16/205пд
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
14.09.09 Справа № 16/205пд
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ПТМ", м. Донецьк
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськполісинтез", м. Луганськ
про зобов‘язання укласти додаткову угоду та стягнення 80 грн.
Суддя Шеліхіна Р.М.
секретар судового засідання Маценко О.В.
за участю представників сторін:
від позивача - Васильченко Т.В., довіреність № 21/05 від 21.05.09;
від відповідача - Строілов О.В., директор, наказ № 2-К від 28.01.09; Овчаренко М.О., довіреність № 15 від 21.08.09.,
ВСТАНОВИВ:
Суть спору: позивачем заявлені вимоги про:
зобов'язання відповідача укласти з позивачем додаткову угоду до Контракту на поставку обладнання від 26.08.08№ 43/08-08/-ОБ, якою внести наступні зміни до пункту 3.1 тексту договору: “Сума, яку Покупець зобов'язується сплатити Постачальнику за обладнання, складає 123200,00 грн. (сто двадцять три тисячи двісті гривень), 00 коп., у тому числі ПДВ 20%, що на момент підписання цього Контракту еквівалентно 16000,00 (шістнадцяти тисячам) доларам США”.
Внести відповідні зміни в Додаток № 1 (Специфікацію) Контракту від 26.08.08, а саме: п. 1 Специфікації (Додатку № 1 до Контракту на поставку обладнання від 26 серпня 1008р. № 43/08-08/ОБ) викласти в наступній редакції: “Всього поставляється обладнання на загальну суму 123200,00 грн. (сто двадцять три тисячи двісті гривень), 00 коп., у тому числі ПДВ 20%, що еквівалентно 16000,00 шістнадцяти тисячам) доларам США”.
- зобов'язання відповідача підписати Додаток № 3 до Контракту (Графік платежів).
- стягнення з відповідача за невмотивовану відмову від підписання додаткової угоди про зміну вартості обладнання штраф у розмірі 80,00 грн.
Відповідач відзивом на позовну заяву від 12.08.09 № 14 заперечив проти позову, посилаючись на те, що строк дії договору сплив 20.12.08 та позивачем не були належним чином виконані усі умови договору.
Позивач звернувся з даним позовом до суду у зв'язку з невиконанням відповідачем як покупцем обов'язків по оплаті за поставлену продукцію за договором від 26.08.08. №43\08-08-ОБ та необхідністю укласти додаткову угоду до вказаного договору щодо змін розміру ціни за поставлений товар, якою внести зміни в пункт 3.1 договору, в специфікацію до договору та в графік платежів, що є невід'ємними частинами договору.
Позов вмотивовано умовами договору поставки від 26.08.08. №43\08-08-ОБ, в пункті 3.2 якого вказано, що у разі зміни встановленого Нацбанком України курсу долару Сполучених штатів Америки по відношенню до гривні більш ніж на 1% незалежно від напрямку зміни, сторони договору мають право змінити ціну договору, про що ініціююча сторона направляє другій стороні проект додатку про зміну ціни, а сторона, яка отримала проект додаткової угоди, зобов'язана підписати угоду протягом 7 днів.
Специфікацією до договору, що є невід'ємною частиною договору (а.с.16), встановлено, що вартість товару дорівнює 80000грн., що на момент укладення договору еквівалентно 16000 доларам США, які відповідач зобов'язався оплатити у відповідності до графіка сплати платежів з кінцевим строком до 15.02.09. (додаток №2 до вказаного договору, а.с.17).
Згідно акту приймання-передачі обладнання від 27.08.08. (а.с.19) позивач виконав у повному обсязі прийняті на себе за вказаним договором обов'язки і поставив відповідачу обумовлене договором обладнання вартістю 80000грн. , а відповідач прийняв його.
Відповідач частково розрахувався з позивачем за товар, сплативши 28000грн.
У зв'язку з заборгованістю відповідача по оплаті отриманої продукції і зміною курсів валют, позивач 15.04.09. звернувся до відповідача з пропозицією укласти додаткову угоду про збільшення ціни за товар, якою внести зміни в пункт 3.1 договору, в специфікацію до договору та в графік платежів, що є невід'ємними частинами договору, і надіслав останньому проект додаткової угоди до договору (а.с.26-30), але відповідач не підписав угоду, у зв'язку з чим позивач звернувся з даним позовом до суду і просить суд зобов'язати відповідача укласти додаткову угоду до договору, як і передбачено п.3.2 договору поставки від 26.08.08. №43\08-08-ОБ.
Відповідач відзивом проти позову заперечує, посилаючись на неналежну якість поставленої продукції, та на сплив строку дії договору.
Враховуючи вищевикладене, повно, всебічно і об'єктивно дослідивши матеріали та обставини справи, вислухав представників сторін, оцінивши надані ними докази своїх вимог і заперечень до суті спору, їх належність, допустимість, достовірність кожного окремо і у сукупності без надання жодному доказу пріоритету або вищої сили суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню за таких підстав.
Згідно ч. 1 ст. 173 Господарського кодексу України господарським визнається зобов'язання, що виникає між суб'єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених Господарським кодексом, в силу якого один суб'єкт (зобов'язана сторона, у тому числі боржник) зобов'язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб'єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб'єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов'язаної сторони виконання її обов'язку.
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.
До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених Господарським кодексом України.
Згідно ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ст. 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України зобов'язання повинно виконуватися у встановлений договором строк.
Статтею 629 Цивільного кодексу України встановлено, що договір є обов'язковим для виконання сторонами. Договором поставки від 26.08.08. №43\08-08-ОБ, в пункті 3.2 якого вказано, що у разі зміни встановленого Нацбанком України курсу долару Сполучених штатів Америки по відношенню до гривні більш ніж на 1% незалежно від напрямку зміни, сторони договору мають право змінити ціну договору, про що ініціююча сторона направляє другій стороні проект додатку про зміну ціни, а сторона, яка отримала проект додаткової угоди, зобов'язана підписати угоду протягом 7 днів.
Норми ст.179-181, 184 ГК України, ст.651 ЦК України встановлюють право сторони (позивача) вимагати внесення змін у договір шляхом укладення додаткової угоди у разі, якщо таке право передбачено самим укладеним між сторонами договором. Як було вказано вище, договором поставки від 26.08.08. №43\08-08-ОБ, укладеним між сторонами по справі, таке право позивача і обов'язок відповідача встановлено, а договір є підставою для виникнення обов'язків у сторін, що його уклали, і обов'язковим до виконання сторонами (ст.173,193 ГК України, ст.ст.ст. 204,526,627,629 ЦК України).
Відтак, відповідач зобов'язаний укласти додаткову угоду до договору поставки від 26.08.08. №43\08-08-ОБ про збільшення ціни товару, якою внести зміни в пункт 3.1 договору, в специфікацію до договору та в графік платежів, що є невід'ємними частинами договору, оскільки Нацбанком України збільшено курс долару США по відношенню до гривні більш ніж на 1% і ціна поставленої продукції вартістю 16000 доларів США на день звернення позивача з даним позовом до суду еквівалентна 123200грн., як позивач вказує у проекті додатку до договору.
Позов в частині стягнення штрафу в сумі 80грн. за немотивовану відмову від підписання додаткової угоди цілком обґрунтований, оскільки такий обов'язок встановлено умовами пункту 4.5 договору поставки від 26.08.08. №43\08-08-ОБ, а відповідач неправомірно не уклав з позивачем додаткову угоду, адже такий обов'язок відповідач прийняв на себе, укладаючи договір поставки від 26.08.08. №43\08-08-ОБ.
Доводи відповідача, викладені у відзиві, не мають відношення до суті спору. Д того ж законом встановлено, що договір діє до повного виконання сторонами прийнятих на себе зобов'язань. Підстави припинення зобов'язань також містяться у законі і в переліку підстав для припинення зобов'язань відсутня така підстава як закінчення строку дії договору. Зобов'язання припиняються, зокрема, повним їх виконанням.
Таким чином, відповідач не заперечив доводів позивача стосовно суті спору –зобов'язання укласти додаткову угоду, якою внести зміни в пункт 3.1 договору, в специфікацію до договору та в графік платежів, що є невід'ємними частинами договору, якою внести зміни в пункт 3.1 договору, в специфікацію до договору та в графік платежів, що є невід'ємними частинами договору на запропонованих позивачем умовах.
За таких підстав позовні вимоги є правомірними, підтвердженими належними доказами в порядку ст.ст.33,34 ГПК України і вимоги слід визнати такими, що підлягають до задоволення. Отже, додаткову угоду до договору поставки від 26.08.08. №43\08-08-ОБ, укладеному сторонами по справі, якою внести зміни в пункт 3.1 договору, в специфікацію до договору та в графік платежів, що є невід'ємними частинами договору, слід вважати укладеною в редакції позивача (мовою документу):
«Дополнительное соглашение № 1
К Контракту на поставку оборудования №43/08-08-ОБ
от «26»августа 2008 г.
г. Донецк «18»марта 2009 г.
Общество с ограниченной ответственностью «ЛУГАНСКПОЛИСИНТЕЗ», именуемое в дальнейшем «Покупатель», в лице директора Кравченко Г.Ю., действующего на основании Устава, с одной стороны, и Общество с ограниченной ответственностью «ПТМ», именуемое в дальнейшем «Поставщик», в лице директора Мадара Т., действующего на основании Устава, с другой стороны, заключили настоящее дополнительное соглашение № 1 к контракту №43/08-08-ОБ от «26»августа 2008 года о нижеследующем
В связи с изменением установленного Национальным банком Украины курса доллара США по отношению к гривне более чем на 1% и на основании п. 3.2 раздела 3 действующего контракта:
1. Раздел 3 п. 3.1. изложить в следующей редакции: «Сумма, которую Покупатель обязуется оплатить Поставщику за оборудование, составляет 123 200,00 грн. (сто двадцать три тысячи двести гривен), 00 коп., в том числе НДС 20%, что на момент подписания настоящего Контракта эквивалентно 16 000,00 (шестнадцати тысячам) долларам США»
2.Внести соответствующие изменения в Приложение №1 (Спецификацию) Контракта от 26.08.2008 г., а именно:
3. П. 1 Спецификации (Приложения № 1 к контракту на поставку оборудования № 43/08-08/ОБ от 26 августа 2008 г.) изложить в следующей редакции: «Всего поставляется оборудование на общую сумму 123 200,00 грн. (сто двадцать три тысячи двести гривен), 00 коп., в том числе НДС 20%, что эквивалентно 16 000,00 (шестнадцати тысячам) долларам США»
4. Раздел 3 п. 3.4. Контракта изложить в следующей редакции: «Оплата осуществляется в сроки, согласованные Сторонами в Графике платежей (Приложение №3 к Контракту на поставку оборудования от 18.03.2009 г.).
5. Внести соответствующие изменения в график платежей.
6. Все остальные условия контракта №43/08-08-ОБ от «26»августа 2008 года остаются в силе.
7. ЮРИДИЧЕСКИЕ АДРЕСА И РЕКВИЗИТЫ СТОРОН
ПОКУПАТЕЛЬ: ПОСТАВЩИК:
000 «ЛУГАНСКПОЛИСИНТЕЗ» ООО «ПТМ»
91028, г. Луганск, ул Докучаева, 65, 83009, г. Донецк, ул. Новороссийская, 9
т/сч 2600112100604 в АБ »Укркоммунбанк» т/сч 26000200014011 в Киевском
МФО 304988, код ЕГРПОУ 35774084 филиале ООО «Банк Перспектива»
ИНН 357740812331 МФО 394675, код ЕГРПОУ 34053301
Св-во плательщика НДС №100126184 Св-во плательщика НДС;
№ 07786099
ИНН 34053300^648,
Директор
Директор підпис Т. Мадар.».
«Приложение № 3
к контракту на поставку оборудования №43/08-08-ОБ
от «26»августа 2008г.
г.Донецк «18» марта 2009 г.
Общество с ограниченной ответственностью «ЛУГАНСКПОЛИСИНТЕЗ», именуемое в дальнейшем «Покупатель», в лице директора Кравченко Г.Ю., действующего на основании Устава, с одной стороны, и Общество с ограниченной ответственностью «ПТМ», именуемое в дальнейшем «Поставщик», в лице директора Мадара Т., действующего на основании Устава, с другой стороны, заключили настоящее приложение о нижеследующем:
ГРАФИК ПЛАТЕЖЕЙ
Согласно п. 3.4. Контракта на поставку оборудования № 43/08-08-08-ОБ от 26 августа 2008г. (п.4. дополнительного соглашения от 18 марта 2009 г.)
Оплата за поставленное оборудование производится в следующем порядке:
№п/п Дата оплатыСумма, в гривнах
1Предоплата осуществляется Покупателем в течении 3 (трех) банковских дней с момента подписания настоящего Контракта15 000,00
2Оплата осуществляется Покупателем в течении 30 (тридцати) календарных дней с момента осуществления предоплаты согласно п/п № 1 Графика платежей13 000,00
3Оплата осуществляется Покупателем в течении 170 (ста семидесяти) календарных дней с момента подписания Сторонами икта приема-пердачи оборудования.95 200,00
От Поставщика подпись От Покупателя
Т. Мадар Г.Ю. Кравченко.».
Судові витрати слід покласти на відповідача у відповідності до ст.49 ГПК України.
Надмірно сплачені позивачем грошові кошти при зверненні з даним позовом до суду слід повернути позивачеві - Товариству з обмеженою відповідальністю "ПТМ", м. Донецьк –у сумі 194,50грн. з державного бюджету. Підставою повернення є дане рішення, скріплене відбитком гербової печатки господарського суду Луганської області.
На підставі викладеного, ст.ст.173,179-181,193 ГК України, ст.ст.526,627,629,651 ЦК України, керуючись ст.ст.22,33,34,43,49,82,84,85 ГПК України, суд
В И Р І Ш И В:
1. Позов задовольнити.
2. Вважати укладеною додаткову угоду №1 до договору поставки від 26.08.08. №43\08-08-ОБ, якою внести зміни в пункт 3.1 договору, в специфікацію до договору та в графік платежів, що є невід'ємними частинами договору, в редакції позивача: «Дополнительное соглашение № 1
К Контракту на поставку оборудования №43/08-08-ОБ
от «26»августа 2008 г.
г. Донецк «18»марта 2009 г.
Общество с ограниченной ответственностью «ЛУГАНСКПОЛИСИНТЕЗ», именуемое в дальнейшем «Покупатель», в лице директора Кравченко Г.Ю., действующего на основании Устава, с одной стороны, и Общество с ограниченной ответственностью «ПТМ», именуемое в дальнейшем «Поставщик», в лице директора Мадара Т., действующего на основании Устава, с другой стороны, заключили настоящее дополнительное соглашение № 1 к контракту №43/08-08-ОБ от «26»августа 2008 года о нижеследующем
В связи с изменением установленного Национальным банком Украины курса доллара США по отношению к гривне более чем на 1% и на основании п. 3.2 раздела 3 действующего контракта:
1. Раздел 3 п. 3.1. изложить в следующей редакции: «Сумма, которую Покупатель обязуется оплатить Поставщику за оборудование, составляет 123 200,00 грн. (сто двадцать три тысячи двести гривен), 00 коп., в том числе НДС 20%, что на момент подписания настоящего Контракта эквивалентно 16 000,00 (шестнадцати тысячам) долларам США»
2.Внести соответствующие изменения в Приложение №1 (Спецификацию) Контракта от 26.08.2008 г., а именно:
3. П. 1 Спецификации (Приложения № 1 к контракту на поставку оборудования № 43/08-08/ОБ от 26 августа 2008 г.) изложить в следующей редакции: «Всего поставляется оборудование на общую сумму 123 200,00 грн. (сто двадцать три тысячи двести гривен), 00 коп., в том числе НДС 20%, что эквивалентно 16 000,00 (шестнадцати тысячам) долларам США»
4. Раздел 3 п. 3.4. Контракта изложить в следующей редакции: «Оплата осуществляется в сроки, согласованные Сторонами в Графике платежей (Приложение №3 к Контракту на поставку оборудования от 18.03.2009 г.).
5. Внести соответствующие изменения в график платежей.
6. Все остальные условия контракта №43/08-08-ОБ от «26»августа 2008 года остаются в силе.
7. ЮРИДИЧЕСКИЕ АДРЕСА И РЕКВИЗИТЫ СТОРОН
ПОКУПАТЕЛЬ: ПОСТАВЩИК:
000 «ЛУГАНСКПОЛИСИНТЕЗ» ООО «ПТМ»
91028, г. Луганск, ул Докучаева, 65, 83009, г. Донецк, ул. Новороссийская, 9
т/сч 2600112100604 в АБ »Укркоммунбанк» т/сч 26000200014011 в Киевском
МФО 304988, код ЕГРПОУ 35774084 филиале ООО «Банк Перспектива»
ИНН 357740812331 МФО 394675, код ЕГРПОУ 34053301
Св-во плательщика НДС №100126184 Св-во плательщика НДС;
№ 07786099
ИНН 34053300^648,
Директор
Директор підпис Т. Мадар.».
«Приложение № 3
к контракту на поставку оборудования №43/08-08-ОБ
от «26»августа 2008г.
г.Донецк «18» марта 2009 г.
Общество с ограниченной ответственностью «ЛУГАНСКПОЛИСИНТЕЗ», именуемое в дальнейшем «Покупатель», в лице директора Кравченко Г.Ю., действующего на основании Устава, с одной стороны, и Общество с ограниченной ответственностью «ПТМ», именуемое в дальнейшем «Поставщик», в лице директора Мадара Т., действующего на основании Устава, с другой стороны, заключили настоящее приложение о нижеследующем:
ГРАФИК ПЛАТЕЖЕЙ
Согласно п. 3.4. Контракта на поставку оборудования № 43/08-08-08-ОБ от 26 августа 2008г. (п.4. дополнительного соглашения от 18 марта 2009 г.)
Оплата за поставленное оборудование производится в следующем порядке:
№п/п Дата оплатыСумма, в гривнах
1Предоплата осуществляется Покупателем в течении 3 (трех) банковских дней с момента подписания настоящего Контракта15 000,00
2Оплата осуществляется Покупателем в течении 30 (тридцати) календарных дней с момента осуществления предоплаты согласно п/п № 1 Графика платежей13 000,00
3Оплата осуществляется Покупателем в течении 170 (ста семидесяти) календарных дней с момента подписания Сторонами икта приема-пердачи оборудования.95 200,00
От Поставщика подпись От Покупателя
Т. Мадар Г.Ю. Кравченко.».
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Луганськполісинтез", м. Луганськ, вул. ім. Рудя, 17, «а», ід. код 35774084 на користь Товариству з обмеженою відповідальністю "ПТМ", м. Донецьк, вул. «Новоросійська», 9, ід. Код 34053301 штраф в сумі 80грн., держмито в сумі 85грн., витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118грн. Видати наказ.
3. Надмірно сплачені позивачем грошові кошти при зверненні з даним позовом до суду слід повернути позивачеві - Товариству з обмеженою відповідальністю "ПТМ", м. Донецьк –у сумі 194,50грн. з державного бюджету. Підставою повернення є дане рішення, скріплене відбитком гербової печатки господарського суду Луганської області.
4. Додаткову угоду №1, специфікацію та графік платежів до договору поставки від 26.08.08. №43\08-08-ОБ вважати укладеними з дня набрання даним рішенням законної сили.
Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня його
підписання, оформленого відповідно до ст. 84 ГПК України.
Рішення підписане 18.09.09.
Суддя Р. Шеліхіна
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4858886 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Шеліхіна Р.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні