7/258-09-3619
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" серпня 2009 р.Справа № 7/258-09-3619
За позовом: ТОВ „Секо-Пак”, м.Одеса
до відповідача: ТОВ „Фенікс”, м.Одеса
про стягнення 18 720,75 грн.
Суддя Лепеха Г.А.
Представники сторін:
Від позивача –Козлов О.О., за довіреність.
Від відповідача –не з'явився.
Позивачем подано клопотання про нездійснення технічної фіксації судового процесу.
Клопотання судом прийнято та задоволено.
Суть спору: Товариство з обмеженою відповідальністю „Секо-Пак” (далі –Позивач) звернулось до господарського суду Одеської області з позовною заявою про стягнення з товариства з обмеженою відповідальністю „Фенікс” (далі –Відповідач) заборгованості у сумі 18 720,75 грн. з урахуванням пені та 3% річних.
Представник відповідача, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи, двічі свого представника у судове засідання не направив, відзив на позов не надав, позовні вимоги по суті не заперечив.
Керуючись ст.75 ГПК України суд вважає за можливе розглянути справу і вирішити спір без участі відповідача і без відзиву на позов за наявними у справі матеріалами.
Розглянувши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі обставини справи та заслухавши представника позивача у відкритому судовому засіданні, суд встановив:
Позивачем було поставлено, а Відповідачем прийнято товар на загальну суму 21 750,25 грн., що підтверджується накладними №№ С_П00953 від 26.08.2008р., С_П00976 від 01.09.2008р., С_П01017 від 11.09.2008р., С_П01063 від 23.09.2008р.
Відповідачем частково було сплачено вартість отриманого товару у розмірі 6 407,20 грн.
Отже, непогашеним залишився борг у розмірі 15 343,05 грн.
Позивачем був направлений Відповідачу акт звірки взаєморозрахунків, який залишився без відповіді.
Відповідно до ст. 231 ГК України, з „Покупця” за порушення строків оплати поставленого товару стягуються штрафні санкції у розмірі подвійної облікової ставки НБУ за кожен день прострочки, що не звільняє сторону від виконання зобов'язань за договором.
За просрочку платежу Позивачем нарахована пеня у розмірі 3 030,97 грн. та 3% річних у розмірі 346,73 грн., що має своє відображення у представленому розрахунку.
Частиною 1 ст. 216 Господарського кодексу України передбачено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбаченому цим Кодексом, іншими законами та договором.
У сфері господарювання застосовуються наступні господарські санкції: відшкодування збитків, штрафні санкції, оперативно господарські санкції (ч. 2 ст. 217 Господарського кодексу України).
Відповідно до ст. 218 Господарського кодексу України підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання. Учасник господарських відносин відповідає за невиконання або неналежне виконання господарського зобов'язання чи порушення правил здійснення господарської діяльності, якщо не доведе, що ним вжито усіх залежних від нього заходів для недопущення господарського правопорушення. У разі якщо інше не передбачено законом або договором, суб'єкт господарювання за порушення господарського зобов'язання несе господарсько-правову відповідальність, якщо не доведе, що належне виконання зобов'язання виявилося неможливим внаслідок дії непереборної сили, тобто надзвичайних і невідворотних обставин за даних умов здійснення господарської діяльності. Не вважаються такими обставинами, зокрема, порушення зобов'язань контрагентами правопорушника, відсутність на ринку потрібних для виконання зобов'язання товарів, відсутність у боржника необхідних коштів.
Згідно з п. 1 ст. 624 Цивільного кодексу України, якщо за порушення зобов'язання встановлена неустойка (пеня, штраф), то вона підлягає стягненню у повному розмірі, незалежно від відшкодування збитків.
За ст. 230 Господарського кодексу України штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов'язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов'язання.
Частиною 6 ст. 231 Господарського кодексу України встановлено, що штрафні санкції за порушення грошових зобов'язань встановлюється у відсотках, розмір яких визначається обліковою ставкою НБУ, за весь час користування чужими коштами, якщо інший розмір відсотків не передбачено законом або договором.
Згідно ст.ст. 509, 525 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання має грунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.
У відповідності до ст.ст. 526, 527 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутністю таких умов та вимог –відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Боржник зобов'язаний виконати свій обов'язок, а кредитор –прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов'язання чи звичаїв ділового обороту.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.
За таких обставин суд доходить до висновку, що позовні вимоги є обгрунтованими, підтвердженими матеріалами справи, не заперечуються відповідачем, а тому підлягають задоволенню.
Витрати по сплаті держмита та витрати по сплаті послуг з інформаційно-технічного забезпечення судового процесу слід покласти на відповідача згідно ст.ст. 44, 49 ГПК України.
Керуючись ст.ст. 44, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю „Фенікс” (м.Одеса, вул. Краснова, 14, кв. 85. Код ЄДРПОУ 25978014) на користь товариства з обмеженою відповідальністю „Секо-Пак” (м.Одеса, вул. М.Гефта, 7. Код ЄДРПОУ 31097313) 18 720 /вісімнадцять тисяч сімсот двадцять/ грн. 75 коп. боргу 187 /сто вісімдесят сім/ грн. 20 коп. державного мита, 315 /триста п'ятнадцять/ грн. 00 коп. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Рішення набирає законної сили після закінчення 10-денного строку
з дня його прийняття.
Наказ видати після прийняття рішенням законної сили.
Суддя
Суд | Господарський суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 18.08.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4857851 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Одеської області
Лепеха Г.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні