Рішення
від 01.06.2009 по справі 2549-2009
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

2549-2009

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

Автономна Республіка Крим, 95003, м.Сімферополь, вул.Р.Люксембург/Речна, 29/11, к. 309

РІШЕННЯ

Іменем України

01.06.2009Справа №2-22/2549-2009

За позовом – ТОВ «Інтерстіль», м. Сімферополь, проспект Перемоги, 210, кв. 30

до відповідача – ДП «Лівадія», м. Ялта, вул. Виноградна, 2

про спонукання до виконання зобов'язань за договором

за зустрічним позовом – ДП «Лівадія», м. Ялта, вул. Виноградна, 2

до - ТОВ «Інтерстіль», м. Сімферополь, проспект Перемоги, 210, кв. 30

про визнання недійсним пайового договору

Суддя Калініченко А.А.

представники:

від позивача (за первинним позовом)  – Молчанов А.О., представник. дов від 21 квітня 2009 року

від відповідача (за первинним позовом) – Сергєєнко О.О., представник, дов від 10 квітня 2009 року

Обставини справи:

Позивач -  ТОВ «Інтерстіль» звернувся до Господарського суду АР Крим з позовною заявою до відповідача - ДП «Лівадія», просить суд зобов'язати ДП «Лівадія»  протягом п'яти календарних днів з моменту набрання рішенням законної сили надати ТОВ «Інтерстіль» належним чином посвідчені копії державного акту на право постійного користування землею № ІІ-КМ № 002304 від 06 грудня 1999 року та висновку державної експертизи землевпорядної документації № 481-07 від 13 квітня 2007 року; зобов'язати ДП «Лівадія» протягом п'яти календарних днів з дня набрання рішенням законної сили видати на ім'я ТОВ «Інтерстіль» довіреність в редакції, наданій позивачем суду.

Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідач у порушенням умов укладеного 07 квітня 2009 року пайового договору будівництва господарських будиночків з господарськими дворами, зокрема п. 5.3., 5.9.12, не надав позивачу належним чином посвідчені копії державного акту на право постійного користування землею № ІІ-КМ № 002304 від 06 грудня 1999 року та висновку державної експертизи землевпорядної документації № 481-07 від 13 квітня 2007 року, чим порушив права позивача як інвестора за договором будівництва господарських будиночків з господарськими дворами від 07 квітня 2009 року.

21 травня 2009 року до суду надійшов зустрічний позов ДП «Лівадія» до ТОВ «Інтерстіль», відповідно до якого ДП «Лівадія» просить суд  визнати недійсним пайовий договір від 07 квітня 2009 року, укладений між ТОВ «Інтерстіль» та ДП «Лівадія» з мотивів його невідповідності нормам чинного законодавства України.

Ухвалою Господарського суду АР Крим від 27 травня 2009 року зустрічну позовну заяву ДП «Лівадія» до ТОВ «Інтерстіль» прийнято до спільного розгляду з первинним позовом.

Розгляд справи відкладався в порядку ст. 77 Господарського процесуального кодексу України.

Розглянувши матеріали справи, надані сторонами докази, заслухавши пояснення представників сторін, суд –

встановив:

07.04.2009 р. між ТОВ «Інтерстіль» (Інвестор) та ДП «Лівадія» був укладений пайовий договір, відповідно до п. п.  1.1, 4 якого сторони своїми силами, засобами, за рахунок власних та залучених коштів та матеріальних ресурсів (сировини, будівельних матеріалів, обладнання тощо) здійснюють інвестування будівництва господарських будиночків з господарськими дворами, на земельній ділянці орієнтовною площею 6 га, що розташована за адресою: АР Крим, район вул. Щепкіна, яка знаходиться на території Алупкінської міської Ради  (Об'єкт інвестування).

Відповідно до ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків є, зокрема, договори та інші правочини.

Згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.

Відповідно до ст. 174 Господарського кодексу України господарські зобов'язання можуть виникати безпосередньо із закону або іншого нормативно-правового акта, що регулює господарську діяльність, або з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Згідно зі ст. 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Сторони мають право укласти договір, в якому містяться елементи різних договорів (змішаний договір). До відносин сторін у змішаному договорі застосовуються у відповідних частинах положення актів цивільного законодавства про договори, елементи яких містяться у змішаному договорі, якщо інше не встановлено договором або не випливає із суті змішаного договору.

Таким чином, оскільки предметом зазначеного Договору є капітальне будівництво  господарських будиночків з господарськими дворами, на земельній ділянці орієнтовною площею 6 га, що розташована за адресою: АР Крим, район вул. Щепкіна, що знаходиться на території Алупкінської міської Ради, даний Договір, укладений між Замовником та Інвестором містить в даній частині ознаки договору будівельного підряду, загальні вимоги щодо якого встановлено змістом глави 61 Цивільного кодексу України, глави 33 Господарського кодексу України.

Відповідно до ст. 875 Цивільного кодексу України, ст. 318 Господарського кодексу України за договором будівельного підряду підрядник зобов'язується збудувати і здати у встановлений строк об'єкт або виконати інші будівельні роботи відповідно до проектно-кошторисної документації, а замовник зобов'язується надати підрядникові будівельний майданчик (фронт робіт), передати затверджену проектно-кошторисну документацію, якщо цей обов'язок не покладається на підрядника, прийняти об'єкт або закінчені будівельні роботи та оплатити їх. Договір будівельного підряду укладається на проведення нового будівництва, капітального ремонту, реконструкції (технічного переоснащення) підприємств, будівель (зокрема житлових будинків), споруд, виконання монтажних, пусконалагоджувальних та інших робіт, нерозривно пов'язаних з місцезнаходженням об'єкта.

Згідно з п. 5.3 Договору до обов'язків Замовника (ДП «Лівадія») відноситься, зокрема, сприяння Інвесторові (ТОВ «Інтерстіль») у всіх його діях, пов'язаних зі здійсненням даного будівництва Об'єкту інвестування, та на письмовий запит Інвестора надає необхідні документи, пов'язані з виконанням Договору, у 7-денний строк.

Також, відповідно до п. 5.9.12 Договору в разі наявності відповідного письмового звернення Інвестора, Замовник зобов'язується надати Інвесторові довіреність на право вчинення дій, спрямованих на виконання даного Договору, протягом 3 календарних днів.

Листом від 14.04.2009 р., отриманим Замовником 14.04.2009 р., ТОВ «Інтерстіль» звернулось до ДП «Лівадія» з проханням у 7-денний строк з моменту отримання даного листа надати ТОВ «Інтерстіль» належним чином засвідчені копії державного акту на право постійного користування землею № II-КМ № 002304 від 06.12.1999 р. та висновку державної експертизи землевпорядної документації № 481-07 від 13.04.2007 р., а також протягом 3 календарних днів з моменту отримання даного листа надати Інвесторові належним чином оформлену довіреність на право вчинення передбачених зазначеним Договором дій.

Проте, як вказує позивач, замовник від відповіді на вказаний лист, саме як від виконання зазначених дій ухилився.

Дослідивши надані сторонами докази, заслухавши пояснення представників сторін суд вважає за необхідне звернути увагу на наступне.

Як було зазначено вище, відповідно до ст. 875 Цивільного кодексу України, ст. 318 Господарського кодексу України за договором будівельного підряду замовник (ДП «Лівадія») зобов'язується, зокрема, надати підрядникові  (ТОВ «Інтерстіль») будівельний майданчик (фронт робіт).

Даний обов'язок Замовника, безпосередньо передбачений діючим законодавством України, кореспондується з положеннями п. 5.1 Договору, згідно за змістом яких орієнтовною площею 6 га, що розташована за адресою: АР Крим, район вул. Щепкіна, яка  знаходиться на території Алупкінської міської Ради, є за своєю суттю будівельним майданчиком (фронтом робіт) в розумінні положень ст. 875 Цивільного кодексу України, ст. 318 Господарського кодексу України.

Відповідно до ч. 3 ст. 126 Земельного кодексу України право постійного користування земельною ділянкою посвідчується державним актом на право постійного користування земельною ділянкою.

Таким чином, враховуючи обов'язки Інвестора, передбачені п. п. 5.9-5.9.11 Договору, зокрема, підготовка та затвердження завдання на проектування будівництва Об'єкту інвестування, отримання інших передбачених діючим законодавством дозволів та узгоджень, що потребують надання Інвестором належним чином оформленого документу, підтверджуючого право постійного користування Замовника на зазначену земельну ділянку, а також належним чином оформленого висновку державної експертизи землевпорядної документації щодо даної земельної ділянки, надання Замовником належним чином засвідчених копій вказаних документів є його обов'язком, передбаченим п. 5.3 Договору.

Суд також зазначає, що відповідно до ст. 237 Цивільного кодексу України представництвом є правовідношення, в якому одна сторона (представник) зобов'язана або має право вчинити правочин від імені другої сторони, яку вона представляє. Представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Згідно зі ст. 244 вказаного Кодексу представництво виникає на підставі договору, закону, акта органу юридичної особи та з інших підстав, встановлених актами цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 246 Цивільного кодексу України довіреність від імені юридичної особи видається її органом або іншою особою, уповноваженою на це її установчими документами, та скріплюється печаткою цієї юридичної особи.

Як вбачається зі бланку довіреності, надісланої Інвестором на адресу Замовника, її форма та зміст в повній мірі відповідають вимогам, встановленим ст. ст. 237-246 Цивільного кодексу України, та обсягу повноважень та обов'язків Інвестора, визначених розділом 5 Договору.

Також, відповідно до п. 5.9.12 Договору в разі наявності відповідного письмового звернення Інвестора, Замовник зобов'язується надати Інвесторові довіреність на право вчинення дій, спрямованих на виконання даного Договору, протягом 3 календарних днів; проте, письмове звернення Інвестора від 14.04.2009 р. було залишено Замовником поза увагою, а зазначену довіреність видано не було.

Згідно зі ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.

Відповідно до ст. 20 Господарського кодексу України кожний суб'єкт господарювання та споживач має право на захист своїх прав і законних інтересів. Права та законні інтереси зазначених суб'єктів захищаються, зокрема, шляхом присудження до виконання обов'язків в натурі.

Таким чином, суд дійшов висновку про те, що ухилення ДП «Лівадія» від виконання обов'язків, передбачених п. п. 5.3, 5.9.12 Договору, суперечить вимогам ст. 875 Цивільного кодексу України, ст. ст. 193, 318 Господарського кодексу, п. 8.3 Договору, чим порушує права та охоронювані законом інтереси Інвестора – ТОВ «Інтерстіль», створюючи об'єктивні перешкоди в подальшої реалізації даного Договору.

Щодо зустрічних позовних вимог ДП «Лівадія» про визнання Договору недійсним, суд вважає за необхідне зазначити, що відповідно до ст. ст. 203, 215 Цивільного кодексу України зміст правочину не може суперечити цьому Кодексу, іншим актам цивільного законодавства, а також моральним засадам суспільства; особа, яка вчиняє правочин, повинна мати необхідний обсяг цивільної дієздатності; волевиявлення учасника правочину має бути вільним і відповідати його внутрішній волі; правочин має вчиняться у формі, встановленій законом; правочин має бути спрямований на реальне настання правових наслідків, що обумовлені ним.

Підставою недійсності правочину є недодержання в момент вчинення правочину стороною (сторонами) вимог, які встановлені частинами першою - третьою, п'ятою та шостою статті 203 цього Кодексу.

Таким чином, діючим законодавством України встановлений вичерпний, не підлягаючий розширювальному тлумаченню перелік підстав для визнання правочину (договору) недійсним.

Щодо тверджень ДП «Лівадія» про відсутність згоди на укладення зазначеного Договору з боку органа управління ДП «Лівадія» - Міністерства аграрної політики України – слід зазначити, що положення п. 4.5 статуту ДП «Лівадія», на які посилається Замовник в обґрунтування заявлених зустрічних позовних вимог, є імперативними щодо безоплатної передачі належного йому майна іншим особам, крім випадків, передбачених законодавством, відчуження, здачі в оренду комплексів структурних одиниць та підрозділів підприємства, та не розповсюджуються на укладення у встановленому законом порядку договорів капітального підряду; надання будівельної площадки (фронту робіт) для здійснення зазначених будівельних робіт відповідно до вимог ст. 875 Цивільного кодексу України не є безоплатною передачею майна, що знаходиться на балансі ДП «Лівадія», іншої юридичної особі, та не тотожне ані відчуженню, ані оренді даної земельної ділянки на користь Інвестора.

Крім того, відповідно до п. п. 3.6, 3.7 статуту ДП «Лівадія» підприємство не несе відповідальності по зобов'язаннях держави та органу управління майном (Міністерства аграрної політики України), а орган управлення майном не відповідає по зобов'язаннях ДП «Лівадія».  Підприємство (ДП «Лівадія») має право укладати угоди, набувати майнові та особисті немайнові права та нести відповідні обов'язки.

Згідно з п. 5.2.2 статуту ДП «Лівадія» підприємство згідно з вимогами діючого законодавства України та даного статуту здійснює будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт основних фондів, забезпечує своєчасне освоєння нових виробничих потужностей.

Таким чином, наявність згоди Міністерства аграрної політики України на укладання ДП «Лівадія» як договорів будівельного підряду, так і змішаних договорів з елементами договору будівельного підряду в силу вимог діючого законодавства України та статуту ДП «Лівадія» не потребується.

Суд також зазначає, що відповідно до ст. 2 Закону України «Про інвестиційну діяльність» інвестиційною діяльністю є сукупність практичних дій громадян, юридичних осіб і держави щодо реалізації інвестицій, тобто майнових та інтелектуальних цінностей, що вкладаються в об'єкти підприємницької та інших видів діяльності, в результаті якої створюється прибуток (доход) або досягається соціальний ефект.

Згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів України № 703-р від 07.05.2008 р. укладення підприємствами, установами та організаціями, що належать до сфери їх управління (віднесені до їх відання), господарськими товариствами, у статутному фонді яких частка держави перевищує 50 відсотків, договорів про спільну (зокрема інвестиційну) діяльність, договорів комісії, доручення, управління майном, наслідком яких може бути відчуження державного майна, здійснюється виключно на підставі відповідних рішень Кабінету Міністрів України.

Таким чином, термін «договір про інвестиційну діяльність» в розумінні розпорядження Кабінету Міністрів України № 703-р від 07.05.2008 р. фактично ототожнено з договором про спільну діяльність, загальні вимоги до форми та змісту якого встановлено главою 77 Цивільного кодексу України.

Отже, враховуючи факт встановлення судом правової природи спірного Договору як змішаного договору з елементами договору будівельного підряду, до нього не можуть бути застосовані відповідні положення діючого законодавства щодо договорів про спільну (інвестиційну) діяльність, зокрема розпорядження Кабінету Міністрів України № 703-р від 07.05.2008 р., а його укладення не потребує прийняття певного рішення Кабінетом Міністрів України.

Щодо твердження ДП «Лівадія» про відсутність у спірному Договорі ціни як однієї з істотних умов договору суд звертає увагу на те, що згідно зі ст. 638 Цивільного кодексу України, ст. 180 Господарського кодексу України істотними умовами договору є умови про предмет договору, умови, що визначені законом як істотні або є необхідними для договорів даного виду, а також усі ті умови, щодо яких за заявою хоча б однієї із сторін має бути досягнуто згоди. При укладенні господарського договору сторони зобов'язані у будь-якому разі погодити предмет, ціну та строк дії договору.

Відповідно до п. п. 1.6, 2.2, 6.1 Договору Замовник та Інвестор, стверджуючи по досягнення у змісті даного Договору згоди щодо всіх його істотних умов (п. 1.6), за належне виконання обов'язків за Договором з дня підписання Акту розподілу площі Об'єкту інвестування отримують у власність 10 % та 90 % від площі завершеного будівництвом Об'єкту відповідно (п. 6.1), а обсяг інвестицій, необхідних для виконання Договору, визначається Інвестором поетапно згідно з «Правилами визначення вартості будівництва» (ДБН Д.1.1-1-2000 зі змінами та доповненнями).

Таким чином, ціну як істотна умова спірного Договору було визначено сторонами як динамічну, що визначається Інвестором поетапно згідно з «Правилами визначення вартості будівництва» (ДБН Д.1.1-1-2000 зі змінами та доповненнями).

Стосовно посилань ДП «Лівадія» на наявність у спірному Договору ознак договору фінансової послуги суд зазначає, що згідно зі ст. 1 Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг» фінансова послуга - операції з фінансовими активами, що здійснюються в інтересах третіх осіб за власний рахунок чи за рахунок цих осіб, а у випадках, передбачених законодавством, - і за рахунок залучених від інших осіб фінансових активів, з метою отримання прибутку або збереження реальної вартості фінансових активів. До ринків фінансових послуг належать професійні послуги на ринках банківських послуг, страхових послуг, інвестиційних послуг, операцій з цінними паперами та інших видах ринків, що забезпечують обіг фінансових активів.

Однак, як було зазначено вище, виходячи з предмету та правової природи спірного Договору, він не містить ознак договору про надання фінансових послуг, отже, не є складовою кола предметного регулювання Закону України «Про фінансові послуги та державне регулювання ринків фінансових послуг».

Відповідно до ст. ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи.

Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Отже, позивачем за зустрічним позовом – ДП «Лівадія» - в порушення вимог ст. ст. 33, 34 Господарського процесуального кодексу України, в обґрунтування заявлених позовних вимог не надано жодного належного та допустимого доказу, що підтверджує наявність підстав для визнання спірного Договору недійсним, а аналіз змісту даного Договору свідчить про повну відповідність його положень вимогам діючого законодавства України.

Таким чином, суд вважає позовні вимоги первинного позову обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі, в задоволенні зустрічного позову суд вважає за необхідне відмовити.

Згідно ст. 44, 49 Господарського процесуального кодексу України оплата держмита та інформаційно-технічного забезпечення судового процесу підлягає покладанню на  відповідача.  

У судовому засіданні були оголошені вступна та резолютивна частини рішення згідно статті 85 Господарського процесуального кодексу України.

Повний текст рішення складений та підписаний у відповідності до вимог статті 84 Господарського процесуального кодексу України 05 червня 2009 року.

На підставі викладеного, керуючись ст. 82-84, 85 Господарського процесуального Кодексу України, суд

                                                          вирішив:

1.          Первинний позов задовольнити  повному обсязі.

2.          Зобов'язати Державне підприємство «Лівадія» (Україна, АР Крим, м. Ялта, вул. Виноградна, 2, код ЄДРПОУ 00412760) протягом 5ти календарних днів з моменту набрання рішенням суду законної сили надати Товариству з обмеженою відповідальністю «Інтерстіль» (Україна, АР Крим, м. Сімферополь, проспект Перемоги, буд. 210, кв. 30, код ЄДРПОУ 35053737) належним чином засвідчені копії державного акту на право постійного користування землею  № II-КМ № 002304 від 06.12.1999 р. та висновку державної експертизи землевпорядної документації № 481-07 від 13.04.2007 р.;

3.          Зобов'язати Державне підприємство «Лівадія» (Україна, АР Крим, м. Ялта, вул. Виноградна, 2, код ЄДРПОУ 00412760) протягом 5ти календарних днів з моменту набрання рішенням суду законної сили видати на ім'я Товариства з обмеженою відповідальністю «Інтерстіль» (Україна, АР Крим, м. Сімферополь, проспект Перемоги, буд. 210, кв. 30, код ЄДРПОУ 35053737) довіреність в наступній редакції:

«ДОВІРЕНІСТЬ

місто  Ялта                                                                      «__» _____ 2009 року

Державне підприємство „Лівадія”, що надалі іменується „Довіритель” в особі директора Назарова Віктора Георгійовича як одна із Сторін  пайового договору від 07.04.2009 року (надалі – Договір) даною довіреністю уповноважує Товариство з обмеженою відповідальністю «Інтерстіль», що надалі іменується „Повірений” в особі директора Теретіна Олександра Олександровича, виступити «Замовником - забудовником» з проектування, будівництва, введення в експлуатацію Об'єкту інвестування на території земельної ділянки, визначеної у п. 4.1 Договору у зв'язку з чим Повіреному надаються наступні повноваження:

вести бухгалтерський і податковий облік по усім майновим і немайновим договорам і іншим зобов'язанням перед всіма третіми особами - юридичними і фізичними особами, органами державної влади і управління, установами і організаціями; оформляти та подавати бухгалтерську, а також податкову, статистичну і іншу звітність; укладати і виконувати всі види господарських, цивільних договорів (купівля-продаж, поставка, підряд, кредит, позика, поручительство, оренда, дарування, цесія, пайова участь, інвестиційні тощо), пов'язаних з підготовкою і будівництвом Об'єкту, на умовах визначених Повіреним від свого імені, у тому числі здійснювати закупівлю матеріальних цінностей і проводити розрахунки (взаємозаліки), а також вести облік вартості проектування і будівництва  Об'єкту інвестування, оформляти, і зберігати всю документацію, пов'язану з будівництвом Об'єкту інвестування; здійснити всі необхідні узгодження, пов'язані з проектуванням і будівництвом Об'єкту інвестування у

Ялтинському міському управлінні земельних ресурсів;

Управлінні екологічної інспекції Південно-Кримського регіону;

Ялтинської міської санітарно-епідеміологічної станції;

Управлінні головного архітектора Виконавчого комітету Ялтинської міської ради;

Виконавчого комітету Ялтинської міської ради;

в інших державних органах і підприємствах, установах, організаціях всіх форм власності, у тому числі погоджувати проектну документацію, одержувати технічні умови і здійснювати інші узгодження, вести переговори, організовувати технічні консультації, будівництво Об'єкту інвестування,  виписувати і підписувати рахунки, платіжні доручення і інші документи, у тому числі заяви, клопотання і інші офіційні листи та документи, одержувати майно і грошові кошти від юридичних і фізичних осіб з метою виконання Договору, отримувати  будь-які документи на ім'я Довірителя від державних органів, фізичних, юридичних осіб,  і тому числі договори, акти, довідки, листи-узгодження, проекти і інші документи, які зв'язані з проектуванням і будівництвом Об'єкту інвестування, зібрати вхідні дані для проектування і будівництва, одержати містобудівний паспорт і погодити проектну документацію, власними або залученими силами і засобами виконати проектно-дослідницькі роботи відповідно до вимог нормативних документів, виконати і фінансувати розробку, реєстрацію, експертизу і узгодження у відповідних інстанціях проектно-кошторисної документації, необхідну для будівництва Об'єкту інвестування, забезпечити своєчасне відкриття і продовження у відповідних службах і інстанціях державних органах нагляду дозволів і ордерів на виконання робіт і технічних умов з будівництва, одержати дозволи на проведення робіт в зоні повітряних ліній електропередач, ліній зв'язку, в місцях проходження комунікацій, користування під час будівництва електроенергією,  водою від існуючих джерел згідно проекту організації будівництва Об'єкту інвестування, одержувати дозволи відповідних служб на будівництво, на користування електроенергією, газом, водою від діючих джерел в місцях проходження комунікацій, розташованих на будівельному майданчику.

Відповідно до проекту організації будівництва, а також інших необхідних документів, у встановленому порядку провести загальну інвентаризацію і реєстрацію в бюро технічної інвентаризації Об'єкту інвестування зі всією інженерною інфраструктурою на вказаній земельній ділянці, представляти інтереси Довірителя з питань, які стосуються виконання Договору у всіх органах у тому числі судових, зі всіма правами, наданими законодавством позивачу, відповідачу і третій особі і в цілому чинити всі необхідні дії, необхідні для належного виконання Договору.

При виникненні необхідності Повіреному надається право призначати одного або більш уповноважених осіб, з правом передоручення ним усіх або окремих вищевикладених повноважень.

Всі   вищевказані  в   даній   довіреності   дії   товариство з обмеженою відповідальністю «Інтерстіль» здійснює без попереднього, або подальшого узгодження з Довірителем.

Дана довіреність дійсна до 31 грудня дві тисячі дев'ятнадцятого року.

Директор Державного підприємства „Лівадія”                                                 В.Г. Назаров».

4.          Стягнути з Державного підприємства «Лівадія» (Україна, АР Крим, м. Ялта, вул. Виноградна, 2, код ЄДРПОУ 00412760) на користь Товариства  з обмеженою відповідальністю «Інтерстіль» (Україна, АР Крим, м. Сімферополь, проспект Перемоги, буд. 210, кв. 30, код ЄДРПОУ 35053737) 85,00 грн. державного мита.

5.          Стягнути з Державного підприємства «Лівадія» (Україна, АР Крим, м. Ялта, вул. Виноградна, 2, код ЄДРПОУ 00412760) на користь Товариства  з обмеженою відповідальністю «Інтерстіль» (Україна, АР Крим, м. Сімферополь, проспект Перемоги, буд. 210, кв. 30, код ЄДРПОУ 35053737) 312,50 грн. витрат на інформаційно – технічне забезпечення судового процесу.

6.          В задоволенні зустрічного позову відмовити у повному обсязі.

7.          Видати накази після набрання рішенням законної сили.

Суддя Господарського суду

Автономної Республіки Крим                                        Калініченко А.А.

СудГосподарський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення01.06.2009
Оприлюднено08.10.2009
Номер документу4846952
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —2549-2009

Рішення від 01.06.2009

Господарське

Господарський суд Автономної Республіки Крим

Калініченко А.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні