Справа 127/24196/13-к
Провадження 1-кп/127/967/13
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 жовтня 2013 року Вінницький міський суд Вінницької області
в складі: головуючого - судді Шлапака Д.О.,
при секретарі Дерун А.С.,
за участю прокурора Тимчишена В.М.,
обвинуваченого ОСОБА_1,
захисника обвинуваченого ОСОБА_2
розглянувши в підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Вінниці кримінальне провадження № 42013010000000059 по обвинуваченню
ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, зареєстрованого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_3, проживаючого за адресою: ІНФОРМАЦІЯ_4. Тропініна 7б, у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 368 КК України, -
Встановив:
В підготовчому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_1 подав письмову заяву про відвід прокурору Тимчишену В.М., яка мотивована тим, що сторона захисту має намір заявити клопотання про допит в якості свідка старшого прокурора відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 За таких обставин сторона захисту вважає за неможливе участь старшого прокурора відділу нагляду за додержанням законів у сфері протидії корупції та процесуального керівництва у кримінальних провадженнях про корупційні правопорушення прокуратури Вінницької області ОСОБА_3 у розгляді кримінального провадження.
Захисник обвинуваченого ОСОБА_2 заяву ОСОБА_1 підтримала в повному обсязі та просила її задовольнити.
Прокурор заперечив проти задоволення клопотання та пояснив, що підстав для відводу не вбачає, оскільки свідком в даному кримінальному провадженні він не являвся та не являється.
Заслухавши клопотання обвинуваченого ОСОБА_1, яке підтримала його захисник, врахувавши думку прокурора суд приходить до наступного.
Нормами ч. 5 ст. 80 КПК України визначено, що відвід повинен бути вмотивованим, тобто має містити вказівку на підстави, що зумовлюють його наявність. Особа, що заявила відвід повинна викласти відомі їй обставини, з якими вона пов'язує усунення прокурора від участі у судовому провадження.
Згідно ст. 77 КПК України прокурор, слідчий не має права брати участь у кримінальному провадженні: якщо він є заявником, потерпілим, цивільним позивачем, цивільним відповідачем, членом сім'ї або близьким родичем сторони, заявника, потерпілого, цивільного позивача або цивільного відповідача; якщо він брав участь у цьому ж провадженні як слідчий суддя, суддя, захисник або представник, свідок, експерт, спеціаліст, перекладач; якщо він особисто, його близькі родичі чи члени його сім'ї заінтересовані в результатах кримінального провадження або існують інші обставини, які викликають обґрунтовані сумніви в його неупередженості.
Враховуючи наведене, оскільки статтею 77 КПК України чітко визначені підстави для відводу прокурора, а саме те, що прокурор не має права брати участь у кримінальному провадженні якщо він брав участь у цьому ж провадженні як свідок, а згідно матеріалів кримінального провадження, під час досудового розслідування ОСОБА_3 не викликався для давання показань.
В зв'язку з цим суд приходить до висновку, що заявлений відвід не містить належних та підтверджених даних, які б свідчили про наявність підстав відводу передбачених ст. 77 КПК України, дана заява являється безпідставною та не вмотивованою, ОСОБА_1 не приведені обставини, які виключають участь прокурора Тимчишена В.М. в кримінальному провадженні.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 77, 80, 81, 314 КПК України,-
Постановив:
В задоволенні заяви обвинуваченого ОСОБА_1 про відвід прокурора Тимчишена В.М. - відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Вінницький міський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2013 |
Оприлюднено | 25.08.2015 |
Номер документу | 48633728 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вінницький міський суд Вінницької області
Шлапак Д. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні