ВІННИЦЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа 127/21482/14-к

Провадження 1-кс/127/7005/14

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

07 жовтня 2014 року м. Вінниця

Вінницький міський суд Вінницької області в складі:

слідчого судді Вишара І.Ю.,

при секретарі Гнатик А.Б.,

за участю слідчого Семенюк О.А.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання слідчого відділення СУ УМВС України у Вінницькій області майора міліції Семенюк О.А., про надання дозволу на проведення обшуку у приміщенні ТОВ «Адоніс-Альфа» (код ЄДРПОУ - 13314757) за адресою: м. Вінниця, вул. Гонти, 22 Б, -

ВСТАНОВИВ:

07.10.2014, до суду звернулася слідчий відділення СУ УМВС України у Вінницькій області майор міліції Семенюк О.А., з клопотанням, погодженим з старшим прокурором прокуратури м. Вінниця Грималюком В.В., про надання дозволу на проведення обшуку у приміщенні ТОВ «Адоніс-Альфа» (код ЄДРПОУ - 13314757) за адресою: м. Вінниця, вул. Гонти, 22 Б. Клопотання мотивоване тим, що слідчим проводиться досудове розслідування кримінального провадження № 42013010310000318 від 24.05.2013 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 205 КК України.

В ході розгляду, з матеріалів клопотання встановлено, що невстановлені слідством особи, з метою імітування фінансово-господарської діяльності, 29.01.2010 року зареєстрували у виконавчому комітеті Вінницької міської ради приватне підприємство «Бохемія» (реєстраційний номер 10054516848, код ЄДРПОУ 36967375), після чого, з метою незаконної конвертації грошових коштів, невстановлені особи, в період часу з 2011 року по теперішній час, штучно формували податковий кредит суб'єктам господарювання різних регіонів за рахунок відображення неіснуючих операцій, чим заподіяли державі матеріальних збитків.

В ході аналізу податкової звітності, руху коштів по банківському рахунку та фінансово-господарської діяльності «фіктивного» ПП «Бохемія» встановлено, що дане підприємство входить до складу міжрегіональної групи суб'єктів підприємницької діяльності, із явними ознаками «фіктивності», що діють на території Вінницької, Хмельницької та Київської областей.

Під час відпрацювання даної групи суб'єктів з явними ознаками «фіктивності» встановлено, що до її складу входять наступні СГД, а саме: ТОВ «Вінінвестсервіс» (код ЄДРПОУ - 34788117), ТОВ «Смітт» (код ЄДРПОУ - 38055166), ПП «НВВ» (код ЄДРПОУ - 31041906), ПП «ІТ Сервіс» (код ЄДРПОУ - 30744170), ПП «ССМ Буд» (код ЄДРПОУ - 33762695), ТОВ «НВФ»Інтелсервіс» (код ЄДРПОУ - 23102654), ТОВ «Екоцемент» (код ЄДРПОУ - 38190071), ПП «Спецкомсервіс» (код ЄДРПОУ - 35762849), ТОВ «ТД «Вінтрастінвест» (код ЄДРПОУ - 34765828), ПП «Меганом» (код ЄДРПОУ - 32402509), ПП БФ «Підряд» (код ЄДРПОУ - 13973017), в ході аналізу фінансово-господарської діяльності яких, встановлено ряд інших СГД з ознаками фіктивності.

Серед СГД користувачів послуг даної групи, встановлено ряд підприємств, які в період з 2011 року отримали державні кошти та в подальшому переховували їх на рахунки фіктивних фірм мотивуючи це придбанням ТМЦ або послуг.

З вказаними підприємствами мало взаємовідносини ТОВ «Адоніс-Альфа» (код ЄДРПОУ - 13314757, м. Вінниця).

З метою встановлення всіх обставин вчиненого правопорушення на ім'я директора було підготовлено письмовий лист з метою отримання фінансово-господарських та бухгалтерських документів ТОВ «Адоніс-Альфа» по взаємовідносинам з підприємствами із ознаками «фіктивності», після чого його нарочно під підпис було вручено директору підприємства.

Як наслідок, посадові особи підприємства не надали фінансово-господарських документів ТОВ «Адоніс-Альфа» та відмовились надавати свідчення щодо проведених фінансово-господарських операцій підприємства з підприємствами із ознаками «фіктивності».

27.03.2014 року Вінницьким міським судом надано дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів фінансово-господарських документів ТОВ «Адоніс-Альфа», 15.04.2014 року ОСОБА_3 отримав оригінал ухвали, але в усному порядку відмовився її виконувати.

На думку органу досудового розслідування, з метою повноти досудового слідства та встановлення об'єктивної істини у кримінальному провадженні виникла необхідність у проведенні обшуку у приміщенні ТОВ «Адоніс-Альфа» (код ЄДРПОУ - 13314757) за податковою адресою: м. Вінниця, вул. Гонти, 22 Б для відшукання оригіналів фінансово-господарської документації ТОВ «Адоніс - Альфа» по взаєморозрахунках із: ПП «Спецкомсервіс» (код ЄДРПОУ - 35762849), ПП «Меганом» (код ЄДРПОУ - 32402509), ПП „Апплікат" (код ЄДРПОУ-24829234), ПП „Полтава-Проект-Монтаж" (код ЄДРПОУ-35295110), ТОВ „Сапсан груп" (код ЄДРПОУ-38546229) та ТОВ „Матадор" (код ЄДРПОУ-31820299) за період із 01.01.2011 року по теперішній час, а також всіх документів за період 2011 - 2013 років, які підтверджують подальшу реалізацію, придбаних у вищезазначених підприємств, товарів (робіт, послуг), тому слідчий просив суд клопотання задовольнити та надати дозвіл на обшук у приміщенні ТОВ «Адоніс-Альфа» (код ЄДРПОУ - 13314757) за адресою: м. Вінниця, вул. Гонти, 22 Б.

Слідчий Семенюк О.А. в судовому засіданні клопотання підтримала за обставин викладених у ньому.

Слідчий суддя, вислухавши пояснення слідчого, дослідивши та проаналізувавши матеріали клопотання слідчого, дійшов наступного висновку.

Згідно ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.

Обшук проводиться на підставі ухвали слідчого судді.

У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:

1) найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;

2) короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв'язку з розслідуванням якого подається клопотання;

3) правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність;

4) підстави для обшуку;

5) житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку;

6) особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться;

7) речі, документи або осіб, яких планується відшукати.

До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.

Слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що:

1) було вчинено кримінальне правопорушення;

2) відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування;

3) відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду;

4) відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.

Відповідно до ч. 7 ст. 236 КПК України, при обшуку слідчий, прокурор має право проводити вимірювання, фотографування, звуко - чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення обшуканого житла чи іншого володіння особи чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Предмети, які вилучені законом з обігу, підлягають вилученню незалежно від їх відношення до кримінального провадження. Вилучені речі та документи, які не входять до переліку, щодо якого прямо надано дозвіл на відшукання в ухвалі про дозвіл на проведення обшуку, та не відносяться до предметів, які вилучені законом з обігу, вважаються тимчасово вилученим майном.

В матеріалах клопотання відсутнє належне обґрунтування підстав для проведення обшуку. В порушення вищевказаних норм кримінально - процесуального закону, в матеріалах клопотанні та і в самому клопотанні не наведено належних доказів та підстав вважати, що ОСОБА_3 відмовився від виконання ухвали суду про тимчасовий доступ до документів. Рапорт оперативного співробітника, який долучений до клопотання, про те, що ОСОБА_3 відмовляється виконувати ухвалу суду - не може слугувати належним доказом, оскільки даний рапорт не зареєстрований в канцелярії та не відомо чи наявний в матеріалах кримінального провадження, так як їх слідчий суду не надала, у зв'язку з тим, що вони перебувають в прокуратурі області.

З огляду на вищевикладене слідчий суддя вважає, що слідчий відділення СУ УМВС України у Вінницькій області майор міліції Семенюк О.А. обрав формальний, шаблонний підхід до складання клопотання, необгрунтувавши його та не довівши підстав для його задоволення.

За викладених обставин, слідчий суддя вважає, що клопотання слідчого є необґрунтованим, невмотивованим та не доведеним, а тому задоволенню не підлягає.

На підставі наведеного, керуючись ст. ст. 233, 234, 235, 309, 395 КПК України, слідчий суддя,-

УХВАЛИВ:

В задоволенні клопотання слідчого відділення СУ УМВС України у Вінницькій області майора міліції Семенюк О.А., про надання дозволу на проведення обшуку у приміщенні ТОВ «Адоніс-Альфа» (код ЄДРПОУ - 13314757) за адресою: м. Вінниця, вул. Гонти, 22 Б - відмовити.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження.

Слідчий суддя

Дата ухвалення рішення 07.10.2014
Зареєстровано 19.08.2015
Оприлюднено 19.08.2016

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону