Ухвала
від 14.05.2015 по справі 759/7415/15-к
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

пр. № 1-кс/759/2087/15

ун. № 759/7415/15-к

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

14 травня 2015 року слідчий суддя Святошинського районного суду м.Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши, погоджене із прокурором прокуратури Святошинського району м. Києва ОСОБА_3 , клопотання слідчого СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в місті Києві ОСОБА_4 про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною 1 статті 358 КК України,

В С Т А Н О В И В :

14 травня 2015 року до Святошинського районного суду міста Києва звернувся слідчий СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в місті Києві ОСОБА_4 за згодою прокурора ОСОБА_3 із клопотанням про тимчасовий доступ до юридичної справи та реєстраційних документів із можливістю їх вилучення.

Вивчивши клопотання із долученими додатками до нього, заслухавши учасників розгляду клопотання суд дійшов висновку про наявність підстав для його часткового задоволення, виходячи із такого.

Так, клопотання обґрунтовано тим, що ОСОБА_5 , усвідомлюючи противоправний характер дій, запропонованих йому невстановленою слідством особою, як майбутнього засновника та власника створеного підприємства - ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450, усвідомлюючи, що підприємство створюється з метою прикриття незаконної діяльності третіх осіб, останній, з корисливих спонукань, погодився на таку пропозицію та здійснив реєстрацію фіктивного підприємства ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450.

Згідно інформації із автоматизованих баз даних Міндоходів України встановлено, що ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450 зареєстровано в Святошинській районній в місті Києва державній адміністрації та перебуває на податковому обліку в ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві.

Потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні, оскільки орган досудового розслідування має намір отримати тимчасовий доступ до речей та документів та вилучити їх, а саме документів, що становлять реєстраційну справу та звітну частину ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450. Тимчасовий доступ до речей і документів зазначених у клопотання та їх вилучення не тягне негативних наслідків передбачених п. 10 ч.1 ст. 309 КПК України, оскільки орган досудового розслідування звертається із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінні ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві, отримання тимчасового доступу до речей та документів та вилучення реєстраційної справи, звітної частини ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450, не позбавляє фізичну особу - підприємця чи юридичну особу можливості здійснювати свою діяльність, та в жодному разі не порушує права і свободи визначені Конституцією України, а саме особисті, політичні, соціально-економічні та культурні, в тому числі право на підприємницьку діяльність, яке визначене ст. 42 Конституції України.

Іншим способом отримати оригінали документів, які знаходять в реєстраційній справі та звітній частині ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450, як отримання дозволу слідчого судді на тимчасовий доступ до речей та документів та можливість їх вилучення, у органа досудового розслідування не має підстав визначених кримінальним процесуальним законодавством.

У посадових осіб ДПІ у Шевченківському районі ГУ ДФС у м. Києві знаходяться вище зазначені документи, які будуть використані під час досудового розслідування як доказ по даному кримінальному провадженню, іншими способами неможливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей та документів.

В ході досудового розслідування встановлено, що однією з причин вчиненого кримінального правопорушення є підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб підприємців особою яка перебуває на посаді директора ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450, а відтак є достатньо підстав вважати про існування реальної загрози зміні чи знищенню вище вказаних документів у разі судового виклику посадових осіб ДПІ у Шевченківсьому районі ГУ ДФС у м. Києві.

Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження з метою досягнення дієвості цього провадження.

Відповідно до п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.

Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до статті 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого суді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у ст.. 161 цього кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (частина 7 статті 163 КПК України).

Відповідно до пункту 6 частини 2 статті 160 КПК України У клопотанні зазначається можливість використання як доказів відомостей, що містяться в речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

У даному випадку зазначені у клопотанні документи мають істотне значення для всебічного і повного розслідування у межах даного кримінального провадження і можуть у подальшому бути використані як докази у межах стадії судового розгляду вказаних дій. Однак, вилучення оригіналів документів реєстраційної справи даного підприємства може зумовити виникнення перешкод у здійсненні господарської діяльності. Відтак, у даному випадку доцільним є надання слідству тимчасового доступу до вказаної реєстраційної справи із наданням можливості зняти копії її документів для отримання необхідних слідству відомостей.

Керуючись ст. ст. 131, 132, 159 164, 309, 369-372 КПК України, суд,

УХВАЛИВ:

1. Клопотання слідчого СВ Святошинського РУ ГУ МВС України в місті Києві ОСОБА_4 задовольнити частково.

2. Надати слідчому СВ Святошинського РУ ГУМВС України в м. Києві ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів - вилучити в копіях (здійснити їх виїмку) стосовно ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450 за весь період діяльності, які перебувають у володінні службових осіб ДПІ у Шевченківсьокому районі ГУ ДФС у м. Києві (юридична адреса: м. Київ, вул. Багговутівська, 26), а саме:

копії реєстраційної документації (статут, протоколи зборів учасників Товариства, установчі договори, реєстраційні картки, довіреності на право проведення реєстрації Товариства, довіреності по підприємству, накази по підприємству, квитанції про оплату послуг при реєстрації, копії паспортів засновників та посадових осіб, інші документи, які знаходяться в реєстраційні справі) ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450;

копій податкових декларацій, поданих ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450,в тому числі в електронному варіанті, при цьому електронні декларації додатково в роздрукованому вигляді завірені належним чином;

копій договорів про визнання електронних документів, та договори із центром сертифікації про отримання електронного підпису, ІР-адреси та адреси електронної пошти з якої надходить звітність ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450;

копій реєстру контрагентів ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450 визначених з використанням автоматизованої системи Міндоходів України із зазначенням назви підприємств та їх кодів ЄДРПОУ;

копій планових, позапланових, зустрічних перевірок, актів, висновків, перевірок щодо вимог дотримання податкового законодавства вказаного ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450;

копій довідки про відкритті рахунки в банківських установах ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450;

копій довідки щодо формування відомостей про розбіжності Системи автоматизованого співставлення податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів суб`єктів підприємницької діяльності ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450;

копій довідки про повний перелік працівників з зазначенням їх анкетних даних, ідентифікаційного номеру, місця реєстрації на території України, які працюють на ТОВ «Фаєр Продакт» код ЄДРПОУ 39355450, із зазначенням їх заробітної плати по місячно з моменту реєстрації товариства по теперішній час.

3. Ухвала слідчого судді діє 1 місяць до 14 червня 2015 року.

4. Ухвала оскарженню не підлягає.

Заперечення на дану ухвалу може бути подано під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя

Святошинського районного суду

міста Києва

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.05.2015
Оприлюднено20.03.2023
Номер документу48443142
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —759/7415/15-к

Ухвала від 14.05.2015

Кримінальне

Святошинський районний суд міста Києва

Борденюк В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні