Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
м. Лубни, вул. Монастирська, 17, 37500, (053615) 31-92
П О С Т А Н О В А Справа №4-193/10
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
8 вересня 2010 року Лубенський міськрайонний суд
Полтавської області
у складі головуючого судді - Матвієнка В.М.
при секретарі - Павличенко О.А.,
прокурора - Савицького І.В.
захисника - ОСОБА_1
розглянувши скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3 Крістіни Олександрівни на постанову про відмову у порушенні кримінальної справи,
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулись до суду зі скаргою на постанову ОСОБА_4 міжрайонної прокуратури про відмову у порушенні кримінальної справи.
У скарзі вказано, що 19.05.та 25.05.2010р. до ОСОБА_4 міжрайонної прокуратури ОСОБА_2 направляв скарги на неправомірні дії працівників ОСОБА_4
25.05.2010р. також до прокуратури зверталась ОСОБА_3, дружина ОСОБА_2 з заявою про вчинення злочину працівниками ОСОБА_4 відносно членів їх сім'ї.
В скарзі ОСОБА_2 вказано, що 15.05.2010р. його незаконно, безпідставно затримали працівники ОСОБА_4 ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7 які застосували до нього фізичну силу, спецзасоби після чого доставили до приміщення ОСОБА_4, де на протязі 4 - х діб над ним фізично знущалися, катували, били при цьому вимагаючи зізнання у вчинені злочинів за 2009 р., яких він не скоював. В результаті знущання, катування, побиття він під тиском працівників міліції вимушений був оговорити себе , підтвердивши свою вину у не вчинених ним злочинах.
20.05.2010р. слідчий Маляренко В.М., знаючи, що захисник ОСОБА_2 виїжджає за межі України також погрожував йому фізичним насильством , арештом в результаті чого ОСОБА_2 написав заяву про відмову від захисника, підписував всі документи, які надавав йому слідчий, боячись повторного побиття та знущань з боку працівників міліції.
20.05.2010р. ОСОБА_2, звернувшись до прокуратури зі скаргою на працівників міліції отримав направлення на проходження СМЕ, однак з вини цих працівників пройшов СМЕ тільки 25.05.2010року. В період з 27.05.2010 по 09.06.2010р ОСОБА_2 перебував на стаціонарному лікуванні в ОСОБА_4 ЦМЛ в зв'язку з побиттям працівниками міліції.
При ознайомленні з матеріалами кримінальної справи ОСОБА_2 виявив постанову прокуратури про відмову у порушенні кримінальної справи від 11.06.2010року, яку оскаржив. 30.06.2010р постанова від 11.06.2010р прокурором була скасована. 02.07.2010р. була винесена постанова прокуратурою про відмову у порушенні кримінальної справи відносно працівників міліції , яку він оскаржив до суду.
22.07.2010р. при розгляді скарги у суді було встановлено, що постанова від 02.07.2010р. була прокурором скасована 16.07.2010р., провадження по справі судом закрито.
19.07.2010р. помічник ОСОБА_4 міжрайонної прокуратури виніс повторно поставу про відмову у порушенні кримінальної справи відносно працівників міліції , яку скаржник прохає скасувати, як таку, що винесена передчасно, без належної, повної перевірки та оцінки неправомірних дій працівників міліції. При проведені додаткової перевірки ОСОБА_2 прохає з'ясувати причини відсутності його скарг на постанови про відмову у порушенні кримінальної справи, перевірити обставини , законність його затримання та утримання працівниками ОСОБА_4 в період з 15.05.2010 по 21.05.2010р. , перевірити обставини , документи за якими ОСОБА_2 був нібито звільнений 16.05.2010р., перевірити та встановити всіх відвідувачів ОСОБА_4 в період з 19.05. по 21.05.2010р., яким чином, з яких підстав була відібрана автомагнітола з автомобіля ОСОБА_8 працівниками міліції під час їх затримання, встановити чи застосовували працівники міліції зброю травматичної дії при затриманні, витребувати та приєднати до матеріалів справи документи про затримання підозрюваного ОСОБА_2, якщо такі є в дійсності, перевірити та дати оцінку діям слідчому при проведенні ним розслідування кримінальної справи щодо правдивості дійсних обставин справи та викладених обставин у матеріалах справи, дійсності підписів на документах посадових осіб, осіб які допитувалися, здійснювали відповідні висновки в тому числі працівників ОСОБА_4 наркодиспансеру, встановити та дослідити обставини скоєння правопорушення передбаченого ст. 173 КУПАП ОСОБА_2, яким чином , де він його вчинив, як складався протокол про адміністративне правопорушення. Встановити та допитати свідків записаних у протоколі при враховувати, що з приміщення ОСОБА_4 на час скоєння правопорушення він не звільнявся. В ході додаткової перевірки встановити та перевірити походження виявлених тілесних ушкоджень у ОСОБА_2, чи причепні до цього працівники міліції, де ці тілесні ушкодження йому були заподіяні, в який час, встановити механізм спричинення тілесних ушкоджень з участю судово - медичного експерта при цьому звернути увагу на пояснення ОСОБА_2 про обставини, механізм їх заподіяння , встановити походження тілесних ушкоджень у працівників міліції, які скоювали його побиття на їх руках, провести перевірку по факту вимагання та отримання грошей працівниками міліції від ОСОБА_2 та прийняти відповідне рішення з цього, встановити обставини щодо законних дій працівників міліції при проведенні обшуку у будинку ОСОБА_3 дати їм правову оцінку, встановити та опитати працівників міліції, які були присутніми під час побиття іншими працівниками міліції ОСОБА_2 у приміщенні ОСОБА_4 в період з 15.05. по 21.05.2010року при цьому з»ясувати чому вони не припинили протиправні дії своїх колег, не звернулись до прокуратури з заявами про скоєння злочину проти затриманого ОСОБА_2
ОСОБА_3 у своїй скарзі вказала про вчинення протиправних дій працівників міліції ОСОБА_4 при проведенні обшуку її помешканні, яке проводилося без рішення суду, понятих. В ході проведення обшуку працівниками міліції було пошкоджено майно, шкода не відшкодована. Винесена постанова помічником прокурора 19.07.2010р. про відмову у порушенні кримінальної справи є незаконною, по її скарзі перевірка не проводилися, а тому підлягає скасуванню.
В судовому засіданні ОСОБА_2 ОСОБА_3 свої скарги підтримали, прохають їх задовольнити.
Прокурор вважає, що є підстави для скасування постанови від 19.07.2010р. при цьому вказівки скаржників щодо проведення перевірки по вказаним питанням підлягають задоволенню частково.
Дослідивши матеріали перевірки суд прийшов до висновку, що скарга підлягає задоволенню .
У відповідності з ст. 236-2 КПК України передбачено право оскарження постанови органу дізнання про відмову у порушенні кримінальної справи через судові органи.
Встановлено, що ОСОБА_2, ОСОБА_3 звернулись до суду зі скаргою на постанову ОСОБА_4 міжрайонної прокуратури про відмову у порушенні кримінальної справи від 19.07.2010 року, яку прохають скасувати, вважаючи її передчасною, прийнятою на підставі перевірки проведеної поверхової, неповно, без правової оцінки дій працівників міліції.
Як вбачається з матеріалів перевірки прокуратурою неодноразово виносилися постанови про відмову у порушенні кримінальної справи , які також неодноразово скасовувалися прокурором через неповноту та поверховість перевірки. Незважаючи на постійні вказівки працівників прокуратури провести перевірку у повному обсязі , скасування останньої постанови про відмову у порушенні кримінальної справи прокурором 16.07.2010 року вже 19.07.2010р. винесена постанова про відмову у порушенні кримінальної справи.
Судом встановлено, що в ході перевірки працівниками прокуратури у повному обсязі не з'ясовувалися обставини викладені у скаргах ОСОБА_2 ,ОСОБА_3О, не надана правова оцінка дій працівників ОСОБА_4, а саме по обставинам: затримання та утримання ОСОБА_2 в період з 15.05.по 21.05.2010року, чи застосовувалась при цьому зброя, чи піддавався він тортурам, побиттю працівниками ОСОБА_4, чи вимагали працівники міліції гроші у ОСОБА_2 під час його утримання, при яких обставинах у ОСОБА_2 утворилися легкі тілесні ушкодження виявлені експертом СМЕ, чи не пов'язані виявлені тілесні ушкодження з його побиттям працівниками міліції, ОСОБА_4 під час утримання в приміщенні ОСОБА_4, не перевірялися і не надавалася правова оцінка діям працівників ОСОБА_4 під час проведення обшуку домоволодіння ОСОБА_3, чи правомірно діяли при цьому працівники міліції.
Враховуючи вищенаведене суд вважає за необхідне провести додаткову перевірку з цих питань, скасувавши постанову від 19.07.2010 року з чим погодився прокурор у судовому засіданні. Підстав для перевірки інших стверджень скаржників щодо неправомірності дій працівників ОСОБА_4, слідчого суд не вбачає так як ці ствердження стосуються матеріалів кримінальної та цивільної справи під час розгляду яких можливо їх перевірити та зробити відповідні висновки.
В ході додаткової перевірки необхідно з'ясувати та перевірити законність затримання та утримання працівниками ОСОБА_4 ОСОБА_2 у період з 15.05.2010 по 21.05.2010р. , перевірити обставини , документи за якими ОСОБА_2 був нібито звільнений 16.05.2010р., перевірити та встановити всіх відвідувачів ОСОБА_4 в період з 19.05. по 21.05.2010р., встановити чи застосовували працівники міліції зброю травматичної дії при затриманні ОСОБА_2, витребувати та приєднати до матеріалів справи документи про затримання підозрюваного ОСОБА_2, якщо такі є в дійсності,
Встановити та допитати свідків записаних у протоколі при цьому враховувати, що з приміщення ОСОБА_4 на час скоєння правопорушення він не звільнявся. В ході додаткової перевірки встановити та перевірити походження виявлених тілесних ушкоджень у ОСОБА_2, чи причепні до цього працівники міліції, де ці тілесні ушкодження йому були заподіяні, в який час, встановити механізм спричинення тілесних ушкоджень з участю судово - медичного експерта при цьому звернути увагу на пояснення ОСОБА_2 про обставини, механізм їх заподіяння , встановити походження тілесних ушкоджень на руках у працівників міліції, які нібито били затриманого ОСОБА_2, провести перевірку по факту вимагання та отримання грошей працівниками міліції від ОСОБА_2 за обрання йому підписки про невиїзд на що він посилається у скарзі, встановити обставини щодо правомірності дій працівників міліції при проведенні обшуку у будинку ОСОБА_3 дати їм правову оцінку, встановити та опитати працівників міліції, які нібито були присутніми під час побиття іншими працівниками міліції ОСОБА_2 у приміщенні ОСОБА_4 в період з 15.05. по 21.05.2010року при цьому з»ясувати чому вони не припинили протиправні дії своїх колег, не звернулись до прокуратури з заявами про скоєння злочину проти затриманого ОСОБА_2
Враховуючи неповноту проведеної перевірки суд вважає вимоги скаржників щодо скасування постанови законними і тому вони підлягають задоволенню.
Керуючись ст. 236-2 КПК України суд,
П О С Т А Н О В И В:
Скаргу ОСОБА_2, ОСОБА_3 Крістіни Олександрівни на постанову про відмову у порушенні кримінальної справи ОСОБА_4 міжрайонної прокуратури про відмову у порушенні кримінальної справи від 19.07.2010 року задовольнити.
Постанову ОСОБА_4 міжрайонної прокуратури про відмову у порушенні кримінальної справи від 19.07.2010. року скасувати, матеріали перевірки направити ОСОБА_4 міжрайонному прокурору для організації проведення додаткової перевірки .
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Полтавської області потягом 7 діб з дня її винесення.
Суддя Лубенського міськрайонного суду: В.М.Матвієнко.
Суд | Лубенський міськрайонний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2010 |
Оприлюднено | 25.08.2015 |
Номер документу | 48719794 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Калуський міськрайонний суд Івано-Франківської області
Бердан Н. В.
Кримінальне
Лубенський міськрайонний суд Полтавської області
Матвієнко В. М.
Кримінальне
Снігурівський районний суд Миколаївської області
Яворська Наталя Іванівна
Кримінальне
Ізюмський міськрайонний суд Харківської області
Дроздова Наталія Вікторівна
Кримінальне
Сніжнянський міський суд Донецької області
Варнавська Людмила Олександрівна
Кримінальне
Снігурівський районний суд Миколаївської області
Яворська Наталя Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні