ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"14" серпня 2015 р.Справа № 922/4642/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Присяжнюка О.О.
без участі представників сторін
розглянувши матеріали позовної заяви
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Фармацевтична фірма "Вертекс", м. Харків до "Sentrum Farm" MMC, м. Баку про стягнення коштів
ВСТАНОВИВ:
Відповідно до ст.124 Господарського процесуального кодексу України , підсудність справ за участю іноземних суб'єктів господарювання визначається цим кодексом, законом або міжнародним договором згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Статтею 76 Закону України "Про міжнародне приватне право" визначено, що суди можуть приймати до свого провадження і розглядати будь-які справи з іноземним елементом, зокрема, у випадку, якщо сторони передбачили своєю угодою підсудність справи з іноземним елементом судам України.
Відповідно до п.3 ст.4 Господарського процесуального кодексу України, якщо в міжнародних договорах України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, встановлені інші правила, ніж ті, що передбачені законодавством України, то застосовуються правила міжнародного договору.
Питання надання правової допомоги між державами СНД врегульовані Конвенцією про правову допомогу та правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, яку було підписано 22 січня 1993 року у м. Мінську. Відповідно до ст. 83 Конвенції вона набула чинності 8 серпня 1993 року, ратифікована Верховною Радою України 10 листопада 1994 року і набула чинності 14 квітня 1995 року. Цей документ спрямований на забезпечення належного захисту прав і законних інтересів осіб, що проживають на територіях країн СНД.
28 березня 1997 року у Москві було підписано Протокол до Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах, який набрав чинності в України з 17 вересня 1999 року.
Зазначену Конвенцію слід застосовувати у відносинах України з Республікою Азербайджан.
Статтею 17 Конвенції передбачено, що при виконанні цієї Конвенції установи юстиції Договірних Сторін користуються державними мовами Договірних Сторін або російською мовою.
Також, Протоколом від 1997 року зазначену статтю було доповнено реченням такого змісту: «У випадку виконання документів державними мовами Договірних Сторін до них додаються засвідчені переклади російською мовою».
Таким чином, при винесені ухвали судом враховано положення ст.17 Конвенції про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних і кримінальних справах, укладеною між державами-членами СНД в м. Мінську 22.01.1993р., відповідно до якої визначено, що у відношеннях один з одним при виконанні цієї Конвенції установи юстиції Договірних Сторін користуються державними мовами Договірних Сторін або російською мовою.
Керуючись Конвенцією про правову допомогу і правові відносини у цивільних, сімейних та кримінальних справах від 22.01.1993 року, Законом України "Про міжнародне приватне право", ст.ст.61,64,65, 86 ,124 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Керуючись Конвенцією "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів по цивільним та комерційним справам" від 15.11.1965 року, суд визначає 13 лютого 2016 року як строк, достатній для вирішення зазначеної справи.
1. Призначити справу до розгляду у судовому засіданні на "24" вересня 2015 р. о 10:00.
2. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під’їзд, 2-й поверх, кабінет № 217.
3. Зобов’язати сторони надати через канцелярію суду наступні документи :
Позивача
- в семиденний строк з дня отримання цієї ухвали надати суду офіційний переклад ухвали суду про порушення провадження у справі з української мови російською, правильність якого повинна бути посвідчена нотаріально;
- довідку Національного банку України про курс долара США до гривні станом на день подання позову;
- довідку про розмір боргу в національній валюті України станом на день подання позову;
-усі додатки та додаткові угоди до Форвардного Контракту №22/п. (за наявності); відомості щодо правосуб'єктності відповідача;
-інформацію щодо наявності або відсутності представництва відповідача на території України;
-інформацію щодо Центрального органу, через який необхідно вручити документи відповідачеві; установчі документи.
- листування з відповідачем (за наявності);
- при наявності, надати інші докази, які підтверджують викладені у позовній заяві обставини;
- надати оформлений з урахуванням статті 13 Закону України "Про міжнародне приватне право" документ, що є доказом правосуб'єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо);
- оригінали документів, наданих до позовної заяви в копіях для огляду в судовому засіданні;
Відповідача
- відзив на позов з документами в їх обґрунтування;
- відомості щодо правого статусу;
- інформацію щодо наявності або відсутності представництва на території України.
Сторонам - оригінали документів, копії яких додані в обґрунтування позовних вимог та заперечень на позов, надати в судове засідання для огляду.
4. Попередити сторони про те, що усі документи, адресовані суду, повинні подаватись із зазначенням номеру справи, розкладеними у відповідності до переліку додатків, прошиті та пронумеровані. Сторони зобов’язані подавати докази завчасно або за три дні до дати судового засідання через канцелярію суду, або поштою з урахуванням часу поштового перебігу та часу обробки кореспонденції службою діловодства суду.
5. Письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (стаття 36 Господарського процесуального кодексу України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат" або ін. Відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів „Згідно з оригіналомВ» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації іншої юридичної особи (ФОП - за наявності).
6. Сторонам забезпечити явку повноважних представників у судове засідання та надати документи, які підтверджують повноваження представника (паспорт, довіреність, а в необхідних випадках документ, що посвідчує їх службове становище).
7. Попередити позивачів про те, що у разі невиконання вимог суду, викладених в п. 9 даної ухвали суду, позов може бути залишено без розгляду на підставі пункту 5 статті 81 ГПК України.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 14.08.2015 |
Оприлюднено | 21.08.2015 |
Номер документу | 48521073 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Присяжнюк О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні