ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА
01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 230-31-34
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
21.09.09№ 05-5- 39 / 29074
Суддя , розглянувши
позовну заяву Товарсиства з обмеженою відповідальністю "РКЦ Трейд"
до Відкритого акціонерного товариства "Київметробуд"
про стягнення34 092,85 грн.
ВСТАНОВИВ:
Позовна заява (без номера та дати) підлягає поверненню позивачеві без розгляду з наступних підстав:
Відповідно до п. 3 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано обставин, на яких грунтується позовна вимога, доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обгрунтований розрахунок стягуваної чи оспорюваної суми.
У абз. 2 стор. 1 позовної заяви зазначено, що "Відкрите акціонерне товариство "Київметробуд УПТК (ЄДРПОУ 01391669) є підрозділом ВАТ (ЄДРПОУ 01387432)", однак не вказано на докази, які мають такі пзазначення підтверджувати.
У абз. 3 стор. 2 позовної заяви зазначено, що "Наше підприємство 26 червня 2009 року направило лист до відповідача з проханням повернути перераховані кошти в сумі 33920,00 грн. Даний лист відповдач отримав 30 червня 2009 року", а у абз. 13 стор. 2 позовної заяви також зазначено, що " ... 18 липня 2009 року наше підприємство направвило претензію в адресу ВАТ "Київ метробуд" ...", проте знов не вказано на докази, які мають такі пзазначення підтверджувати.
Суд також враховує, що згідно абз. 2 п. 3.3 Роз`яснень Вищого арбітражного суду України від 18.09.1997 р. № 02-5/289 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" (з послідуючими змінами і доповненнями) підставою для повернення позовної заяви є, зокрема, незазначення доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини.
Тільки якщо у позовній заяві є посилання на докази, що підтверджують викладені обставини, але самі докази до позовної заяви не додані, таку заяву не можна повертати з посиланням на статтю 63 ГПК. У цьому випадку суддя у процесі підготовки справи до розгляду ухвалою витребовує ці докази від позивача чи відповідача (абз. 4 п. 3.3 вищенаведених Роз"яснень).
Фактично зазначені позивачем у абз. 2 стор. 1 позовної заяви та у абз. 3, 13 стор. 2 відомості не містять жодних вказань (посилань) на існування конкретно - визначених доказів на підтвердження цих відомостей, т.т. такі докази позивачем не зазначені. А тому суд позбавлений можливості діяти в порядку ч. 1 ст. 38 та п. 11 ч. 1 ст. 65 ГПК України, оскільки сам позивач такі докази не зазначив (т.т невідомо які саме докази суду вимагати).
Вищенаведене позбавляє підставності як наведену позивачем у тексті позовної суму основного боргу за спірною видатковою накладною у розмірі 33920,00 грн., так позбавляє обгрунтованості і суму "штрафної санкції" у розмірі 172,85 грн.
До того ж суд враховує, що позивачем не вказано, яка саме "штрафна санкція" підлягає до стягнення та не наведено обгрунтованого розрахунку її суми у розмірі 172,85 грн. - в тексті позовної заяви такий розрахунок не міститься, а додаток № 9 до позовної заяви відсутній (див. Акт відділу діловодства Господарського суду міста Києва від 14.09.2009 р.).
Згідно вимог п. 4 ч. 1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги.
Відповідно до ч. 2 ст. 36 ГПК України письмові докази подаються в оригіналі, або в належним чином засвідченій копії.
Згідно пункту 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації" (затв. Наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціали та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту "підпис". Така відмітка проставляється на кожному аркуші засвідченої копії документа.
З матеріалів позовної заяви вбачається, що додані позивачем до останньої документи належним чином не засвідчені, а саме: відсутня відмітка "Згідно з оригіналом", не зазначені назва посади, прізвище та ініціали особи, що засвідчувала дані документи та дата їх засвідчення.
За таких обставин, у позовній заяві не вказано доказів, що підтверджують викладені в заяві обставини, обгрунтований розрахунок стягуваної суми, що є підставою для повернення позову без розгляду на підставі п. 3 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів (п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України):
Згідно ч. 1 ст. 56 ГПК України позивач, прокурор чи його заступник зобов"язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів, якщо цих документів у сторін немає.
Відповідно до п. 2 ч. 1 ст.57 ГПК України, до позовної заяви додаються, зокрема, докази надіслання її копії та доданих до неї документів відповідачам у справі.
У тексті позовної заяви позивачем зазначено наступну адресу відповідача: 01034, м. Київ, вул. Прорізна, 8, за якою згідно фіскального чеку № 7392 від 08.09.2009 р. позивач направив відповідачу копію позовної заяви з доданими до неї документами.
Оскільки позивачем не вказано на жодне з джерел, з яких він отримав дані про належність відповідачу вищенаведеної адреси, у суду відсутні підстави вважати фіскальний чек № 7392 від 08.09.2009 р. в якості виконання вимог ст. 56 ГПК України.
Не подано доказів сплати інформаційно-технічних послуг по забезпеченню судового процесу (п. 10 ч. 1 ст. 63 ГПК України):
Відповідно до п. 3-1 ч. 1 ст. 57 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Фактично платіжне доручення № 488 від 08.09.2009 р. подане у копії (яка до тогож належним чином не засвідчена), в той час як відповідно до п. 5.1 Роз'яснення Вищого арбітражного суду України від 04.03.98р. № 02-5/78 "Про деякі питання практики застосування розділу VI ГПК України" платіжні документи подаються до господарських судів тільки в оригіналі. Ксерокопії чи фотокопії платіжних документів не можуть бути доказом сплати державного мита та витрат на інформаційно - технічне забезпечення судового процесу.
Згідно Роз`яснень Вищого Арбітражного суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України" від 18.09.1997 р. № 02-5/289 недодержання вимог ст. 54 і 57 Господарського процесуального кодексу України щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені ст. 63 Господарського процесуального кодексу України.
Отже, зазначені вище обставини є підставами для повернення позивачу позовної заяви та доданих до неї документів без розгляду.
Відповідно до ч. 3 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущеного порушення.
Крім того, при можливому повторному зверненні до господарського суду позивачу слід звернути увагу на наступне:
Згідно ст. 46 ГПК України, державне мито сплачується в доход державного бюджету України в порядку і розмірі, встановлених законодавством України. Відповідно до роз'яснень Головного управління державного казначейства України, державне мито, яке справляється з позовних заяв, що подаються до господарських судів України підприємствами та організаціями, розміщеними на території України, зараховується в доходи Державного казначейства України на рахунки, відкриті на ім'я територіальних органів Державного казначейства за кодом бюджетної класифікації № 22090200, символ звітності банку - 095. У рядку "призначення платежу" зазначається назва платежу, код бюджетної класифікації та символ звітності банку.
Згідно п. 14 Інструкції про порядок обчислення та справляння державного мита (затв. Наказом Головної державної податкової інспекції України від 22.04.1993 р. № 15) на зворотньому боці пл. доручення робиться напис кредитної установи такого змісту: "Зараховано в доход бюджету _____ грн. (дата)". Цей напис скріплюється першим і другим підписами посадових осіб з відтиском печатки кредитної установи та з відміткою дати виконання платіжного доручення.
Поняття термінів першого та другого підписів посадових осіб визначено в п. 5 глави 1 розділу 2 Інструкції про міжбанківський переказ грошей в Україні в національній валюті, затвердженій постановою Правління Національного банку України від 17.03.04 р. № 110. Зазначеною нормою встановлено, що право першого підпису належить керівнику банку (філії) та уповноваженим ним службовим особам, право другого підпису належить головному бухгалтеру банку (філії) та службовим особам, уповноваженим керівником банку.
Додане до позовної заяви платіжне доручення № 467 від 08.09.2009 р. про сплату державного мита не містить у призначеннні платежу символу звітності банку, а також до позовної заяви не додані належні докази того, що провідний фахівець О.О. Цибульник має право другого підпису.
Відповідно до п. 3.1 Інструкції про безготівкові розрахунки в Україні в національній валюті, затвердженої Постановою Правління Національного банку України від 21.04.2004 р. № 22 платіжне доручення оформляється платником за формою, наведеною в додатку 2 до цієї Інструкції, згідно з вимогами щодо заповнення реквізитів розрахункових документів, що викладені в додатку 8 до цієї Інструкції, та подається до банку, що обслуговує його, не менше ніж у двох примірниках.
Згідно додатку 2, 8 зазначеної інструкції для заповнення реквізиту № 40 платіжного доручення (М.П.) ставиться відбиток печатки платника, зразок якої заявлений банку платника в картці зі зразками підписів та відбитка печатки, для - реквізиту № 41 (підписи платника) ставляться підписи (підпис) відповідальних осіб платника, які повноважені розпоряджатися рахунком і зразки підписів яких заявлені банку платника в картці зі зразками підписів та відбитка печатки, для - реквізиту № 51 (дата виконання) зазначаються число, місяць та рік списання коштів з рахунку платника цифрами у форматі ДД/ММ/РРРР або число зазначається цифрами ДД, місяць - словами, рік –цифрами РРРР, які засвідчуються підписом відповідального виконавця та відбитком штампа банку.
Натомність, у платіжному дорученні № 467 від 08.09.2009 р. відсутня печатка юридичної особи платника та підписи відповідальних осіб платника, тобто вказані реквізити не заповнені як того вимагає вищезазначена інструкція.
Керуючись п.п. 3, 6, 10 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, -
УХВАЛИВ:
Позовні матеріали повернути позивачеві без розгляду.
Суддя Гумега О.В.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 21.09.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4871771 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні