Рішення
від 11.08.2015 по справі 916/2685/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ


ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

"11" серпня 2015 р.Справа № 916/2685/15

Позивач : Іллічівська міська рада Одеської області

Відповідач: Дочірнє підприємство „ПівденспецбудВ»

Про стягнення збитків

Суддя Рога Н.В.

Представники:

Від позивача : ОСОБА_1- згідно довіреності №1-17-1121 від 22.12.2014р.

Від відповідача: не з'явився

Суть спору: Позивач, Іллічівська міська рада Одеської області , звернувся до господарського суду Одеської області з позовом до Дочірнього підприємства (далі- ДП) „ПівденспецбудВ» про стягнення збитків у розмірі 244 043 грн. 80 коп.

Представник позивача позов підтримує, наполягає на його задоволенні.

Відповідач про місце та дату судових засідань був повідомлений за юридичною адресою, але , згідно повідомлення пошти, за зазначеною адресою відповідач не знаходиться. До повноважень суду не відноситься розшук місцезнаходження сторін у справі. За таких обставин. суд вважає відповідача належним чином повідомленим про місце та дату судових засідань та розглядає справу за наявними в ній матеріалами відповідно до ст..75 ГПК України.

Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд встановив :

Згідно договору купівлі-продажу №218/03-08 від 11.07.2003р. ЗАТ „Запорізький автомобільний заводВ» продало , а дочірнє підприємство ВАТ „ПівденгідроспецбудВ» „ПівденспецбудВ» купило об'єкт незавершеного будівництва - 16-поверховий 96-квартирний житловий будинок, розташований за адресою: вул..Героїв Сталінграду, м.Іллчівськ, Одеської обл. Об'єкт купівлі-продажу був переданий покупцю за актом приймання-передачі.

Рішенням Іллічівської міської ради Одеської області від 18.08.2006р. №71/26-У „Про передачу в оренду дочірньому підприємству „ПівденспецбудВ» земельної ділянки площею 0,691 гаВ» вирішено затвердити проект землеустрою щодо відведення земельної ділянки ДП „ПівденспецбудВ» для будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: м.Іллічівськ, вул..Героїв Сталінграду; передати ДП „ПівденспецбудВ» із земель житлової та громадської забудови м.Іллічівська, земельну ділянку площею 0,691 га в короткострокову оренду терміном на 3 роки для будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: м.Іллічівськ, вул..Героїв Сталінграду; оформити договір оренди земельної ділянки.

10 жовтня 2006р. між Іллічівською міською радою Одеської області (Орендодавець) та ДП „ПівденспецбудВ» (Орендар) був укладений Договір оренди земельної ділянки , згідно якого Орендодавець надає, а Орендар приймає в довгострокове платне володіння і користування земельну ділянку загальною площею 0,691 га, В» із земель житлової та громадської забудови м.Іллічівська, для будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: м.Іллічівськ, вул..Героїв Сталінграду . Договір посвідчений нотаріально, зареєстрований в Одеській регіональній філії ДП „Центр ДЗКВ» 24.10.2006р. за №040650800141. Договір набирає чинності з дати його державної реєстрації (п.38 Договору). Земельну ділянку передано Орендарю за актом приймання-передачі 10.10.2006р.

Строк дії Договору - 3 роки: до 10.10.2009р. Після закінчення строку договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 60 днів до закінчення дії договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію. (п.8 Договору).

Згідно п.4 Договору на земельній ділянці, що передається в оренду за цим договором, розташований об'єкт незавершеного будівництва - 16-поверховий 96-квартирний житловий будинок, який належить Орендарю на підставі Договору купівлі-продажу №218/03-08 від 11.07.2003р., акту приймання-пердачі об'єкта незавершеного будівництва від 11.07.2003р.

Відповідно до розділу Договору „Орендна платаВ» орендна плата вноситься Орендарем виключно у грошовій формі , у розмірі 1% нормативної грошової вартості земельної ділянки ( 1 319 656 грн. 99 коп. згідно п.5 Договору) на рік до прийняття Іллічівськом міською радою рішення про порядок розрахунку орендної плати за землю. Орендна плата сплачується за базовий період , який дорівнює календарному місяцю , щомісячно протягом 30 календарних днів наступних за останнім календарним днем звітного місяця, з урахуванням індексу інфляції.

Позивач у справі зазначає, що Орендар з заявою про намір продовжити строк дії Договору оренди до Орендодавця не звертався. Отже, строк дії Договору закінчився. При цьому, ДП „ПівденспецбудВ» продовжує користування земельною ділянкою загальною площею 0,691 га, із земель житлової та громадської забудови м.Іллічівська, для будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: м.Іллічівськ, вул..Героїв Сталінграду , але орендну плату за користування земельною діянкою не сплачує .

Рішенням виконкому Ілічівської міської ради №442 від 23.06.2011р. „Про здійснення контролю за додержанням земельного законодавства на території Іллічівської міської радиВ» вирішено покласти постійний контроль за використанням та охороною земельних ресурсів, додержанням вимог земельного законодавства юридичними та фізичними особами на території Іллічівської міської ради на відділ комунальної власності та земельних ресурсів Іллічівської міської ради.

З метою забезпечення належного визначення розміру збитків , нанесених територіальній громаді м. Іллічівськ, наповнення місцевих бюджетів, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України №284 від 19.04.1993р. „Про затвердження Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачамВ» , виконавчим комітетом Іллічівської міської ради було прийнято рішення №89 від 27.03.2014р. «Про створення комісії з питань визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам і впорядкування плати за користування земельними ділянками до укладання договорів оренди землі» , яким затверджено Положення про комісію з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, а також затверджено Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, форму акту про визначення обсягу збитків та розрахунку суми втрат бюджету Іллічівської міської ради від недоотримання коштів зв фактичне користування земельною ділянкою

Позивач зазначає, що він неодноразово протягом 2014р. витребував від відповідача документи у підтвердження правомірності користування земельною ділянкою, але відповіді та документів на адресу Іллічівської міської ради від ДП „ПівденспецбудВ» не надходило.

08 жовтня 2014р. Управлінням комунальної власності та земельних відносин Іллічівської міської ради, яке є правонаступником відділу комунальної власності та земельних ресурсів Іллічівської міської ради, складено Акт перевірки дотримання вимог земельного законодавства ДП „ПівденспецбудВ» , у якомі встановлено, що на земельній ділянці за адресою: м.Іллічівськ, вул..Героїв Сталінграду знаходиться об'єкт нерухомості- незавершене будівництво „16-поверховий 96-квартирний житловий будинокВ» , яке належить ДП „ПівденспецбудВ» . Термін дії Договору оренди земельної ділянки закінчився 10.10.2009р. і у подальшому Договір продовжено не було. Земельна ділянка не огороджена парканом, не доглянута, засмічена, фактичну площу зайнятої земельної ділянки встановити неможливо за відсутності межових знаків та огорож. Станом на жовтень 2014р. сплата податку на землю або орендної плати за земельну ділянку площею 0,691 га, за адресою: м.Іллічівськ, вул..Героїв Сталінграду не здійснюється з 2009р. Щорічні втрати міського бюджету від неотримання орендної плати за зазначену земельну ділянку складають 84 033 грн. 20 коп. на рік. Копію зазначеного акту направлено поштою на адресу ДП „ПівденспецбудВ» .

25 листопада 2014р. комісією з питань визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам складено Акт про визначення обсягу збитків, згідно якого розмір збитків , завданих ДП „ПівденспецбудВ» територіальній громаді, складає 244 043 грн. 80 коп. Пунктом 2 рішення виконкому Ілічівської міської ради №471 від 27.11.2014р. затверджено розмір визначених збитків, завданих Іллічівській міській раді ДП „ПівденспецбудВ» у зв'язку із зайняттям земельної ділянки та використанням її без документів, що посвідчують право на земельну ділянку, у розмірі 244 043 грн. 80 коп. Копію зазначеного рішення виконкому надіслано на адресу ДП „ПівденспецбудВ» .

В обґрунтування позову позивач зазначає, що відповідно до ст..206 Земельного кодексу України використання землі в Україні є платним. Відповідно до п.В»дВ» ст..156 Земельного кодексу України власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки , заподіяні внаслідок неодержання доходів за час тимчасового невикористання земельної ділянки. Відповідно до ч.2 ст.157 Земельного кодексу України порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам встановлюється Кабінетом Міністрів України. Порядком визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженим постановою Кабінету Мінстрів України №284 від 19.04.1993р. (із змінами та доповненнями) , передбачено , що власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні вилученням (викупом) та тимчасовим зайняттям земельних ділянок, встановленням обмежень щодо їх використання, погіршенням якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей земельних ділянок або приведенням їх у непридатний для використання стан та неодержанням доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок. Розміри збитків визначаються комісіями, створеними Київською та Севастопольською міськими, районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад. Відшкодуванню підлягають, зокрема, інші збитки власників землі і землекористувачів, у тому числі орендарів, включаючи і неодержані доходи, якщо вони обгрунтовані*. Неодержаний доход - це доход, який міг би одержати власник землі, землекористувач, у тому числі орендар, із земельної ділянки і який він не одержав внаслідок її вилучення (викупу) або тимчасового зайняття, обмеження прав, погіршення якості землі або приведення її у непридатність для використання за цільовим призначенням у результаті негативного впливу, спричиненого діяльністю підприємств, установ, організацій та громадян.

На підставі зазначеного позивач просить суд стягнути з ДП „ПівденспецбудВ» збитки у розмірі 244 043 грн. 80 коп.

Відповідач своїм правом на захист у судовому порядку не скористався.

Розглянув матеріали справи , на підставі наявних у справі матеріалів та виходячи з норм чинного законодавства України, суд доходить до такого висновку:

Відповідно до ст. 15 Цивільного кодексу України кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання. Згідно ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 16 Цивільного кодексу України кожна особа має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу. Способом захисту цивільних прав та інтересів, зокрема, може бути відшкодування збитків та інші способи відшкодування майнової шкоди.

Пунктом 2 ст. 152 Земельного кодексу України передбачено, що власник земельної ділянки або землекористувач може вимагати усунення будь-яких порушень його прав на землю, навіть якщо ці порушення не пов'язані з позбавленням права володіння земельною ділянкою, і відшкодування завданих збитків. Статтею 156 Земельного кодексу України визначено перелік підстав відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам. Так, відповідно до п. "д" ч. 1 ст. 156 Земельного кодексу України власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні внаслідок неодержання доходів за час тимчасового невикористання земельної ділянки.

Згідно ст. 157 Земельного кодексу України відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам здійснюють органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні особи, які використовують земельні ділянки, а також органи виконавчої влади, органи місцевого самоврядування, громадяни та юридичні особи, діяльність яких обмежує права власників і землекористувачів або погіршує якість земель, розташованих у зоні їх впливу, в тому числі внаслідок хімічного і радіоактивного забруднення території, засмічення промисловими, побутовими та іншими відходами і стічними водами. Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі і землекористувачам встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до п. 3 Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 19.04.1993 року N 284, відшкодуванню підлягають збитки власників землі та землекористувачів, у тому числі орендарів, включаючи і неодержані доходи, якщо вони обґрунтовані.

Відповідно до п. 3.8 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17.05.2011 року N 6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" (з змінами і доповненнями, внесеними постановами пленуму Вищого господарського суду України від 26 грудня 2011 року N 14, від 17 жовтня 2012 року N 10, від 16 січня 2013 року N 3, від 29 травня 2013 року N 8, від 17 грудня 2013 року N 13) вирішуючи спори за позовами органів державної влади або місцевого самоврядування про стягнення з особи, яка набула у власність житловий будинок, будівлю або споруду і не переоформила право користування земельною ділянкою, збитків у вигляді упущеної вигоди (зокрема у розмірі неодержаної плати за оренду земельної ділянки), господарські суди повинні брати до уваги положення статті 22 Цивільного кодексу України та частини другої статті 224 Господарського кодексу України. Для застосування такого заходу відповідальності слід встановлювати наявність у діях відповідача усіх чотирьох елементів складу цивільного правопорушення (протиправної поведінки, збитків, причинного зв'язку між протиправною поведінкою та збитками і вини). У розгляді таких справ господарські суди мають докладно з'ясовувати причини неоформлення чи несвоєчасного оформлення відповідного землекористування та обставини, пов'язані із вжиттям господарюючими суб'єктами усіх залежних від них заходів щодо одержання документів, які посвідчують право землекористування.

Частиною 1 ст. 22 Цивільного кодексу України визначено, що особа, якій завдано збитків у результаті порушення її цивільного права, має право на їх відшкодування. Відповідно до ч. 2 ст. 22 Цивільного кодексу України збитками є: втрати, яких особа зазнала у зв'язку зі знищенням або пошкодженням речі, а також витрати, які особа зробила або мусить зробити для відновлення свого порушеного права (реальні збитки); доходи, які особа могла б реально одержати за звичайних обставин, якби її право не було порушене (упущена вигода).

Частинами 1, 2 ст. 1166 Цивільного кодексу України передбачено, що майнова шкода, завдана неправомірними рішеннями, діями чи бездіяльністю особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також шкода, завдана майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному обсязі особою, яка її завдала. Особа, яка завдала шкоди, звільняється від її відшкодування, якщо вона доведе, що шкоди завдано не з її вини.

Згідно ст. 224 Господарського кодексу України учасник господарських відносин, який порушив господарське зобов'язання або установлені вимоги щодо здійснення господарської діяльності, повинен відшкодувати завдані цим збитки суб'єкту, права або законні інтереси якого порушено.

Під збитками розуміються витрати, зроблені управненою стороною, втрата або пошкодження її майна, а також не одержані нею доходи, які управнена сторона одержала б у разі належного виконання зобов'язання або додержання правил здійснення господарської діяльності другою стороною.

Частиною 1 ст. 225 Господарського кодексу України визначено, що до складу збитків, що підлягають відшкодуванню особою, яка допустила господарське правопорушення, включаються: вартість втраченого, пошкодженого або знищеного майна, визначена відповідно до вимог законодавства; додаткові витрати (штрафні санкції, сплачені іншим суб'єктам, вартість додаткових робіт, додатково витрачених матеріалів тощо), понесені стороною, яка зазнала збитків внаслідок порушення зобов'язання другою стороною; неодержаний прибуток (втрачена вигода), на який сторона, яка зазнала збитків, мала право розраховувати у разі належного виконання зобов'язання другою стороною; матеріальна компенсація моральної шкоди у випадках, передбачених законом.

Для застосування такої міри відповідальності, як стягнення збитків потрібна як наявність усіх елементів складу цивільного правопорушення: 1) протиправної поведінки; 2) збитків; 3) причинного зв'язку між протиправною поведінкою боржника та збитками; 4) вини так і ступінь вини у розумінні ст.. 1193 Цивільного кодексу України.

Виконуючи вказівки, викладені у постанові Верховного Суду України від 28.01.2015 р., колегія суд вважає за необхідне зазначити наступне.

Відповідно до ч. ч. 1, 3 ст. 73 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" акти ради, сільського, селищного, міського голови, голови районної в місті ради, виконавчого комітету сільської, селищної, міської, районної у місті (у разі її створення) ради, прийняті в межах наданих їм повноважень, є обов'язковими для виконання всіма розташованими на відповідній території органами виконавчої влади, об'єднаннями громадян, підприємствами, установами та організаціями, посадовими особами, а також громадянами, які постійно або тимчасово проживають на відповідній території.

Місцеві органи виконавчої влади, підприємства, установи та організації, а також громадяни несуть встановлену законом відповідальність перед органами місцевого самоврядування за заподіяну місцевому самоврядуванню шкоду їх діями або бездіяльністю, а також у результаті невиконання рішень органів та посадових осіб місцевого самоврядування, прийнятих у межах наданих їм повноважень.

За матеріалами справи, 10 жовтня 2006р. між Іллічівською міською радою Одеської області (Орендодавець) та ДП „ПівденспецбудВ» (Орендар) був укладений Договір оренди земельної ділянки , згідно якого Орендодавець надає, а Орендар приймає в довгострокове платне володіння і користування земельну ділянку загальною площею 0,691 га, В» із земель житлової та громадської забудови м.Іллічівська, для будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: м.Іллічівськ, вул..Героїв Сталінграду . Договір посвідчений нотаріально, зареєстрований в Одеській регіональній філії ДП „Центр ДЗКВ» 24.10.2006р. за №040650800141. Договір набирає чинності з дати його державної реєстрації (п.38 Договору).

Строк дії Договору - 3 роки: до 10.10.2009р. Після закінчення строку договору Орендар має переважне право поновлення його на новий строк. У цьому разі Орендар повинен не пізніше ніж за 60 днів до закінчення дії договору повідомити письмово Орендодавця про намір продовжити його дію. (п.8 Договору). Орендар з заявою про намір продовжити строк дії Договору оренди до Орендодавця не звертався. Отже, строк дії Договору закінчився. При цьому, ДП „ПівденспецбудВ» продовжує користування земельною ділянкою загальною площею 0,691 га, із земель житлової та громадської забудови м.Іллічівська, для будівництва багатоповерхового житлового будинку за адресою: м.Іллічівськ, вул..Героїв Сталінграду , але орендну плату за користування земельною діянкою не сплачує .

Порядком визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, затвердженим постановою Кабінету Мінстрів України №284 від 19.04.1993р. (із змінами та доповненнями) , передбачено , що власникам землі та землекористувачам відшкодовуються збитки, заподіяні вилученням (викупом) та тимчасовим зайняттям земельних ділянок, встановленням обмежень щодо їх використання, погіршенням якості ґрунтового покриву та інших корисних властивостей земельних ділянок або приведенням їх у непридатний для використання стан та неодержанням доходів у зв'язку з тимчасовим невикористанням земельних ділянок. Розміри збитків визначаються комісіями, створеними Київською та Севастопольською міськими, районними державними адміністраціями, виконавчими комітетами міських (міст обласного значення) рад. Відшкодуванню підлягають, зокрема, інші збитки власників землі і землекористувачів, у тому числі орендарів, включаючи і неодержані доходи, якщо вони обгрунтовані*. Неодержаний доход - це доход, який міг би одержати власник землі, землекористувач, у тому числі орендар, із земельної ділянки і який він не одержав внаслідок її вилучення (викупу) або тимчасового зайняття, обмеження прав, погіршення якості землі або приведення її у непридатність для використання за цільовим призначенням у результаті негативного впливу, спричиненого діяльністю підприємств, установ, організацій та громадян.

З метою забезпечення належного визначення розміру збитків , нанесених територіальній громаді м. Іллічівськ, наповнення місцевих бюджетів, з урахуванням постанови Кабінету Міністрів України №284 від 19.04.1993р. „Про затвердження Порядку визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачамВ» , виконавчим комітетом Іллічівської міської ради було прийнято рішення №89 від 27.03.2014р. «Про створення комісії з питань визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам і впорядкування плати за користування земельними ділянками до укладання договорів оренди землі» , яким затверджено Положення про комісію з визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, а також затверджено Порядок визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам, форму акту про визначення обсягу збитків та розрахунку суми втрат бюджету Іллічівської міської ради від недоотримання коштів за фактичне користування земельною ділянкою.

25 листопада 2014р. комісією з питань визначення та відшкодування збитків власникам землі та землекористувачам складено Акт про визначення обсягу збитків, згідно якого розмір збитків , завданих ДП „ПівденспецбудВ» територіальній громаді, складає 244 043 грн. 80 коп. Пунктом 2 рішення виконкому Ілічівської міської ради №471 від 27.11.2014р. затверджено розмір визначених збитків, завданих Іллічівській міській раді ДП „ПівденспецбудВ» у зв'язку із зайняттям земельної ділянки та використанням її без документів, що посвідчують право на земельну ділянку, у розмірі 244 043 грн. 80 коп. Копію зазначеного рішення виконкому надіслано на адресу ДП „ПівденспецбудВ» .

Станом на дату розгляду справи доказів визнання незаконним або оскарження рішення виконкому Ілічівської міської ради №471 від 27.11.2014р. до матеріалів справи не надано. Доказів вжиття будь-яких заходів щодо надання у подальше користування земельної ділянки під об'єктом нерухомості відповідач до суду не надав.

Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Статтею 32 Господарського процесуального кодексу України визначено, що доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Згідно зі ст. 43 Господарського процесуального кодексу України господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді в судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом.

За таких обставин, позовна заява Іллічівської міської ради є обґрунтованою, підтверджена матеріалами справи та підлягає задоволенню.

Судові витрати по сплаті судового збору покласти на відповідача відповідно до ст..ст.44, 49 ГПК України .

Керуючись ст.ст. 44,49,82-85 ГПК України, суд -

ВИРІШИВ:

1. Позовну заяву Іллічівської міської ради Одеської області задовольнити повністю.

2. Стягнути з Дочірнього підприємства „ПівденспецбудВ» ( м.Іллічівськ, Одеської області, вул. 1 Травня, 17-1/Н, код ЄДРПОУ 30709555) на користь Іллічівської міської ради Одеської області (м.Іллічівськ, Одеської області, вул..Леніна, 33, код ЄДРПОУ 25932851) збитки у розмірі 244 043 грн. 80 коп. та витрати по сплаті судового збору у розмірі 4 880 грн. 89 коп.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.

Наказ видати після набрання рішенням законної сили.

Повне рішення складено 17 серпня 2015р.

Суддя Н.В. Рога

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення11.08.2015
Оприлюднено21.08.2015
Номер документу48520069
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/2685/15

Рішення від 11.08.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

Ухвала від 28.07.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

Ухвала від 03.07.2015

Господарське

Господарський суд Одеської області

Рога Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні