ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
29 липня 2015 рокум. Ужгород№ 807/957/15
Суддя Закарпатського окружного адміністративного суду Ващилін Р. О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовною заявою відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Мукачеві Закарпатської області до агроторгового підприємства радгосп-заводу "Мукачівський" про стягнення заборгованості по страховим внескам, пов'язану з несвоєчасною виплатою заробітної плати, в сумі 1162,01 грн., -
ВСТАНОВИВ:
Відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Мукачеві Закараптської області звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з позовом до агроторгового підприємства радгосп-заводу "Мукачівський" про стягнення заборгованості по страховим внескам, пов'язану з несвоєчасною виплатою заробітної плати, в сумі 1162,01 грн.
29.07.2015 до суду по факсу від представника позивача надійшло клопотання від 28.07.2015 № 235/01-9 про розгляд справи за його відсутності, за наявними у справі матеріалами.
Відповідач заперечення проти позову не подав, у судове засідання повторно не з'явився, хоча був належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду.
Згідно ч. 4 ст. 128 КАС України у разі неприбуття відповідача, належним чином повідомленого про дату, час і місце судового розгляду, без поважних причин розгляд справи може не відкладатися і справу може бути вирішено на підставі наявних у ній доказів.
Враховуючи вищезазначене та у відповідності до ч. 6 ст. 128 КАС України оскільки немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд розглядає справу у письмовому провадженні.
Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.
Судом встановлено, що агроторгове підприємство радгосп-завод "Мукачівський" (далі - відповідач) зареєстроване у відділенні виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Мукачеві Закарпатської області як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування від нещасного випадку на виробництві та професійного захворювання України під номером № 0703000250, згідно п.2.1 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України, затвердженої постановою правління Фонду від 12.07.2007 № 36 та погодженої з Міністерством юстиції України від 01.08.2007 № 867/14134.
У зв'язку з набранням чинності Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 08.07.2010 № 2464-VІ правлінням Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України прийнято постанову від 30.11.2010 № 31 "Про порядок стягнення та обліку заборгованості зі сплати страхових внесків до Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України", зареєстровану в Міністерстві юстиції України 17.12.2010 за № 1286/18581. Згідно норм постанови з 01.01.2011 втрачає чинність постанова правління Фону соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України від 12.07.2007 № 36 "Про затвердження Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України". Відповідно до абз.6 п.7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 08.07.2010 № 2464-VІ на період до повного стягнення заборгованості із сплати страхових внесків та сум штрафних санкцій за Фондом зберігаються повноваження щодо контролю за правильністю нарахування, своєчасністю сплати страхових внесків, застосування фінансових санкцій, якими він був наділений до набрання чинності Законом України від 08.07.2010 № 2464-VІ.
Згідно п.4.12 Інструкції про порядок перерахування, обліку та витрачання страхових коштів Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України страхові внески сплачуються юридичними особами - щомісячно, в день одержання коштів на оплату праці в установах банків, а при проведенні оплати праці з готівкової виручки чи натурою - платники зобов'язані не пізніше наступного дня після здійснення виплат подати до установи банку платіжне доручення на перерахування страхових внесків до Фонду.
Однак, відповідач, порушуючи вимоги Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування", систематично несвоєчасно сплачував до відділення Фонду внески, у зв'язку з чим у нього виникла заборгованість на суму 1162,01 грн., що підтверджується звітом щодо сплати заборгованості зі сплати страхових коштів за 1 квартал 2015 року, актом перевірки правильності нарахування, повноти і своєчасності перерахування страхових внесків від 21.05.2013 № 25, розрахунком боргу по страхових внесках по агроторговому підприємству радгосп-заводу "Мукачівський" станом на 01.01.2011.
Відповідно до ухвали Господарського суду Закарпатської області від 30.04.2014 по справі № 907/1287/13 Господарським судом Закарпатської області фактично визнано кредиторські вимоги відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Мукачеві Закарпатської області та включено в реєстр вимог кредиторів, але ухвалою Господарського суду Закарпатської області від 16.07.2014 по справі № 907/1287/13Господарським судом Закарпатської області було припинено провадження по справі, припинено процедуру розпорядження майном та скасовано мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Згідно п.5.1 вищезазначеної Інструкції не внесені страхувальниками у встановлений строк страхові внески до Фонду стягуються у порядку, передбаченому законодавством.
В добровільному порядку заборгованість підприємством не була погашена.
Отже, відповідач, не сплачуючи обов'язкові страхові внески, грубо порушив інтереси держави в сфері забезпечення соціального захисту, охорони життя та здоров'я громадян у процесі їх трудової діяльності, сприяє утворенню у Фонді дефіциту фінансових ресурсів.
На час розгляду даної адміністративної справи відповідач заборгованість не сплатив.
За наведених обставин, позовні вимоги підтверджені належними та допустимими доказами і підлягають до задоволення.
Судові витрати по справі у відповідності до ч. 4 ст. 94 КАС України з відповідача не стягуються.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 11, 70, 71, 86, 94, 128, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1.Позов відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Мукачеві Закарпатської області до агроторгового підприємства радгосп-заводу "Мукачівський" про стягнення заборгованості по страховим внескам, пов'язану з несвоєчасною виплатою заробітної плати, в сумі 1162,01 грн - задовольнити.
2.Стягнути з агроторгового підприємства радгосп-заводу "Мукачівський" (вул. Духновича, буд. 89, м. Мукачево, Мукачівський район, Закарпатська область, 89600, р/р 25607301696 "Держощадбанк", код ЄДРПОУ 00413794, МФО 312356) на користь відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань України в м. Мукачеві Закарпатської області (вул. Лермонтова, буд. 20 Б, м. Мукачево, Мукачівський район, Закарпатська область, 89600, код ЄДРПОУ 25450448) заборгованість по страховим внескам, пов'язану з несвоєчасною виплатою заробітної плати, в сумі 1162,01 (одна тисяча сто шістдесят дві гривні одна копійка) грн.
3.Постанова суду може бути оскаржена до Львівського апеляційного адміністративного суду через Закарпатський окружний адміністративний суд, який ухвалив постанову. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом ч. 3 ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених ч. 4 ст. 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя Р.О. Ващилін
Суд | Закарпатський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 29.07.2015 |
Оприлюднено | 21.08.2015 |
Номер документу | 48629717 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Закарпатський окружний адміністративний суд
Ващилін Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні