Рішення
від 14.07.2009 по справі 10/37-735
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

10/37-735

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"14" липня 2009 р.Справа № 10/37-735

Господарський суд Тернопільської області у  складі

              

Розглянув справу

За позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Харчопром", м. Тернопіль, вул. Степана Бандери, 3 ( поштова адреса: ліквідатор Губіцька Н.Р., м. Теребовля, вул. Грушевського, 4)

До відповідача: Тернопільської міської ради, м Тернопіль, вул. Листопадова, 5

              За участю представників:

Позивача: не прибув.

Відповідача: Михальчук О.Ю. –головного юрисконсульта юридчного управління Тернопільської міської ради, довіреність №2020

          В судовому засіданні присутнім представнику позивача роз'яснено  процесуальні права та обов'язки, передбачені статтями 20,22,27,28,81-1 Господарського процесуального кодексу України.

За відсутністю відповідного клопотання сторін технічна фіксація судового процесу не здійснюється.

          Суть справи: Товариство з обмеженою відповідальністю  "Харчопром", м. Тернопіль, вул. Степана Бандери, 3 звернулося до господарського суду з позовом про зобов'язання Тернопільської міської  ради прийняти земельні ділянки, що знаходяться в користуванні позивача: площею 99,83 кв. м., за адресою пр-т. Бандери, згідно Акту на постійне користування земельної ділянки, серія І-ТР 000539, реєстраційний номер №102 від 15.09.1995р.; площею 5 721,55 кв. м. та 12 706,15 кв. м. за адресою вул. Текстильна, згідно рішення від 11.06.1991р. до земель запасу Тернопільської міської ради.  

Заявлені вимоги обґрунтовує приписами ст. 25 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», ст. ст. 12, 24 Земельного кодексу України і на виконання яких  ліквідатор ТОВ «Харчопром»направила до Тернопільської міської ради заяву щодо переведення вказаних земельних ділянок, якими користується ТОВ «Харчопром»до земель запасу.

               Ухвалою господарського суду Тернопільської області від 29 квітня 2009 року порушено провадження у справі та призначено розгляд справи о 12 год. 30 хвилин 29 травня 2009 року.

          У відповідності до ст. 77 ГПК України до 12 годин 19 червня 2009 року та 15 год. 30 хв. 14 липня 2009 року.

          У судовому засіданні представник Тернопільської міської ради заперечує позовні вимоги ліквідатора ТОВ «Харчопром». В позові просить відмовити.

          Розглянувши матеріали справи, заслухавши пояснення представникавідповідача господарський суд встановив  наступне:

          Згідно ст. ст. 1,2 Господарського процесуального кодексу України право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, оспорюваних прав і охоронюваних законом інтересів мають підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні), громадяни, які здійснюють підприємницьку діяльність і в установленому порядку набули статусу  суб'єкта підприємницької діяльності.

Позивач по справі Товариство з обмеженою відповідальністю “Харчопром“, місцезнаходження органів управління якого м. Тернопіль, проспект Степана Бандери, 3 є юридичною особою, яка  зареєстрована у встановленому законом порядку  виконавчим комітетом Тернопільської міської ради 26.03.1998 року і включене до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України, що підтверджується Довідкою Головного управління статистики у Тернопільській області  № 31-17 від 19.06.2009 року, ідентифікаційний код 00390248 і наділене правом на звернення до суду з позовом за захистом свої прав.

Як вбачається із матеріалів справи, постановою господарського суду Тернопільської області від 29 листопада 2007 року Товариство з обмеженою відповідальністю “Харчопром“, м. Тернопіль  відповідно до статей 22-24 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом“ визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру та призначено його ліквідатором Губіцьку Наталію Романівну, жительку м. Теребовля, вул. Грушевського, 4.

          Статтею 25 вищезазначеного Закону визначено повноваження ліквідатора, якими зокрема, є: вживання заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, в тому числі і пред'явлення до третіх осіб вимог; здійснення інвентаризації та оцінки майна банкрута згідно з законодавством; реалізація майна банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів у порядку, передбаченому цим Законом.

На  виконання вищезазначених норм, під час здійснення ліквідаційної процедури ліквідатор банкрута Губіцька Н.Р. виявила, що за ТзОВ “Харчопром“, м. Тернопіль рахуються земельні:

- площею 0,0631 га, за адресою проспект Бандери, згідно Акту на постійне користування земельної ділянки, серія І -ТР № 000974, реєстраційний № 87 від 07.09.1995 року;

- площею 0,009983 га, за адресою проспект Бандери, згідно Акту на постійне користування земельної ділянки, серія І -ТР № 000539, реєстраційний № 102 від 15.09.1995 року;

- площею 0,5721 га та 1,2706 за адресою вул. Текстильна, згідно рішення від 11.06.1991 року.

               Даний факт підтверджується Довідкою  № 85/09/02 від 07.02.2008 року, виданої управлінням земельних ресурсів у місті Тернополі.

          Згідно зі статтею 3 Земельного Кодексу України ( 1079/2001 ), земельні відносини регулюються Конституцією України, Земельним кодексом України, а також прийнятими відповідно до них нормативно-правовими актами.

Відповідно зі ст.ст. 142-145 Конституції України до матеріальної основи органів місцевого самоврядування, крім інших об'єктів, належить земля, управління якою здійснюють територіальної громади через органи самоврядування в межах їх повноважень шляхом прийняття рішень. Права органів самоврядування захищаються у судовому порядку.

Стаття 12 Земельного Кодексу України визначає повноваження сільських, селищних, міських рад у галузі земельних відносин, до яких, зокрема, належить розпорядження землями територіальних громад; передача земельних ділянок комунальної власності у власність громадян та юридичних осіб відповідно до цього Кодексу; надання земельних ділянок у користування із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу; вилучення земельних ділянок із земель комунальної власності відповідно до цього Кодексу.

Як вбачається з досліджених в судовому засіданні документів, у відповідь (№1621/14 від 19.05.2008р. та №3136/14 від 24.09.2008р.) на запити ліквідатора ТОВ «Харчопром»Губіцької Н.Р. Відділ використання земельних ресурсів вказує, що з наведених земельних ділянок закріплених за ТОВ «Харчопром»за адресою проспект С.Бандери, земельна ділянка площею 0,0631 по проспекту С.Бандери, 3 вилучена в вищезгаданого підприємства на підставі згоди на вилучення та державний акт на право постійного користування землею визнано таким, що втратив чинність. Згідно рішення міської ради від 03.12.2008р. №5/14/65 дана земельна ділянка передана в оренду терміном на п'ять років приватному підприємцю Чайківські Л.С. для обслуговування викуплених будівель та споруд. По наступних земельних ділянках, зазначених у листі, наявні будівлі та споруди, тому перевести ці ділянки до земель запасу немає можливості, оскільки, необхідно, щоб власники будівель та споруд звернулися в адрес міської ради про надання земельних ділянок в користування відповідно до вимог ст. 120 Земельного кодексу України.   

Однією з підстав припинення права користування земельною ділянкою є: припинення діяльності державних чи комунальних підприємств, установ та організацій (п. «в»статті 141 Земельного кодексу України).

Пунктом 3 статті 142 ЗК України визначено , що припинення права постійного користування земельною ділянкою у разі добровільної відмови землекористувача здійснюється за його заявою до власника земельної ділянки .

Власник земельної ділянки на підставі заяви землекористувача приймає рішення про припинення права користування земельною ділянкою , про що повідомляє органи державної реєстрації  ( п. 4 статті 142 ЗК України ) .

           Отже , в силу приписів статті 142 ЗК України позивач , як землекористувач у випадку відмови від земельної ділянки подає відповідну заяву власнику земельної ділянки ( відповідачу у справі Тернопільській міській раді ) заяву про припинення права користування земельною ділянкою.

          

          Як встановлено статтею 152 Земельного Кодексу України держава забезпечує громадянам та юридичним особам рівні умови захисту права власності на землю.

          Пунктом 3 статті 152 Земельного кодексу України визначено способи захисту прав громадян та юридичних осіб на земельні ділянки , до яких віднесено :  а) визнання прав; б) відновлення стану земельної ділянки, який існував до порушення прав, і запобігання вчиненню дій, що порушують права або створюють небезпеку порушення прав; в) визнання угоди недійсною; г) визнання недійсним рішень органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування; г) відшкодування заподіяних збитків; д) застосування інших, передбачених законом способів.

      Предметом судового розгляду позивач –ТОВ «Харчопром»в особі ліквідатора Губіцької Н.Р. визначило як зобов'язання відповідача –Тернопільську міську раду прийняти вищезазначені земельні ділянки до земель запасу Тернопільської міської ради.

          При даних обставинах справи суд встановив, що вимоги позивача ТзОВ “Харчопром“ м. Тернопіль про зобов'язання Тернопільську міську раду,м. Тернопіль, є не обґрунтованими та такими, що не підлягають до задоволення.

              Судові витрати (держмито та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу) покладаються в силу приписів ст. 44 та 49 ГПК України на позивача.

                   На підставі наведеного, керуючись статтями 24, 26 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом “, статтями  43, 44, 82-86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд ,-

В И Р І Ш И В:

1.В позові відмовити.

2.Рішення набуває законної сили в десятиденний строк з дня його прийняття .

    На рішення суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор - апеляційне подання, протягом десяти днів з дня прийняття рішення, через місцевий господарський суд.

3.Повний текст рішення складено 14 липня 2009 року .

 

Суддя                                                                                          

СудГосподарський суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення14.07.2009
Оприлюднено08.10.2009
Номер документу4846065
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —10/37-735

Рішення від 14.07.2009

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Півторак М.Є.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні