8/091-09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
01033 м. Київ, вул. Комінтерну,16 т. 230-31-77
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"25" серпня 2009 р. Справа №8/091-09
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю „Спортивно-оздоровчий клуб „ФітнесРеал”, м. Київ
до відповідача Товариства з обмеженою відповідальністю „АКБТ”, м. Бровари
про зобов‘язання вчинити певні дії та стягнення 1 501,44грн.,
Суддя Чорна Л.В.
Представники:
від позивача: Новікова Л.І. –довір. №192 від 15.07.2009р. - юрист;
від відповідача: Дубовик В.Є. –довір. №15/2009 від 28.04.2009р. - представник.
оголошувалась перерва для підготовки мотивованого рішення
суть спору:
Предмет спору викладений в ухвалі від 22 червня 2009р.
Відповідач позов не визнає, посилаючись на ч.ч. 1, 2 ст. 853 Цивільного кодексу України –підписання позивачем актів прийому-передачі робіт на будівництво.
Щодо висновку №1345/1346 від 02.04.2009р. спеціаліста з будівельно-технічних досліджень Київського науково-дослідного Інституту судових експертиз, то він на думку відповідача є неповним, однобічним, відповідно не об‘єктивним –дослідження об‘єктів, які не були предметом договору підряду; проведення обстежень після спливу 9 місяців; відсутність питань щодо виду та якості обладнання; експлуатація обладнання саун співробітниками позивача, які не пройшли відповідний інструктаж відповідача, а обладнання належним чином сервісно не обслуговувалось; відсутність актів проведення інструктажу та введення в експлуатацію римської бані, турецької бані і фінської сауни, які відповідно до вимог Порядку прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об‘єктів, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 22 вересня 2004р. №1243 „Про Порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об‘єктів” є необхідними для прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом, при цьому відповідач посилається на п. 10 роз‘яснення Вищого арбітражного суду України від 11.11.1998р. №02-5/424 „Про деякі питання практики призначення судової експертизи”.
Відповідачем заявлено клопотання про витребування доказів в порядку ст.ст. 22, 38 Господарського процесуального кодексу України, а саме відповідач просить суд витребувати у позивача акт проведення інструктажу щодо користування фінською сауною, римською, турецькою банею або будь-який інший документ, який підтверджує проведення такого інструктажу відповідачем.
Клопотання задоволенню не підлягає, оскільки інструкції, щодо користування обладнанням передані позивачу по акту усунення недоліків та ведення обладнання від 16 травня 2008р.
Позов підлягає задоволенню.
судом встановлено:
18 січня 2008р. між товариством з обмеженою відповідальністю „Спортивно-оздоровчий клуб „ФітнесРеал” –Замовник /позивач/ та товариством з обмеженою відповідальністю „АКБТ” –Підрядник /відповідач/ укладено договір підряду за №18/1/8, за умовами якого відповідач взяв на себе зобов‘язання виконати за дорученням позивача з власних матеріалів будівництво фінської сауни, римської бані, поставку та монтаж обладнання для сауни римської бані, турецької бані –п.1.1. договору.
Згідно п. 2.1. договору підряду ціна договору становить 350 000грн., в тому числі ПДВ –20% у сумі 58 333,33грн.
Розрахунок здійснюється шляхом сплати замовником на адресу підрядника до початку робіт, передбачених цим договором, авансу в розмірі 50% від ціни договору, та сплати іншої частини ціни договору в розмірі 50% ціни договору згідно п. 2.7. договору –п. 2.5. договору підряду.
Згідно п. 7.1. договору підряду протягом трьох днів після одержання Замовником відповідного письмового повідомлення від Підрядника про завершення робіт та готовності Обладнання до ведення в експлуатацію, відбувається здача-приймання Робіт та ведення Обладнання в гарантійну експлуатацію, що оформлюється відповідним актом прийому-передачі Робіт та введення Обладнання в експлуатацію.
Згідно п. 7.2. договору підряду акт прийомки Робіт та введення Обладнання в експлуатацію складається підрядником в двох екземплярах, по одному для кожної сторони. В цьому Акті зазначаються дата його складання, інформація про обсяг та якість Робіт, а також відомості щодо комплектності Обладнання та зауваження замовника щодо Робіт та Обладнання.
Згідно п. 7.3. договору підряду зазначені в акті прийомки Робіт та ведення Обладнання в експлуатацію претензії повинні бути усунені підрядником у строки, зазначені в цьому Акті. При відсутності вказівок на строки претензії усуваються підрядником у десятиденний строк після його підписання.
Факт усунення Підрядником недоліків Робіт та Обладнання зазначаються в двосторонньому Акті про усунення недоліків, підготованому Підрядником. В цьому Акті про усунення недоліків мають бути зазначені дата його складення, а також перелік усунених недоліків та можливі зауваження Замовника –п. 7.4. договору підряду.
Відповідно до п. 1 ст. 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов'язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов'язується прийняти та оплатити виконану роботу.
Відповідно до п. 1 ст. 853 Цивільного кодексу України замовник зобов'язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові.
По актах прийому-передачі від 07 травня 2008р. були передані роботи на будівництво фінської сауни, римської бані та турецької бані.
16 травня 2008р. між сторонами підписано акти усунення недоліків та введення обладнання в експлуатацію.
В подальшому було виявлено, що роботи виконані неякісно і застосоване обладнання не працює, а саме: за відсутності гідро та теплоізоляції не працює римська парна внаслідок руйнування стінової конструкції в декількох місцях. З 24 червня 2008р. не працює турецька парна (хамам) внаслідок відшаровування плитки. У зв‘язку з недоліками в римській парної виникла відволога суміжна стінка службового приміщення, в наслідок чого псується встаткування в цьому приміщенні. В турецькій бані поплавилися світильники, зірвані крани. У фінській сауні деформовані двері і інше.
Згідно п. 8.1. договору підряду підрядник гарантує належну якість Робіт та Обладнання, а також спроможність Обладнання забезпечити належне обслуговування та роботу сауни римської бані, турецької бані протягом всього гарантійного строку.
Згідно п. 8.2. договору підряду гарантійний строк становить: на сауну, римську баню, турецьку баню –три роки, на Обладнання – один рік, на оздоблювальні Роботи - 3 роки та гідроізоляційні Роботи - 3 роки від дати підписання Сторонами передбачених цим Договором Акту прийомки Робіт та ведення Обладнання в експлуатацію, або Акту про усунення недоліків.
Згідно п. 8.3. договору підряду Підрядник несе відповідальність за дефекти та недоліки, виявлені у межах гарантійного строку, якщо він не доведе, що вони сталися внаслідок: стороннього втручання; неправильної експлуатації Обладнання чи сауни римської бані, турецької бані, неналежного ремонту сауни римської бані, турецької бані чи Обладнання.
Згідно п. 8.4. договору підряду гарантійний строк продовжується на весь час, протягом якого Замовник не міг використовувати сауну римську баню, турецьку баню чи Обладнання внаслідок недоліків, за які відповідає Підрядник.
Відповідно до п. 3 ст. 853 Цивільного кодексу України якщо після прийняття роботи замовник виявив відступи від умов договору підряду або інші недоліки, які не могли бути встановлені при звичайному способі її прийняття (приховані недоліки), у тому числі такі, що були умисно приховані підрядником, він зобов'язаний негайно повідомити про це підрядника.
Листами №46 від 15.07.2008р., №47 від 16 липня 2008р., №66 від 16.09.2008р., №108 від 21 січня 2009р. позивач звертався до відповідача стосовно виявлених недоліків та їх усунення.
Відповідно до п. 4. ст. 853 Цивільного кодексу України у разі виникнення між замовником і підрядником спору з приводу недоліків виконаної роботи або їх причин на вимогу будь-кого з них має бути призначена експертиза. Витрати на проведення експертизи несе підрядник, крім випадків, коли експертизою встановлена відсутність порушень договору підряду або причинного зв'язку між діями підрядника та виявленими недоліками. У цих випадках витрати на проведення експертизи несе сторона, яка вимагала її призначення, а якщо експертизу призначено за погодженням сторін, - обидві сторони порівну.
16 лютого 2009р. позивачем замовлено будівельно-технічну експертизу у Київському науково-дослідному інституті судових експертиз. В ході проведення дослідження перед експертом були поставлені наступні питання: „про визнання факту відповідності (невідповідності) виконаних робіт за Договором підряду №18/1/8 від 18 січня 2008р. будівним нормам та правилам (СНІП), а також визначення переліку та обсягів робіт вказаних в актах прийому-передачі робіт. Встановити кількість і якість обладнання та комплектуючого матеріалу, яка була використана підрядником. Встановити кількість і якість робіт виконаних Підрядником. Порахувати суму збитків, яку понесе замовник у зв‘язку з виявленими недоліками та дефектами наданих (ненаданих) робіт, залученого матеріалу та обладнання підрядника в ході виконання умов договору підряду №18/1/8”.
Згідно висновку №1345/1346 від 02 квітня 2009р. спеціаліста з будівельно-технічних досліджень Київського науково-дослідного інституту судових експертиз пошкодження опоряджувального покриття приміщень римської парної, фінської сауни, марокканської бані, турецької бані та коридору підвального поверху спортивно-оздоровчого клубу „ФітнесРеал”, по вул. Драгоманова, 31В в м. Києві, які встановлено на момент обстеження, а саме: римської парної площею –9,17м2: на поверхні стелі мають місце підтоки світлого кольору; на поверхнях стін спостерігаються здуття та відставання керамічної плитки. Фінської сауни площею –8,69м2: вхідні двері не щільно прилягають до дверної коробки. Марокканської бані площею –10,84м2: на поверхні стіни, спільної з римською парною, спостерігаються руді плями та здуття керамічної плитки. Турецької бані площею 10,84м2: на поверхні стелі спостерігається здуття керамічної плітки; у місці сполучення стелі та стіни спостерігається діра; на поверхні підлоги спостерігається відставання керамічної плитки та відхилення від горизонтального рівня. Коридору площею –32,93м2: на поверхні стелі спостерігаються руді плями, здуття та волосяні тріщини; на поверхнях стін спостерігаються підтоки світлого кольору.
Причиною пошкоджень, що виникли в римські парній, фінській сауні, марокканській бані, турецькій бані та коридорі підвального поверху спортивно-оздоровчого клубу „ФітнесРеал” є недотримання вимог нормативних документів при виконання будівельних робіт, виконаних ТОВ „АКБТ” (згідно договору підряду №18/1/8 від 18.01.2008р.), в тому числі відхилення від технологій виконання робіт, з оздобленням приміщень із підвищенням тепловологим режимом експлуатації.
Для подальшого використання приміщень за призначенням потрібно провести ремонтно-будівельні роботи по відновленню, які зазначені в цьому висновку.
За виконані експертні дослідження позивач поніс збитки, що полягають в оплаті за експертизу в розмірі 1 501грн. 44коп., зазначене підтверджується рахунком №743/20 від 05 березня 2009р. та банківським витягом від 06 березня 2009р., копії в матеріалах справи.
17 березня 2009р. представниками позивача був складений дефектний (рекламаційний) акт. Відповідач уповноваженого представника для обстеження саун не направив, про час та місце обстеження був належним чином повідомлений, що підтверджується листом №139 від 06 березня 2009р. та поштовою телеграмою.
Відповідно до ст. 857 Цивільного кодексу України робота, виконана підрядником, має відповідати умовам договору підряду, а в разі їх відсутності або неповноти - вимогам, що звичайно ставляться до роботи відповідного характеру.
Виконана робота має відповідати якості, визначеній у договорі підряду, або вимогам, що звичайно ставляться, на момент передання її замовникові.
Результат роботи в межах розумного строку має бути придатним для використання відповідно до договору підряду або для звичайного використання роботи такого характеру.
Відповідно до ст. 858 Цивільного кодексу України якщо робота виконана підрядником з відступами від умов договору підряду, які погіршили роботу, або з іншими недоліками, які роблять її непридатною для використання відповідно до договору або для звичайного використання роботи такого характеру, замовник має право, якщо інше не встановлено договором або законом, за своїм вибором вимагати від підрядника:
1). безоплатного усунення недоліків у роботі в розумний строк;
2). пропорційного зменшення ціни роботи;
3). відшкодування своїх витрат на усунення недоліків, якщо право замовника усувати їх встановлено договором.
Підрядник має право замість усунення недоліків роботи, за які він відповідає, безоплатно виконати роботу заново з відшкодуванням замовникові збитків, завданих простроченням виконання. У цьому разі замовник зобов'язаний повернути раніше передану йому роботу підрядникові, якщо за характером роботи таке повернення можливе.
Якщо відступи у роботі від умов договору підряду або інші недоліки у роботі є істотними та такими, що не можуть бути усунені, або не були усунені у встановлений замовником розумний строк, замовник має право відмовитися від договору та вимагати відшкодування збитків.
Умова договору підряду про звільнення підрядника від відповідальності за певні недоліки роботи не звільняє його від відповідальності за недоліки, які виникли внаслідок умисних дій або бездіяльності підрядника.
Відповідно до ст. 859 Цивільного кодексу України якщо договором або законом передбачено надання підрядником замовникові гарантії якості роботи, підрядник зобов'язаний передати замовникові результат роботи, який має відповідати вимогам статті 857 цього Кодексу протягом усього гарантійного строку.
Гарантія якості роботи поширюється на все, що становить результат роботи, якщо інше не встановлено договором підряду.
Відповідно до ст. 860 Цивільного кодексу України перебіг гарантійного строку починається з моменту, коли виконана робота була прийнята або мала бути прийнята замовником, якщо інше не встановлено договором підряду.
До обчислення гарантійного строку за договором підряду застосовуються положення статті 676 цього Кодексу, якщо інше не встановлено договором або законом.
За таких обставин вимоги обґрунтовані, матеріалами справи доведені, підлягають задоволенню.
Щодо заперечень відповідача, то вони спростовуються вищевикладеним та матеріалами справи. Стосовно порушення положень постанови Кабінету Міністрів України №1243 від 22 вересня 2004р. „Про порядок прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом об‘єктів”, то згідно акту від 16 травня 2008р. про усунення недоліків та ведення обладнання в експлуатацію інструкції, щодо користування обладнанням передані Замовнику.
Крім того, зазначена постанова втратила чинність.
Щодо проведеної експертизи, то в силу п. 4 ст. 853 Цивільного кодексу України експертиза про недоліки виконаних робіт може проводитися з ініціативи сторін як до передавання спору до суду, так і після подавання позову.
Щодо підписання актів виконаних робіт, то в них виявлено приховані недоліки.
Зважаючи на викладене, керуючись ст. ст. 22, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
вирішив:
Зобов‘язати товариство з обмеженою відповідальністю „АКБТ” (код ЄДРПОУ 34360890, р/р 26006300041981 в АКБ „Форум” у м. Києві, МФО 322948, 07400, бул. Незалежності, 24, м. Бровари, Київська область; 01034, вул. Ярославів Вал, 19, кв. 40, м. Київ) виконати гарантійні зобов‘язання по усуненню недоліків (провести ремонтно-будівельні роботи саун і парних) за договором підряду №18/1/8 від 18 січня 2008р. безкоштовно на протязі 45 календарних днів з моменту набрання рішенням законної сили.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „АКБТ” (код ЄДРПОУ 34360890, р/р 26006300041981 в АКБ „Форум” у м. Києві, МФО 322948, 07400, бул. Незалежності, 24, м. Бровари, Київська область; 01034, вул. Ярославів Вал, 19, кв. 40, м. Київ) на користь товариства з обмеженою відповідальністю „Спортивно-оздоровчий клуб „ФітнесРеал” (код ЄДРПОУ 32852714, п/р 26006300018516 в АКБ „Форум” м. Київ, МФО 322948, 01103, вул. Кіквідзе, 12, м. Київ) 1 501(одна тисяча п‘ятсот одна)грн. 44коп. збитки у вигляді витрат на проведення судової експертизи, 3 585(три тисячі п‘ятсот вісімдесят п‘ять)грн. 00коп. державного мита та 313(триста тринадцять)грн. 00коп. інформаційних.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення вступає в законну силу після закінчення десятиденного строку з дня його належного оформлення і підписання, і може бути оскаржено в апеляційному або касаційному порядку.
Суддя Чорна Л.В.
Суд | Господарський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 25.08.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4847195 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Київської області
Чорна Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні