Ухвала
від 14.09.2009 по справі 19/176/09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

19/176/09

   

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД

Запорізької області

УХВАЛА

про припинення провадження у справі

             14.09.09                                                                                                  справа №  19/176/09

                                                    

     

              Суддя   

Кредитор: Державна податкова інспекція у Жовтневомуу районі  м. Запоріжжя

Боржник: Приватне підприємство “Автогаз”, м. Запоріжжя,  (код ЄДРПОУ –31154482), вул. Українська, 2-Б, кв. 125

Банк, здійснюючій  розрахунково-касове обслуговування боржника: ВАТ “СЕБ Банк” в особі відділення  “СЕБ Банк” в м. Запоріжжі, м. Запоріжжя

                                                                                                                             Суддя  Даценко Л.І.

Представники:

Від кредитора –Кваснюк –Сандак І.А., дов.№ 7615/10/10-010 від 02.06.2008р.

Від боржника –не з'явився

Розглядається заява Державної податкової інспекції у Жовтневому районі                              м. Запоріжжя про визнання банкрутом ПП “Автогаз”, м. Запоріжжя, у зв'язку із неспроможністю останнього виконати свої грошові зобов'язання перед кредитором.

Представник боржника у судове засідання не з'явився, відзиву на заяву не надав, про час та місце проведення судового засідання повідомлений належним чином.

Заслухавши пояснення представника кредитора, вивчивши надані документи, суд

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Жовтневому районі м. Запоріжжя звернулась до господарського суду Запорізької області із заявою про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника ПП “Автогаз”, посилаючись на наявність заборгованості боржника перед бюджетом в сумі 38 765 грн. 81 коп., яка виникла внаслідок застосування до нього штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, та на факт відсутності боржника за юридичною адресою, підтверджуючи це  актами про неможливість вручення податкових повідомлень, копіями повернених поштових конвертів.

Статтею  52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що у разі, якщо громадянин-підприємець -  боржник або керівні органи боржника - юридичної особи відсутні за її місцезнаходженням, або у разі ненадання боржником протягом року до органів державної податкової служби згідно із законодавством податкових декларацій, документів бухгалтерської звітності, а також, за наявності інших ознак, що свідчать про відсутність підприємницької діяльності боржника, заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника може бути подана кредитором незалежно від розміру його вимог до боржника та строку виконання зобов'язань.

Наведена норма передбачає, що заява про порушення справи про банкрутство відсутнього боржника є підставою для порушення провадження у справі й у випадку наявності будь-якої з підстав, передбачених статтею 52 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (2343-12).

          Судом встановлено що,  ініціюючий кредитор посилається на     акти про неможливість вручення податкових повідомлень та копії повернених поштових конвертів, як на доказ відсутності боржника за місцезнаходженням.

Відповідно до вимог ст.1   Закону України   “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців ” (755-15)  місцезнаходження юридичної особи –адреса органу або особи, які відповідно до установчих документів юридичної особи чи закону виступають від її імені ( далі –виконавчий орган).

Згідно з ст.17 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців ” (755-15) в Єдиному державному реєстрі містяться відомості про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Відповідно до вимог ч.1,3 ст.18 вказаного Закону (755-15), якщо відомості, які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру були внесені до нього, то такі відомості вважаються достовірними і можуть бути використані в спорі з третьою особою, доки до них не внесено відповідних змін, якщо відомості , які підлягають внесенню до Єдиного державного реєстру, не були до нього внесені, вони не можуть бути використані в спорі з третьою особою.

Вказаний Закон також визначає порядок внесення до Єдиного державного реєстру записів про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням.

Відповідно до вимог ст. 34 ГПК України (1798-12),   лише факт внесення  відомостей про відсутність юридичної особи за її місцезнаходженням  до реєстру може слугувати доказом відсутності боржника.

Однак,  матеріали справи не містять  підтвердження наявності в реєстрі запису про відсутність юридичної особи боржника за її місцем знаходження.

Крім  того, з матеріалів справи вбачається, що  грошові вимоги Державної податкової інспекції у Жовтневому районі м. Запоріжжя виникли внаслідок несплати штрафу та пені.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (2343-12) боржник –суб'єкт підприємницької діяльності, неспроможний виконати свої грошові зобов'язання перед кредиторами, у тому числі зобов'язання щодо  сплати страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, податків і зборів ( обов'язкових платежів), протягом трьох місяців після настання встановлено строку їх сплати.

Статтею 2 Закону України " Про систему оподаткування" (1251-12) визначено, що під податком і збором ( обов'язковим платежем) слід розуміти обов'язковий внесок до бюджету відповідного рівня або державного цільового фонду, здійснюваний платниками у порядку і на умовах, що визначаються законами України про оподаткування.

Відповідно до вимог ст. 1 Закону України " Про систему оподаткування" (1251-12) будь-які податки і збори ( обов'язкові платежі), які запроваджуються законами України , мають бути включені до цього Закону  (1251-12). Всі інші закони України про оподаткування мають відповідати принципам, закладеним у цьому Законі (1251-12). Податки і збори ( обов'язкові платежі), справляння яких не передбачено цим Законом (1251-12), сплаті не підлягають.

Згідно зі ст. 13 вказаного Закону в Україні (1251-12) справляються загальнодержавні і місцеві податки і збори( обов'язкові платежі), вичерпний перелік яких міститься у статтях 14 і 15 цього Закону (1251-12). Податки і збори (обов'язкові платежі), справляння яких не передбачено Законом України " Про систему оподаткування" (1251-12), сплаті не підлягають.

З огляду на наведене, Закон (1251-12) не відносить суми неустойки( штрафів, пені) і фінансових санкцій тощо, що стягуються до бюджетів за порушення податкового законодавства, до категорії податків і зборів ( обов'язкових платежів).

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що  наявність   лише  штрафних санкцій за порушення податкового законодавства  не може бути підставою для порушення провадження у справі про банкрутство.

Керуючись ст.ст. 1, 5, 52 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, ст. 1, 17, 18 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців ”, ст. 1, 13, 14, 15 Закону України " Про систему оподаткування", ст. 34, п.1 ст.80, ст.86 Господарського процесуального кодексу  України, суд

УХВАЛИВ:

Припинити провадження у справі про банкрутство Приватне підприємство “Автогаз”,             м. Запоріжжя,  (код ЄДРПОУ –31154482), вул. Українська, 2-Б, кв. 125.

Копію ухвали надіслати: кредитору, боржнику, Державному реєстратору виконавчого комітету Запорізької міської ради, ВДВС Жовтневого РУЮ, Запорізькій філії агентства з питань банкрутства.

      Суддя                                                                                                                             Л.І.Даценко

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення14.09.2009
Оприлюднено08.10.2009
Номер документу4868399
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —19/176/09

Ухвала від 14.09.2009

Господарське

Господарський суд Запорізької області

Даценко Л.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні