідачу рекомендованими листами на адресу, вказану в позовній заяві, а саме: вул. Пирогова, 9, м. Вінниця, 21018. Факт належного повідомлення відповідача підтверджується поштовим повідомленням про вручення поштового відправлення (а.с. 54). Згідно ст. 64 ГПК України ухвала про порушення провадження у справі надсилається сторонам за повідомленою ними господарському суду поштовою адресою. У разі ненадання сторонами інформації щодо їх поштової адреси, ухвала про відкриття провадження у справі надсилається за адресою місцезнаходження (місця проживання) сторін, що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців. У разі відсутності сторін за такою адресою, вважається, що ухвала про порушення провадження у справі вручена їм належним чином. Таким чином, суд вжив всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача про час і місце судового розгляду справи.
З огляду на подані в справу докази, суд приходить до висновку про те, що неявка представника відповідача в судове засідання не перешкоджає вирішенню спору у його відсутність. Спір відповідно до положень ст. 75 ГПК України підлягає вирішенню за наявними в справі матеріалами.
Заслухавши пояснення представника позивача, повно, всебічно і об'єктивно дослідивши в сукупності надані в справу докази, надавши їм юридичну оцінку суд встановив наступне.
08.06.2011р. Товариство з обмеженою відповідальністю "Вінницький реєстраційний центр" (в договорі В«СпоживачВ» ) та Комунальне підприємство Вінницької міської ради "Вінницяміськтеплоенерго" (в договорі В«ПостачальникВ» ) укладено договір купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді № 225 (далі В«ДоговірВ» ).
Згідно п. 1 Договору Постачальник бере на себе зобов'язання продавати та постачати Споживачу теплову енергію в гарячій воді в договірних обсягах, а Споживач зобов'язується отримувати та оплачувати одержану теплову енергію за встановленими тарифами (цінами) в терміни передбачені Договором.
Згідно з п. 3.2.6 Договору Споживач зобов'язується виконувати умови та порядок оплати спожитої теплової енергії в обсягах і терміни, які передбачені Договором.
Відповідно до п. 4.2.1 Договору Постачальник зобов'язується забезпечувати безперервне постачання теплової енергії Споживачу, за винятком нормативно встановлених перерв, в обсягах згідно з додатком № 1, підтримувати параметри теплоносія на вході в теплову мережу споживача теплової енергії відповідно до температурного графіка теплової мережі, не допускаючи відхилення параметрів більше ніж визначено договором.
Згідно з п. 6.1 Договору розрахунки за спожиту теплову енергію здійснюється на межі продажу, яка є межею балансової належності, відповідно до додатку № 2 до Договору. Проводяться виключно в грошовій формі згідно з діючими тарифами, затвердженими в установленому порядку.
Відповідно до п. 6.3 Договору розрахунковим періодом є календарний місяць.
Відповідно до п. 6.4 Договору Споживач, не пізніше 25-го числа розрахункового місяця вносить плату за приєднане теплове навантаження, визначене в Додатку № 1 до Договору, та сплачує Постачальнику 70% вартості від обсягу теплової енергії, який передбачений на наступний розрахунковий період. Остаточні розрахунки за спожиту теплову енергію Споживач проводить до 10-го числа місяця, наступного за розрахунковим.
Згідно з п. 6.5 Договору по закінченню розрахункового періоду, не пізніше 8-го числа місяця, наступного за розрахунковим, Споживач повинен отримати загальний рахунок на оплату теплової енергії, спожитої у розрахунковому місяці та плати за приєднане теплове навантаження, акт здачі-прийняття виконаних робіт в двох примірниках для підписання, після чого один примірник акту повернути Постачальнику у 5-ти денний термін. Не отримання Споживачем рахунку не звільняє останнього від обов'язку сплатити по цьому Договору.
Відповідно до п. 6.6 Договору у разі не підписання акту здачі-прийняття виконаних робіт Споживачем без надання Постачальнику викладених в письмовій формі обґрунтованих заперечень по акту чи неповернення Споживачем підписаного акту здачі-прийняття виконаних робіт у 5-ти денний термін, акт вважається визнаним Споживачем та є доказом кількості спожитої Споживачем у розрахунковому місяці теплової енергії належної якості.
Відповідно до п. 7.3.4 Договору Споживач несе відповідальність за несвоєчасне виконання розрахунків за теплову енергію - пеня в розмірі 1% від несплаченої суми за кожний день прострочення, якщо інше не передбачено законодавством.
До вказаного Договору сторонами також було підписано додаток № 1 (Обсяги постачання теплової енергії Споживачу), додаток № 4 (Тарифи на теплову енергію).
Позивач взяті на себе зобов'язання за договором на постачання та споживання теплової енергії виконав належним чином та за період з грудня 2011 року по вересень 2011 року надав Споживачу послуги по наданню теплової енергії на загальну суму 15832,87 грн., в тому рахунку 2556,66 грн. - приєднане теплове навантаження.
В підтвердження наведеного позивач надав суду акти здачі-приймання виконаних робіт надання послуг, докази направлення та вручення їх відповідачу (а.с. 33-43).
Відповідач свої зобов'язання по оплаті наданих послуг виконав частково в сумі 6407,18 грн., що стверджується банківськими виписками (а.с. 62-64).
У жовтні 2013р. надання послуг теплопостачання відповідачу було припинено.
Таким чином заборгованість відповідача перед позивачем станом на день прийняття рішення судом становить 9425,70 грн.
Згідно ст. 692 ЦК України за договором купівлі-продажу, положення якого застосовуються до договорів поставки згідно ч. 2 ст. 712 ЦК України одна сторона (продавець) зобов'язується передати у власність другій стороні (покупцеві) товар, а покупець зобов'язується прийняти товар і сплатити за нього певну грошову суму після прийняття товару, якщо договором не встановлено інший строк оплати товару.
Відповідно до ст. 509 ЦК України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Згідно зі статтею 193 ГК України, суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Відповідно до ст. 525, 526 ЦК України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається , якщо інше не встановлено договором або законом. Зобов'язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України , інших актів цивільного законодавства , а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог , що звичайно ставляться.
Позовні вимоги щодо стягнення 9425,70 грн. заборгованості за надані послуги теплопостачання стверджуються договором купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді № 225 від 08.06.2011р., актами здачі-приймання виконаних робіт надання послуг, доказами направлення їх відповідачу, випискою з журналу нарахувань і оплати, виписками банку про часткову оплату, розрахунком, іншими матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню в сумі 9425,70 грн. відповідно до ст.ст. 525, 526, 527, 712 Цивільного кодексу України.
Крім основного боргу позивач пред'явив до стягнення 477,10 грн. 3 % річних за період з 12.06.2012 р. по 15.05.2015 р., 5023,92 грн. інфляційних втрат з липня 2012р. по квітень 2015р.
Відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України - боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора, зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3 % річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Позовні вимоги в частині стягнення 3 % річних та інфляційних втрат підтверджуються договором купівлі-продажу теплової енергії в гарячій воді № 225 від 08.06.2011р., розрахунком, іншими матеріалами справи, а тому підлягають задоволенню в сумі 477,10 грн. 3 % річних за період з 12.06.2012 р. по 15.05.2015 р., 5023,92 грн. інфляційних втрат з липня 2012р. по квітень 2015р. відповідно до ст. 625 Цивільного кодексу України.
З урахуванням викладеного, оцінивши подані представником позивача докази та матеріали справи у їх сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню відповідно до чинного законодавства в сумі 14926,72 грн., з яких:
основний борг - 9425,70 грн.;
3 % річних - 477,10 грн.
інфляційні втрати - 5023,92 грн.
Відповідно до ст. 49 ГПК України судовий збір покладається на відповідача.
Керуючись ст. 33, 34, 36, 43, 44, 49, 82-84, 115 Господарського процесуального кодексу України
ВИРІШИВ :
1. Позов задовольнити.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницький реєстраційний центр" (вул. Пирогова, 9, м. Вінниця, 21018, ідентифікаційний код 23105865) на користь Комунального підприємства Вінницької міської ради "Вінницяміськтеплоенерго" (вул. 600-річчя, 13, м. Вінниця, 21100, ідентифікаційний код 33126849) 9425,70 грн. заборгованості за послуги з постачання теплової енергії, 5023,92 грн. інфляційних втрат, 477,10 грн. 3% річних.
3. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Вінницький реєстраційний центр" (вул. Пирогова, 9, м. Вінниця, 21018, ідентифікаційний код 23105865) до спеціального фонду Державного бюджету України 1827 грн. судового збору.
3. Видати накази в день набрання рішенням законної сили.
4. Копію рішення направити відповідачу рекомендованим листом.
Повне рішення складено 14 серпня 2015 р.
Суддя Говор Н.Д.
віддрук. прим.:
1 - до справи
2 - відповідачу (вул. Пирогова, 9, м. Вінниця, 21018)
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2015 |
Оприлюднено | 20.08.2015 |
Номер документу | 48415005 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Говор Н.Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні