40/236-09
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" вересня 2009 р. Справа № 40/236-09
вх. № 7172/4-40
Суддя господарського суду
при секретарі судового засідання
за участю представників сторін:
позивача - Юрченко В.С., дов. від 18.05.2009 року відповідача - Медведєва Т.Д., дов. від 14.09.2009 року
розглянувши справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгівельної групи "ФОРА ПЛЮС", м. Харків
до Будянської селищної ради, смт. Буди
про визнання права власності
ВСТАНОВИВ:
Розглядається позовна вимога про визнання права власності на Кондитерський цех літ. „А-1" загальною площею 2859,7 кв.м., що розташований за адресою Харківська область, Харківській район, смт. Буди, вул. 4 П'ятирічки, 1а. за Товариством з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгівельної групи "ФОРА ПЛЮС".
Представник позивача у судовому засіданні підтримує заявлені позовні вимоги і просить їх задовольнити у повному обсязі.
Представник відповідача у судовому засіданні та у відзиві на позовну заяву проти заявлених позовних вимог не заперечує та повністю визнає позов.
Розглянувши матеріали справи, вислухавши пояснення представників сторін, судом встановлено наступне.
Згідно з рішенням Господарського суду Харківської області від 23 березня 2009 року позивач став власником будівлі пекарні та об'єкту незавершеного будівництва, що розташовані у Харківській області, Харківській район, смт. Буди, вул. 4 П'ятирічки, 1а.
Згідно індивідуально розробленому проекту, позивачем протягом 2009 року власними силами та за власні кошти вищезазначені будівлі були реконструйовані, з використанням сучасних будівельних та оздоблювальних матеріалів та підведенням мереж живлення за для фактичного використання як однієї нежитлової будівлі, а саме - Кондитерського цеху.
У відповідності до зазначеного рішення Господарського суду Харківської області та Технічного паспорту, виготовленого Комунальним підприємством "Харківське районне бюро технічної інвентаризації" Харківського району від 15 червня 2009 року, позивачу належить кондитерський цех літ „А-1", загальною площею 2859,7 кв.м., що розташований за адресою Харківська область, Харківській район, смт. Буди, вул. 4 П'ятирічки, 1а.
Можливість подальшої експлуатації об'єкту нерухомого майна -Кондитерського цеху літ. „А-1" підтверджена Технічним висновком „О состоянии строительных конструкций" який було розроблено Товариством з обмеженою відповідальністю „Харківреконструкція" ліц. Серія АА № 775360. З технічного висновку вибачається, що реконструйована будівля кондитерського цеху відповідає усім будівельним нормам та вимогам, що встановлені діючим законодавством України.
На теперішній час будівництво на вищезазначеному об'єкті закінчилося, тому нежитлова будівля - Кондитерський цех літ „А-1" загальною площею 2859,7 кв.м., що розташований за адресою Харківська область, Харківській район, смт. Буди, вул. 4 П'ятирічки, 1а є таким, що здано в експлуатацію та відповідає всім екологічним, санітарним, пожежним та будівельним нормам та вимогам, що встановлені діючим законодавством України.
Згідно статті 320 та 331 Цивільного кодексу України власник має право використовувати своє майно в підприємницькій та іншій, не забороненій законом діяльності, без отримання згоди інших осіб та право власності на ново створене майно виникає з моменту закінчення будівництва.
Однак, відповідно до статті 182 Цивільного кодексу України передбачена обов'язкова державна реєстрація права власності на новостворене майно, яке може виникнути тільки з моменту його державної реєстрації або за рішенням суду.
Оформлення права власності на новостворене нерухоме майно проводиться з видачею свідоцтва на право власності місцевими органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування.
При звертанні до відповідача з проханням видати свідоцтво на право власності на новостворений об'єкт нерухомого майна позивачу було відмовлено з посиланням на недотримання вимог пункту 6.1. „Тимчасового положення про порядок реєстрації права власності на нерухоме майно" затвердженого наказом Міністерства юстиції України від 07 лютого 2002 року №7/5 в редакції наказу від 28 січня 2003 року №6/5
Відповідно до статті 41 Конституції України та статті 321 Цивільного кодексу України право приватної власності є непорушним і ніхто не може протиправно бути обмеженим в реалізації свого права власності.
Згідно із статтею 325 Цивільного кодексу України суб'єктами права приватної власності є фізичні та юридичні особи, які можуть бути власниками будь-якого майна, за винятком окремих видів майна, які відповідно за законом не можуть їм належати.
Згідно з частиною 2 статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом та вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Згідно частини 1 статті 331 Цивільного кодексу України право власності на нову річ, яка виготовлена (створена) особою, набувається нею, якщо інше не встановлено договором або законом. Право власності на самочинно збудоване нерухоме майно може бути за рішенням суду визнане за особою, яка здійснила самочинне будівництво (стаття 376 Цивільного кодексу України).
У відповідності до пункту 1.3. Тимчасового положення державну реєстрацію прав власності на нерухоме майно здійснюють підприємства бюро технічної інвентаризації у межах визначених адміністративно-територіальних одиниць.
Отже, позивачу для реєстрації права власності на реконструйоване власними силами та за власні кошти нежитлове приміщення - Кондитерський цех літ „А-1" , потрібен правовстановлюючий документ, який би засвідчував право власності на вищевказаний об'єкт нерухомості. Так, відповідно до пункту 10 Додатку 1 "Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно", затвердженого наказом Міністерства юстиції від 07 лютого 2002 року № 7/5 (у редакції наказу від 28 січня 2003 року № 6/5) одним з таких документів є рішення суду про визнання права власності на нерухоме майно.
В свою чергу відповідач, відмовляючи в видачі свідоцтва на право власності на нерухоме майно, обмежує право власності позивача на вищезазначене нерухоме майно.
З огляду на викладене, суд вважає, що позовні вимоги позивача є обґрунтованими, законними, підтвердженими матеріалами справи і такими, що підлягають задоволенню.
Приймаючи до уваги, що позивач не наполягає на стягненні з відповідача судових витрат, суд вважає, що витрати по сплаті державного мита та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу слід покласти на позивача.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 6, 8, 19, 124, 129 Конституції України, статтями 317, 319, 320, 331, 387, 392 Цивільного кодексу України, пунктом 10 Додатку 1 "Тимчасового положення про порядок реєстрації прав власності на нерухоме майно", статтями 1, 4, 12, 33, 43, 47, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги задовольнити.
Визнати право власності на Кондитерський цех літ. „А-1" загальною площею 2859,7 кв.м., що розташований за адресою Харківська області, Харківській район, смт. Буди, вул. 4 П'ятирічки, 1а. за Товариством з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгівельної групи "ФОРА ПЛЮС" (Харківська область, Харківській район, смт. Буди, вул. 4 П'ятирічки, 1а, код 33368752).
Повний текст рішення підписаний 16.09.2009 року.
Суддя
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 15.09.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4869871 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Хотенець П.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні