Б-15/18-Б-24/12
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
06 жовтня 2009 р. Справа № Б-15/18-Б-24/12
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Ткаченко І. В., при секретарі Чмихові Ю. А., розглянувши у відкритому судовому засіданні справу за заявою товариства з обмеженою відповідальністю “Сако Ойл Груп” про визнання банкрутом в порядку ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”,
в с т а н о в и в:
30 січня 2007 р. до господарського суду Івано-Франківської області звернувся ліквідатор ТОВ “Сако Ойл Груп” із заявою про визнання ТОВ “Сако Ойл Груп” банкрутом в порядку ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”. На обґрунтування своїх вимог ліквідатор зазначив, що 20 січня 2007 р. загальними зборами учасників товариства було прийнято рішення про припинення ТОВ “Сако Ойл Груп” у визначеному статтями 104, 105, 111 та п. 1 ч. 1 статті 110 ЦК України порядку (Т.1, а.с. 19). В ході ліквідаційної процедури, як зазначено у заяві, ліквідатором було встановлено, що вартості майна боржника недостатньо для задоволення всіх вимог кредиторів, що згідно ч. 1 ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” стало підставою для звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство ТОВ “Сако Ойл Груп”.
01 лютого 2007 р., господарський суд Івано-Франківської області прийняв постанову, якою порушив провадження у справі про банкрутство ТОВ “Сако Ойл Груп” в порядку ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, визнав ТОВ “Сако Ойл Груп” банкрутом та відкрив ліквідаційну процедуру, крім того судом було введено мораторій на задоволення вимог кредиторів, призначено ліквідатора, припинено повноваження органів управління та повноваження засновників товариства щодо управління та розпорядження майном тощо.
30 березня 2007 р., ухвалою господарського суду Івано-Франківської області було затверджено ліквідаційний баланс і звіт ліквідатора, ТОВ “Сако Ойл Груп” як юридичну особу ліквідовано і провадження у справі припинено.
03 березня 2008 р., Вищим господарським судом України прийнято постанову, якою зазначені постанова та ухвала суду першої інстанції були скасовані, а справу передано на розгляд до господарського суду Івано-Франківської області. При цьому, у мотивувальній частині свого рішення суд касаційної інстанції зазначив, що при розгляді справи про банкрутство ТОВ “Сако Ойл Груп” судом першої інстанції без належного з'ясування залишились обставини, які є необхідною передумовою для звернення до господарського суду із відповідною заявою про порушення справи про банкрутство в порядку ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Розпорядженням голови господарського суду Івано-Франківської області від 20 липня 2009 р. дану справу передано на розгляд судді Ткаченко І. В., у зв'язку з чим справі було присвоєно № Б-15/18-Б-24/12.
Ухвалою від 22 липня 2009 р. господарський суд Івано-Франківської області призначив справу до розгляду в засіданні на 11 серпня 2009 р.
11 серпня і 01 вересня 2009 р. розгляд справи судом відкладався згідно ст. 77 ГПК України.
В засідання 06 жовтня 2009 р. Ліквідатор Рибачук В. В. не з'явився, хоча про час і місце проведення засідання був повідомлений належним чином (а.с. 63).
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що провадження у даній справі необхідно припинити з наступних підстав.
Відповідно до положень ч. 1 ст. 5 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
На підставі положень ч. 1 ст. 33 ГПК України про те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, ухвалами від 22 липня, 11 серпня і 01 вересня 2009 р. заявник був зобов'язаний надати суду ряд доказів наявності підстав для визнання ТОВ “Сако Ойл Груп” банкрутом в порядку ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, зокрема, виконання всіх передбачених статтями 105, 111 ЦК України обов'язків. Зазначених вимог суду заявник не виконав.
Згідно вимог ст. 105 ЦК України особа, яка прийняла рішення про припинення юридичної особи зобов'язана негайно повідомити про це орган, що здійснює державну реєстрацію, який вносить до єдиного державного реєстру відомості про те, що юридична особа перебуває у процесі припинення; призначити комісію з припинення юридичної особи (ліквідаційну комісію, ліквідатора тощо); встановити порядок і строки припинення юридичної особи відповідно до цього Кодексу. Комісія з припинення юридичної особи, в свою чергу, повинна помістити у відповідних друкованих засобах масової інформації повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї (цей строк не може становити менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи); вживати усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, а також письмово повідомити їх про припинення юридичної особи. Одночасно ліквідаційна комісія, відповідно до положень ч. 4 ст. 60 ГК України, вживає необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується; проводить інвентаризацію та оцінку майна тощо.
Після закінчення указаного строку для пред'явлення вимог кредиторами, відповідно до зазначених у ст. 111 ЦК України положень, ліквідаційна комісія складає проміжний ліквідаційний баланс, який містить відомості про склад майна юридичної особи, що ліквідується, перелік пред'явлених кредиторами вимог, а також про результати їх розгляду. Проміжний ліквідаційний баланс затверджується учасниками юридичної особи або органом, який прийняв рішення про ліквідацію юридичної особи. Коли за результатами складення проміжного ліквідаційного балансу, на етапі його затвердження, з'ясовується питання про недостатність у юридичної особи, що ліквідується, коштів для задоволення вимог кредиторів, ліквідаційною комісією вирішується питання про задоволення вимог кредиторів за рахунок майна юридичної особи.
Якщо ж виявляється, що вартості майна юридичної особи недостатньо для задоволення вимог кредиторів, то згідно ч. 3 ст. 110 ЦК України така юридична особа ліквідується в порядку, встановленому Законом України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, зокрема, з урахуванням визначених у ст. 51 цього Закону особливостей. А саме у ч. 1 ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” встановлено, що у разі виявлення зазначених обставин (недостатності вартості майна юридичної особи, що ліквідується, для задоволення вимог кредиторів) ліквідаційна комісія зобов'язана звернутися в господарський суд із заявою про порушення справи про банкрутство такої юридичної особи.
В ході розгляду справи, суд установив, що згідно даних протоколу загальних зборів учасників ТОВ “Сако Ойл Груп” від 20 січня 2007 р. (Т.1, а.с. 19) учасниками товариства було прийнято рішення про припинення юридичної особи ТОВ “Сако Ойл Груп”, про що вирішено помістити оголошення в спеціалізованому друкованому засобі масової інформації; затверджено ліквідаційну комісію у складі ліквідатора арбітражного керуючого Рибачука В. В., з яким укладено відповідну угоду, та з цього часу припинено повноваження директора ТОВ “Сако Ойл Груп” Хотинського К. М.; у визначеному чинним законодавством порядку вирішено погодити з державним реєстратором кандидатуру призначеного ліквідатора, а також порядок і строки ліквідації ТОВ “Сако Ойл Груп”; уповноважено ліквідатора Рибачука В. В. вчинити всі необхідні дії та формальності пов'язані з припиненням товариства, а також у тижневий строк після закінчення двохмісячного терміну після подачі повідомлення про ліквідацію товариства ліквідатора зобов'язано підготувати проміжний ліквідаційний баланс ТОВ “Сако Ойл Груп” та подати його учасникам товариства на затвердження.
25 січня 2007 р. державним реєстратором Надвірнянської районної державної адміністрації Івано-Франківської області було погоджено кандидатуру арбітражного керуючого Рибачука В. В. ліквідатором ТОВ “Сако Ойл Груп”, а також строки і порядок ліквідації товариства згідно вимог чинного законодавства (Т.1, а.с. 21).
Після чого, 30 січня 2007 р., ліквідатор ТОВ “Сако Ойл Груп” звернувся до господарського суду Івано-Франківської області із заявою про визнання ТОВ “Сако Ойл Груп” банкрутом в порядку ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом” (Т.1, а.с. 15).
За таких обставин, із змісту досліджених під час розгляду справи доказів вбачається, що в ході ліквідації ТОВ “Сако Ойл Груп” у визначеному чинним законодавством порядку було порушено встановлену статтями 105, 111 ЦК України обов'язкову процедуру, що має передувати зверненню до господарського суду із відповідною заявою про порушення справи про банкрутство згідно ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
Зокрема, суд встановив, що ліквідатором ТОВ “Сако Ойл Груп” не було поміщено у відповідних друкованих засобах масової інформації повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк (не менше двох місяців з дня публікації повідомлення про припинення юридичної особи) заявлення кредиторами вимог до неї; відсутні дані, які б свідчили, що протягом такого строку ліквідатором ТОВ “Сако Ойл Груп” було вжито усіх можливих заходів щодо виявлення кредиторів, яких би письмово повідомили про припинення юридичної особи, щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується тощо. Ліквідатор не виконав й передбаченого законом обов'язку по складенню проміжного ліквідаційного балансу, за результатами затвердження учасниками товариства якого можливо було б встановити чи достатньо вартості майна юридичної особи, що ліквідується, для задоволення вимог кредиторів, тобто наявність або відсутність підстав для звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство згідно положень ст. 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”.
На підставі встановлених обставин і наведених вище положень ЦК України, ГК України та Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, суд дійшов висновку, що провадження у даній справі необхідно припинити згідно п. 11 ч. 1 ст. 80 ГПК України.
Керуючись статтями 1, 5, 51 Закону України “Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом”, статтями 74, 75, 80, 86 ГПК України, суд
у х в а л и в:
провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю “Сако Ойл Груп” припинити.
Суддя І. В. Ткаченко
Виготовлено в АС "Діловодство суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2009 |
Оприлюднено | 08.10.2009 |
Номер документу | 4873107 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Ткаченко І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні