ПОСТАНОВА ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
07 липня 2015 р. справа № 804/5163/15 Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді Прудника С.В.
при секретарі судового засідання Квасові В.П.
представник позивача не прибув
представник відповідача не прибув
розглянувши у відкритому судовому засіданні у місті Дніпропетровську адміністративну справу за адміністративним позовом управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська до Підприємства "Дніпропетровський регіональний центр з ліцензування, атестації та сертифікації у будівництві" про стягнення заборгованості з жовтня по грудень 2014 року в сумі 1581,93 грн., -
ВСТАНОВИВ :
10 квітня 2015 року управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м.Дніпропетровська звернулось до Дніпропетровського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Підприємства «Дніпропетровський регіональний центр з ліцензування, атестації та сертифікації у будівництві», в якому просить суд стягнути з Підприємства «Дніпропетровський регіональний центр з ліцензування, атестації та сертифікації у будівництві» заборгованість з жовтня по грудень 2014 року в сумі 1581,93 грн. на користь управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська із зарахуванням на р/р 25608303123180 в обласному управлінні Ощадного банку України, МФО 305482.
В обґрунтування позовних вимог, позивач зазначив, що відповідач в порушення п. 2 ст. 13 розділу 15 "Прикінцеві положення" Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" своєчасно не відшкодовує різницю між розміром пенсій, призначених його колишньому працівнику ОСОБА_1 відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та розміром пенсії, призначеної зазначеним особам згідно інших законів України, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість по відшкодуванню зазначеної різниці за період з жовтня по грудень 2014 року в сумі 1581,93 грн.
Ухвалою Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 14.04.2015 року відкрито провадження в адміністративній справі та справу призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.
Представники сторін в судове засідання не з'явились, про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, що підтверджено матеріалами справи. Відповідач правом на подання письмових пояснень або заперечень на позов не скористався.
На підставі частини 4 статті 128 КАС України , суд дійшов висновку про можливість розгляду справи за відсутності відповідача.
Дослідивши письмові докази по справі та проаналізувавши чинне законодавство, суд приходить до висновку, що адміністративний позов підлягає задоволенню.
З матеріалів справи вбачається, що Підприємство «Дніпропетровський регіональний центр з ліцензування, атестації та сертифікації у будівництві» (код ЄДРПОУ - 20234160) зареєстровано як юридична особа та перебуває на обліку як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування та інших платежів в УПФУ в управлінні Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська.
Судом встановлено, що у відповідача працював ОСОБА_1, якому призначено пенсію згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", що підтверджено довідкою про призначення пенсії.
Відповідно до статті 4 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" суб'єктами наукової і науково-технічної діяльності є: вчені, наукові працівники, науково-педагогічні працівники, а також наукові установи, наукові організації, вищі навчальні заклади III-IV рівнів акредитації, громадські організації у науковій та науково-технічній діяльності.
Згідно статті 1 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" вчений - фізична особа (громадянин України, іноземець або особа без громадянства), яка має повну вищу освіту та проводить фундаментальні та (або) прикладні наукові дослідження і отримує наукові та (або) науково-технічні результати.
Згідно зі статті 22-3 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" до стажу наукової роботи зараховується, зокрема: час роботи осіб, які мають науковий ступінь, за спеціальністю відповідно до групи спеціальностей галузі науки, з якої присуджено науковий ступінь, з дня зайняття посади за цією спеціальністю; час навчання в аспірантурі, ад'юнктурі чи докторантурі за денною (очною) формою навчання випускникам аспірантури, ад'юнктури, докторантури.
У відповідності до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається за наявності страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за віком у мінімальному розмірі, передбаченого абзацом першим частини першої статті 28 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", після досягнення чоловіками віку 62 роки за наявності стажу наукової роботи не менш як 20 років, жінками - пенсійного віку, встановленого статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування", за наявності стажу наукової роботи не менш як 15 років.
Згідно статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" Перелік посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до цієї статті, затверджується Кабінетом Міністрів України з урахуванням положень статей 22-1, 22-2 цього Закону.
До Переліку посад наукових (науково-педагогічних) працівників підприємств, установ, організацій, вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації, перебування на яких дає право на призначення пенсії та виплату грошової допомоги у разі виходу на пенсію відповідно до статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2004 року № 257, віднесено пунктом 4, крім інших, керівника (завідуючого начальника) та заступника керівника (завідуючого начальника) підприємства, установи, організації.
З огляду на викладене, ОСОБА_1 має право на отримання пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність".
Відповідно до статті 1 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" наукова діяльність - інтелектуальна творча діяльність, спрямована на одержання і використання нових знань. Основними її формами є фундаментальні та прикладні наукові дослідження.
Частиною 9 статті 24 Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність" передбачено, що різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;
Відповідно до пункту 5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24.03.2004 р. № 372, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу надсилається повідомлення за встановленим зразком. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Згідно повідомлення управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м.Дніпропетровська, Підприємства «Дніпропетровський регіональний центр з ліцензування, атестації та сертифікації у будівництві» у період з січня 2014 року по грудень 2014 року повинен був відшкодовувати на користь управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м.Дніпропетровська різницю між розміром пенсій, призначеної його колишньому працівнику (ОСОБА_1.) відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та розміром пенсій, призначених зазначеним особам згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Доказів оскарження повідомлень управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м.Дніпропетровська відповідачем не надано.
Отже, суми відшкодування різниці у пенсіях, зазначені у розрахунках, є узгодженими та підлягають сплаті відповідачем.
У зв'язку з невідшкодуванням відповідачем зазначеної різниці у пенсіях, призначених його колишньому працівнику (ОСОБА_1.) відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та розміром пенсій, обчислених відповідно до інших законів України у період з жовтня по грудень 2014 року, у нього утворилась заборгованість перед Пенсійним фондом України з вказаних виплат на загальну суму 1581,93 грн.
Доказів сплати відповідачем заборгованості до суду не надано.
Частиною 3 статті 106 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" встановлено, що органи Пенсійного фонду наділені правом звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки.
Таким чином, з огляду на викладене на відповідача покладено обов'язок в повномуобсязі відшкодовувати різницю між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", і сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, а тому суд вважає правомірним стягнення з відповідача на користь позивача заборгованості по фінансуванню вищезазначеної різниці суми пенсії, призначеної ОСОБА_1, в розмірі 1581,93 грн.
На підставі викладеного, враховуючи, що відповідач в добровільному порядку не сплачує узгоджену заборгованість по фінансуванню різниці у розмірі пенсій науковим працівникам, а також з огляду на відсутність заперечень, з суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог, та необхідність їх задоволення.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить із того, що відповідно до частини 4 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі викладеного, керуючись статтями 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ :
Адміністративний позов управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська до Підприємства "Дніпропетровський регіональний центр з ліцензування, атестації та сертифікації у будівництві" про стягнення заборгованості з жовтня по грудень 2014 року в сумі 1581,93 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з Підприємства «Дніпропетровський регіональний центр з ліцензування, атестації та сертифікації у будівництві» заборгованість з жовтня по грудень 2014 року в сумі 1581,93 грн. (одна тисяча п'ятсот вісімдесят одна гривня 93 копійки) на користь управління Пенсійного фонду України в Кіровському районі м. Дніпропетровська із зарахуванням на р/р 25608303123180 в обласному управлінні Ощадного банку України, МФО 305482.
Постанова суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Дніпропетровський окружний адміністративний суд, в порядку та у строки, передбачені ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України, та набирає законної сили відповідно до ст. 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя С. В. Прудник
Суд | Дніпропетровський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2015 |
Оприлюднено | 20.08.2015 |
Номер документу | 48536169 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Турлакова Наталія Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Турлакова Наталія Василівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Турова Олена Михайлівна
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Прудник Сергій Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Прудник Сергій Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Прудник Сергій Володимирович
Адміністративне
Дніпропетровський окружний адміністративний суд
Прудник Сергій Володимирович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні