3/86-1291
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
РІШЕННЯ
"16" липня 2009 р.Справа № 3/86-1291
Господарський суд Тернопільської області
у складі
Розглянув справу
за позовом: Спільного малого підприємства „Геодезія”(код ЄДРПОУ 30345088) м. Тернопіль, вул. Лисенка, 20-а
до відповідача: Тернопільської міської ради м. Тернопіль, вул. Листопадова, 5;
За участю представників сторін від:
позивача: Шевчук Я.Й. - керівник підприємства
відповідача: Михальчук О.Ю. - представник по довіреності
Суть справи: До господарського суду Тернопільської області поступила позовна заява Спільного малого підприємства „Геодезія” м. Тернопіль, вул. Лисенка, 20-а до Тернопільської міської ради, м. Тернопіль, вул. Листопадова, 5 в якій позивач просить:
- визнати право за спільним малим підприємством „Геодезія” на місце розташування адміністративного приміщення на земельній ділянці площею 0,13 га у м. Тернополі по вул. Фабрична з наданням дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво адміністративного приміщення;
- зобов'язати Тернопільську міську раду винести на розгляд сесії рішення про погодження спільному малому підприємству „Геодезія” місця розташування адміністративного приміщення на земельній ділянці площею до 0,13 га у м. Тернополі по вул. Фабрична з наданням дозволу на складання проектно –кошторисної документації;
- судові витрати покласти на відповідача;
Відповідач своїм конституційним правом на захист скористався, явку свого представника в судове засідання забезпечив, надав суду відзив на позов, в якому проти позовних вимог заперечує з огляду на безпідставність, а тому в позові просить відмовити.
В судовому засіданні представникам сторін роз‘яснено їх процесуальні права та обов'язки, передбачені статтями 20, 22, 81 –1 Господарського процесуального кодексу України.
За відсутністю відповідного клопотання сторін технічна фіксація судового засідання не здійснюється.
Розглянувши матеріали справи, заслухавши доводи представників сторін, оцінивши наявні у справі докази, суд встановив наступне:
Розглянувши звернення спільного малого підприємства „Геодезія", Тернопільська міська рада своїм рішенням чотирнадцятої сесії четвертого скликання від 10 лютого 2005 року № 4/14/57, надала дозвіл Спільному малому підприємству „Геодезія” на підготовку матеріалів попереднього погодження місця розташування адміністративного приміщення на земельній ділянці площею до 0,13 га за адресою м. Тернопіль по вул. Фабрична, в оренду терміном на п'ять років.
На підставі вказаного рішення, Спільне мале підприємство „Геодезія" отримало відповідні висновки, а саме:
- Управління містобудування та архітектури виконавчого комітету міської ради;
- Державного управління екології та природних ресурсів у Тернопільській області;
- Тернопільської обласної комунальної Інспекції охорони пам'яток історії та культури;
- Тернопільської міської санепідемстанції;
- Тернопільського міського управління земельних ресурсів
про погодження місця розташування земельної ділянки для розміщення адміністративного приміщення Спільного малого підприємства „Геодезія" за адресою вул. Фабрична у м. Тернопіль.
Із цього випливає, що позивач повністю сформував пакет документів вибору земельної ділянки, які надав Тернопільській міській раді для затвердження.
У відповідності із вказаними висновками 16.11.2005 р. розпорядженням Тернопільського міського голови № 852 затверджено Акт обстеження та вибору земельної ділянки, для вищезазначених потреб, що є первинним погодженням місця розташування об'єкта.
11.01.2006 р. Спільне мале підприємство „Геодезія" надало Тернопільській міській раді, а також копії Міському відділу земельних ресурсів усіх документів погодження місця розташування земельної ділянки разом із листом - клопотанням розглянути їх на сесії міської ради та прийняти відповідне рішення про погодження місця розташування адміністративного приміщення з наданням дозволу на складання проектно - кошторисної документації та складання проекту землеустрою щодо відведення зазначеної земельної ділянки.
Однак, вищеназване питання не виносилось на розгляд сесії і відповідно такого рішення не було підготовлено, що грубо порушує права господарюючого суб'єкта.
Пунктом 10 ст. 151 Земельного кодексу України, передбачено, що: „Після отримання висновків територіальних органів виконавчої влади з питань земельних ресурсів, органів містобудування і архітектури та охорони культурної спадщини, природоохоронних і санітарно - епідеміологічних органів про можливість відведення земельної ділянки для цілей, зазначених у заяві (клопотанні), та рішення Верховної Ради України (у разі необхідності) відповідний орган державної влади або орган місцевого самоврядування, згідно із своїми повноваженнями, у двотижневий строк розглядає матеріали вибору земельної ділянки і приймає рішення про затвердження зазначених матеріалів та надає дозвіл і вимоги на розроблення проекту відведення земельної ділянки або мотивоване рішення про відмову".
Тобто, відповідне рішення повинно було підготовлене і винесено на розгляд сесії Тернопільської міської ради у двотижневий строк.
Судом встановлено, що Спільне мале підприємство „Геодезія" протягом 2008 року неодноразово зверталось до Тернопільської міської ради про необхідність підготовки відповідного рішення, але отримували лист-відповідь, в якому зазначалося, що передача в оренду земельних ділянок, які перебувають у державній або комунальній власності здійснюється за результатами проведення земельних торгів.
Проте, такі дії посадових осіб міської ради не є законними, оскільки, абзац 3 п.1 Перехідних положень Земельного кодексу України говорить: „У разі прийняття відповідними органами рішення про погодження місця розташування, яке діяло на початок відведення вищевказаної земельної ділянки до 01 січня 2008 року, передача в оренду таких земельних ділянок із земель державної та комунальної власності здійснюється без проведення земельних торгів.
Таким чином, первинне погодження місця розташування адміністративного приміщення Спільного малого підприємства „Геодезія" по вул. Фабрична у м. Тернопіль здійснено розпорядженням Тернопільського міського голови № 852 від 16.11.2005 р., а відповідне рішення повинно було виноситись на розгляд міської ради ще у 2006 році.
У відповідності до ст. 151, абз. 3 п.1 Перехідних положень Земельного кодексу України, позивач має право на виділення земельної ділянки у відповідності чинного законодавства України, оскільки саме виділення вищеназваної земельної ділянки було розпочато у 2005 р., згідно земельного законодавства України, яке вимоги позивача в частині щодо:
* визнання право за спільним малим підприємством „Геодезія” на місце розташування адміністративного приміщення на земельній ділянці площею 0,13 га у м. Тернополі по вул. Фабрична з наданням дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво адміністративного приміщення;
* зобов'язання Тернопільську міську раду винести на розгляд сесії рішення про погодження спільному малому підприємству „Геодезія" місця розташування адміністративного приміщення на земельній ділянці площею до 0.13 га у м. Тернопіль по вул. Фабрична з наданням дозволу на складання проектно-кошторисної документації;
документально обґрунтовані і такі що підлягають задоволенню.
Судові витрати в порядку ст.49 ГПК України, покласти на позивача, як ініціатора позову.
Керуючись ст. ст. 43, 49, 82, 84 Господарського процесуального кодексу України, Законом України „Про місцеве самоврядування в Україні”, Земельним кодексом України, Законом України „Про забудову територій”, господарський суд,
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити.
2. Визнати право за спільним малим підприємством „Геодезія” на місце розташування адміністративного приміщення на земельній ділянці площею 0,13 га у м. Тернополі по вул. Фабрична з наданням дозволу на складання проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки під будівництво адміністративного приміщення.
3. Зобов'язати Тернопільську міську раду винести на розгляд сесії рішення про
погодження спільному малому підприємству „Геодезія" місця розташування
адміністративного приміщення на земельній ділянці площею до 0,13 га у м. Тернопіль по вул. Фабрична з наданням дозволу на складання проектно-кошторисної документації.
4. На рішення господарського суду, яке не набрало законної сили, сторони мають право подати апеляційну скаргу, а прокурор апеляційне подання протягом десяти днів з дня прийняття (підписання) рішення, 16 липня 2009 року, через місцевий господарський суд.
5. Рішення направити сторонам по справі.
Суддя
Суд | Господарський суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 16.07.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4853933 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Тернопільської області
Турецький І.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні