Рішення
від 04.08.2015 по справі 757/22582/15-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/22582/15-ц

Категорія 56

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

(ЗАОЧНЕ)

04 серпня 2015 року Печерський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді Новака Р.В.

при секретарі - Кирилюк Н.С.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві цивільну справу за позовом ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ТОВ «Міжнародна артистична агенція» про відшкодування матеріальної, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачі звернулися до суду з позовом до ОВ «Міжнародна артистична агенція» про відшкодування матеріальної, обґрунтовуючи свої позовні вимоги тим, що відповідач, як організатор концерту не виконав належним чином зобов'язання щодо проведення концерту перед глядачами всі свої зобов'язання, які виникають у нього, у зв'язку з придбанням такими глядачами квитків на його захід. Після чого, організатором не було самостійно повернуто глядачам грошові кошти за реалізовані агентом на цей захід квитки. Наведене завдало позивачам матеріальної.

Позивачі в судове засідання не з?явились, про час та місце розгляду справи повідомлені належним чином. Подали заяву про розгляд справи у їх відсутність, позовні вимоги підтримали, проти заочного рішення не заперечували.

Представник відповідача в судове засідання не з'явився. Про день та час розгляду справи повідомлений належним чином, причин неявки суд не повідомив, заяв про розгляд справи у його відсутність до суду не надходило.

За таких обставин, суд вважає за можливе розглянути справу у відсутності представника відповідача, та ухвалити заочне рішення відповідно до ст. 224 ЦПК України, оскільки представник позивача не заперечує проти такого порядку розгляду справи.

Вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню, виходячи з наступного.

Судом встановлено, що в грудні 2013 року позивачами, було придбано 2 квитки ціною по 150,00 грн. кожен на шоу «Фантастичний театр тіней» ТОВ «ПАРТЕР.УА», організатором якого виступало ТОВ «Міжнародна Артистична Агенція».

Шоу «Фантастичний театр тіней» мало відбутися 17-18.12.2013 в «Міжнародному центрі культури та мистецтв».

Зазначений концерт неодноразово переносився. В жовтні 2014 року в мережі інтернет відповідачем розміщено листа, в якому він зобов?язується повідомити нову дату виступу артистів та інформацію про повернення квитків після 20.10.2014. Але, незважаючи на це, станом на 18.02.2015, більше ніяких повідомлень від відповідача не розміщувалось.

Після перенесення дати проведення шоу «Фантастичний театр тіней» позивачі неодноразово намагалися зв'язатися з відповідачем з питання повернення сплачених коштів за квитки, проте відповідач не відповідав на будь-які засоби зв'язку.

Відповідно до пункту 1.4 Агентського договору 11-09/13 на розповсюдження квитків, укладеного 11 вересня 2013 року між ТОВ «ПАРТЕР.УА» (агент) та ТзОВ «Міжнародна Артистична Агенція» (організатор), проданий агентом квиток на захід організатора створює відповідні обов'язки для організатора (забезпечити пропуск глядача в заклад на відповідне посадкове місце, та надати послугу з організації заходу), який зобов'язаний виконати їх повністю та належним чином перед глядачем. Згідно з пунктом 2.5 даного агентського договору, організатор зобов'язується належним чином виконати перед глядачами всі свої зобов'язання, які виникають у нього, у зв'язку з придбанням такими глядачами квитків на його захід. У відповідності до пункту 3.8 зазначеного агентського договору, у разі відміни (скасування) заходу, організатор зобов'язаний самостійно повернути глядачам грошові кошти за реалізовані агентом на цей захід квитки. (а.с. 11-14)

Відповідно до ст. 4 Закону України «Про захист прав споживачів», споживачі під час придбання, замовлення або використання продукції, яка реалізується на території України, для задоволення своїх потреб мають право на захист своїх прав державою; належну якість продукції та обслуговування; пі дні кодування шкоди (збитків), завданих дефектною чи фальсифікованою продукцією або продукцією неналежної якості, а також майнової та моральної (немайнової) шкоди; звернення до суду та інших уповноважених органів державної влади за захистом порушених прав та інші права, встановлені законодавством про захист прав споживачів.

В силу дії ч. 1 ст. 10 Закону України «Про захист прав споживачів», споживач має право відмовитися від договору про виконання робіт (надання послуг) і вимагати відшкодування збитків, якщо виконавець своєчасно не приступив до виконання зобов'язань за договором або виконує роботу так повільно, що закінчити її у визначений строк стає неможливим.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов'язання має виконуватись належним чином, відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу.

Відповідно до змісту ст.ст. 610, 612 ЦК України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання. Боржник вважається таким, що прострочив виконання, якщо він не виконав його у строк, передбачений умовами договору або встановлений законом.

Статтею 530 ЦК України передбачено, що якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Згідно з ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник, який прострочив виконання грошового зобов'язання, на вимогу кредитора зобов'язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Оскільки в судовому засіданні знайшла своє підтвердження та обставина, що відповідачем прострочено виконання зобов'язання, тому позов підлягає задоволенню в межах заявлених позивачем вимог щодо стягнення вартості придбаних квитків.

Статтею 60 ЦПК України, передбачено, що кожна сторона зобов'язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених статтею 61 цього Кодексу. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб, які беруть участь у справі, виникає спір. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Частиною 1 ст. 3 ЦПК України встановлено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Частиною 1 ст. 15 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання.

Оскільки при подачі позову до суду позивачі були звільнені від оплати судового збору, то відповідно до ст. 88 ЦПК України, їх слід стягнути з відповідача в дохід Держави України, пропорційно до розміру задоволених позовних вимог.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1, 4, 10 Закону України «Про захист прав споживачів», постановою Пленуму Верховного Суду України від 12 квітня 1996 року № 5 «Про практику розгляду цивільних справ за позовами про захист прав споживачів», ст.ст. 526, 530, 610, 612, 625 ЦК України, ст.ст. 10, 11, 60‚ 88, 169, 212, 213, 214, 215, 224-226 ЦПК України, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1, ОСОБА_2 до ТОВ «Міжнародна артистична агенція» про відшкодування матеріальної - задовольнити.

Стягнути з ТОВ «Міжнародна артистична агенція» (код ЄДРПОУ 38149606) на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) грошові кошти в якості відшкодування матеріальної шкоди у розмірі 150 (сто п'ятдесят) грн. 00 коп.

Стягнути з ТОВ «Міжнародна артистична агенція» (код ЄДРПОУ 38149606) на користь ОСОБА_2 (ідентифікаційний номер НОМЕР_2) грошові кошти в якості відшкодування матеріальної шкоди у розмірі 150 (сто п'ятдесят) грн. 00 коп.

Стягнути ТОВ «Міжнародна артистична агенція» (код ЄДРПОУ 38149606) в дохід Держави України (УДКСУ у Печерському районі м. Києва код ЄДРПОУ 38004897) витрати з оплати судового збору в розмірі 243 (двісті сорок три) грн. 60 коп.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідачів, поданою протягом десяти днів з дня отримання його копії.

Рішення суду може бути оскаржене позивачем через Печерський районний суд м. Києва до Апеляційного суду м. Києва шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з дня його проголошення. Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення.

Суддя Р.В. Новак

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення04.08.2015
Оприлюднено20.08.2015
Номер документу48676692
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —757/22582/15-ц

Рішення від 04.08.2015

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Новак Р. В.

Ухвала від 01.07.2015

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Новак Р. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні