Справа № 161/11521/13-к
Провадження № 1-кс/161/2680/13
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
м. Луцьк 12 липня 2013 року
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду Волинської області Борнос А.В., за участю прокурора прокуратури Волинської області ОСОБА_1, старшого слідчого з ОВС СУ фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Волинській області ОСОБА_2, секретаря Ющак О.А., розглянувши клопотання старшого слідчого з ОВС СУ фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Волинській області ОСОБА_2 про тимчасовий доступ до документів, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий з ОВС СУ фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Волинській області ОСОБА_2 звернувся до суду з клопотанням про тимчасовий доступ до документів з можливістю їх вилучення, зокрема, всіх документів реєстраційної справи спільного українсько-польського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Ансер-Україна» ЛТД (код за ЄДРПОУ - 30887525, юридична адреса: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Ранкова, 1Б), що перебувають у володінні відділу реєстрації суб'єктів господарювання Луцької міської ради (м. Луцьк, пр-т. Грушевського, 1).
Оскільки вищевказані документи, на думку слідчого, мають важливе значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні №32013020000000087 від 29.05.2013 року, щодо ухилення службовими особами ТОВ «Ансер-Україна», за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.212 КК України, з метою проведення аналізу та дослідження вказаних документів до них необхідно отримати тимчасовий доступ з можливістю їх вилучення.
Згідно ч.4 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті.
Відповідно до ч.2 ст. 163 КПК України якщо сторона кримінального провадження, яка звернулась до суду з клопотанням, доведе наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, клопотання може бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
Оскільки слідчим (стороною кримінального провадження) в судовому засіданні доведено наявність підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, що знаходяться у володінні Луцької міської ради, тому розгляд даного клопотання здійснюється без виклику представника установи, у володінні якої знаходяться вказані документи.
Перевіривши надані матеріали клопотання та дослідивши додані докази, заслухавши думку слідчого та прокурора, які підтримали клопотання, приходжу до висновку, що клопотання слід задовольнити частково.
Так, згідно ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитись з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх.
Статтею 163 ч.5 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв'язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Зважаючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність підстав, передбачених ч.5 ст.163 КПК України, тому слідчому слід надати (забезпечити) тимчасовий доступ до вищевказаних документів, що перебувають у володінні відділу реєстрації суб'єктів господарювання Луцької міської ради (м. Луцьк, пр-т. Грушевського, 1).
Одночасно, в частині можливості вилучення вказаних документів клопотання до задоволення не підлягає, оскільки згідно ч.7 ст. 163 КПК України, стороною кримінального провадження не доведено наявності достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159-166 КПК України -
У Х В А Л И В :
Надати (забезпечити) старшому слідчому з ОВС СУ фінансових розслідувань Головного управління Міндоходів у Волинській області ОСОБА_2 тимчасовий доступ до документів, зокрема, всіх документів реєстраційної справи спільного українсько-польського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю «Ансер-Україна» ЛТД (код за ЄДРПОУ - 30887525, юридична адреса: Волинська обл., м. Луцьк, вул. Ранкова, 1Б), що перебувають у володінні відділу реєстрації суб'єктів господарювання Луцької міської ради (м. Луцьк, пр-т. Грушевського, 1).
Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня постановлення ухвали.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, згідно ст.166 КПК України, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подано під час підготовчого провадження у суді.
Слідчий суддя Луцького міськрайонного суду А.В. Борнос
Суд | Луцький міськрайонний суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 12.07.2013 |
Оприлюднено | 25.08.2015 |
Номер документу | 48712720 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Луцький міськрайонний суд Волинської області
Борнос А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні