20/64б
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТІ91000, м. Луганськ, пл. Героїв ВВВ, 3а. Тел. 55-17-32
УХВАЛА
03.09.09 Справа № 20/64б.
За заявою
кредитора - Управління Пенсійного фонду України в Білокуракинському
районі Луганської області,
до боржника - Колективного сільськогосподарського підприємства "Комуніст",
с. Вівчарове Троїцького району Луганської області,
про банкрутство
суддя Т.С. Кірпа,
представники:
від кредитора - Зверхановська О.В., довіреність № 33/09-23 від 08.01.09.,від боржника –не прибув,
обставини справи: банкрутство відповідно до ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" від 14.05.92. № 2343-ХХІІ, зі змінами та доповненнями, підготовче засідання суду,
в с т а н о в и в:
За заявою кредитора Управління Пенсійного Фонду України в Білокуракинському районі Луганської області, господарським судом Луганської області 21.08.09 порушено провадження у справі № 20/64б про банкрутство боржника, Колективного сільськогосподарського підприємства "Комуніст", с. Вівчарове Троїцького району Луганської області, відповідно до ст. 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", у зв'язку з неподанням звітності до органів Державної податкової служби з 01.01.03. та неможливістю сплати боргу кредитору у сумі 1622 грн. 86 коп.
В обґрунтування поданої вимоги кредитор посилається на борг боржника перед останнім у сумі 1622 грн. 86 коп. –відшкодування регресних вимог за заподіяне трудове каліцтво.
Як вбачається із матеріалів справи, ухвалою від 21.08.09 № 20/64б суд зобов'язав кредитора подати оригінали документів, які додані до заяви у копіях, для огляду у засіданні суду; нормативне обґрунтування правомірності подання заяви про порушення справи про банкрутство на підставі грошових зобов'язань боржника, що складають регресні вимоги причинені трудовим каліцтвом на підприємстві, та докази віднесення цих вимог за чинним законодавством до категорій грошових зобов'язань, передбачених у абзацах другому, третьому, шостому та сьомому статі 1 Закону з нормативним підтвердженням цього факту; докази, які підтверджують і свідчать про відсутність боржника за його адресою та припинення останнім своєї підприємницької діяльності, в тому числі акти перевірок; довідку відповідного органу зв'язку про неможливість вручення боржнику рекомендованої кореспонденції; докази направлення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство боржника засновникам підприємства; докази неможливості встановити місцезнаходження керівних органів засновників боржника (директора, головного бухгалтера тощо) або докази розшуку їх фактичного місцезнаходження, в тому числі: акти перевірки уповноважених осіб за місцем їх реєстрації та проживання, письмові пояснення осіб, які мешкають за місцем їх реєстрації, про місцезнаходження останніх на даний час; документальне обґрунтування розміру грошових вимог по заяві, в тому числі: рішення та накази господарського суду тощо; детальний розрахунок суми грошових вимог по заяві за видами заборгованості (основний борг, пеня та штрафні санкції); докази вжиття заходів щодо отримання заборгованості по обов'язкових платежах у встановленому законодавством порядку (звернення стягнення на майно боржника за заявою, докази відкриття виконавчого провадження за виконавчими документами по заяві, акт судового виконавця про відсутність майна тощо); відомості щодо стану виконавчого провадження на даний час; відомості про часткове або повне погашення боргу боржником (при наявності); уточнення кредитних установ, обслуговуючих боржника, а також поточних рахунків боржника на даний час; відповідно до п. 5 ст. 17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців” надати суду докази наявності у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців відомостей про відсутність юридичної особи боржника за її місцезнаходженням.
Боржник відзив на заяву кредитора не надав, у зв'язку з чим суд, керуючись ст. 75 Господарського процесуального кодексу України, вважає за необхідне розглянути справу за наявними в ній матеріалами.
Заслухавши представника кредитора, розглянувши матеріали справи, оцінивши доводи кредитора у їх сукупності, суд вважає грошові вимоги кредитора у сумі 1622 грн. 86 коп. до боржника та вимогу про визнання боржника банкрутом такими, що не підлягають задоволенню, з огляду на наступне.
Так, за приписами чинного законодавства про банкрутство основним завданням підготовчого засідання є ретельне з'ясування усіх ознак неплатоспроможності боржника, наявності чи відсутності у відсутнього боржника майнових активів та інших ознак, передбачених ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, наявності чи відсутності перешкод подальшого руху справи про банкрутство (постанова ВГСУ від 02.06.04. у справі №24/471, від 19.11.03. у справі №7/60).
Згідно з ч. 2 ст. 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд у двотижневий термін з дня винесення ухвали про порушення провадження у справі про банкрутство відсутнього боржника виносить постанову про визнання відсутнього боржника банкрутом, відкриває ліквідаційну процедуру і призначає ліквідатором ініціюючого кредитора за згодою останнього, або припиняє провадження у справі.
Статтею 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” визначено поняття грошового зобов'язання, як зобов'язання боржника заплатити кредитору певну грошову суму відповідно до цивільно-правового договору та на інших підставах, передбачених цивільним законодавством України.
До складу грошових зобов'язань боржника не зараховуються недоїмка (пеня та штраф), визначена на дату подання заяви до господарського суду, а також зобов'язання, які виникли внаслідок заподіяння шкоди життю і здоров'ю громадян, зобов'язання з виплати авторської винагороди, зобов'язання перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі.
Як вбачається із заяви кредитора про порушення справи про банкрутство та листа від 02.09.09. №4114/06-23 сума заборгованості Колективного сільськогосподарського підприємства "Комуніст" перед Управлінням Пенсійного Фонду України в Білокуракинському районі Луганської області, по виплаченій пенсії Масловій А.А. в порядку регресу станом на 01.08.09. складає 1622 грн. 86 коп.
Отже ця сума не є грошовим зобов'язанням, на підставі наявності якого можна визнати боржника банкрутом в розумінні ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
За змістом ст. 43 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі усіх обставин справи у їх сукупності, керуючись Законом.
Ніякі докази не мають для господарського суду заздалегідь встановленої сили.
Визнання однією стороною фактичних даних і обставин, якими інша сторона обґрунтовує свої вимоги або заперечення, для господарського суду не є обов'язковим.
Відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, що кредитором не виконано.
Так, заява кредитора, Управління Пенсійного Фонду України в Білокуракинському районі Луганської області подана без дотримання вимог ст. 1 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
У разі, якщо у підготовчому засіданні судом буде встановлено, що на момент подання кредитором заяви були відсутні ознаки, передбачені положеннями Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, порушена справа про банкрутство підлягає припиненню (Рекомендації Президії Вищого господарського суду України від 04.06.04. №04-5/1193 “Про деякі питання практики застосування Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”).
Припинення провадження у справі про банкрутство з цих підстав не перешкоджає повторному зверненню з заявою про порушення справи про банкрутство, за наявності встановлених Законом ознак неплатоспроможності.
Відповідно до ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд припиняє провадження у справі, якщо спір не підлягає вирішенню в господарських судах України.
За таких обставин правові підстави для здійснення провадження у справі про банкрутство Колективного сільськогосподарського підприємства "Комуніст", с. Вівчарове Троїцького району Луганської області, за станом на день розгляду справи, відсутні.
Оскільки наявними в матеріалах справи та наданими кредитором доказами не доведено безспірність заявлених вимог, суд, керуючись ч. 1 ст. 80 Господарського процесуального кодексу України, припиняє провадження у справі №20/64б про банкрутство боржника, Колективного сільськогосподарського підприємства "Комуніст", с. Вівчарове Троїцького району Луганської області, ідентифікаційний код 00847245, та скасовує мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Питання про відшкодування судових витрат, пов'язаних зі сплатою держмита та інформаційно-технічного обслуговування судового процесу, судом не вирішується, оскільки кредитор звільнений від їх сплати згідно з чинним законодавством України.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 1, 5, 12, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. ст. 33, 38, 43, 75, ч. 1 ст. 80, ст. ст. 86, 87 Господарського процесуального кодексу України, суд
у х в а л и в :
1. Провадження по заяві кредитора, Управління Пенсійного Фонду України в Білокуракинському районі Луганської області про банкрутство боржника, Колективного сільськогосподарського підприємства "Комуніст", с. Вівчарове Троїцького району Луганської області, ідентифікаційний код 00847245, припинити.
2. Мораторій на задоволення вимог кредиторів скасувати.
3. Ухвалу надіслати: кредитору; боржнику; Відділу державної виконавчої служби Троїцького РУЮ Луганської області; Луганському обласному відділу з питань банкрутства; місцевому суду Троїцького району Луганської області (до відома); Державному реєстратору Троїцької районної державної адміністрації Луганської області; Сватівській міжрайонній державній податковій інспекції Луганської області в особі Троїцького відділення; ВАТ "Державний Ощадний банк України" в особі філії - Сватівського відділення (92600, м. Сватове, кв. Луначарського, 15а).
Суддя Т.С. Кірпа
Помічник судді М.С. Скрипник
Надр. 9 прим.:
1 - до справи;
2 - кредитору;
3 - боржнику;
4 - Відділу державної виконавчої служби Троїцького РУЮ Луганської області;
5 - Луганському обласному відділу з питань банкрутства;
6 - місцевому суду Троїцького району Луганської області (до відома);
7 - Державному реєстратору Троїцької районної державної адміністрації Луганської області;
8 - Сватівській міжрайонній державній податковій інспекції Луганської області в особі Троїцького відділення;
9 - ВАТ "Державний Ощадний банк України" в особі філії - Сватівського відділення (92600, м. Сватове, кв. Луначарського, 15а).
Вих. №
8 прим.
08.09.09.
Суд | Господарський суд Луганської області |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4866086 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Луганської області
Кірпа Т.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні