ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2
УХВАЛА
про повернення заяви
про порушення справи про банкрутство
17.08.2015справа № 910/20996/15
Суддя Пасько М.В., розглянувши
заяву ОСОБА_1
до товариства з обмеженою відповідальністю "Продкомплект"
(ідентифікаційний код 35402386)
про порушення справи про банкрутство
ВСТАНОВИВ:
Заявник звернувся до суду з заявою про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Продкомплект" (ідентифікаційний код 35402386), у зв'язку з неможливістю останнього погасити заборгованість .
Відповідно до ч. 3 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
В силу приписів ч. 2 ст. 28 Господарського процесуального кодексу України керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством або установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.
Таким чином, право на представництво юридичної особи пов'язане не з конкретною фізичною особою, а з наявністю акта органу управління юридичної особи, котрим ця юридична особа наділяє посадову особу повноваженнями вчиняти певні юридичні дії від імені підприємства.
Як вбачається з поданої заяви та доданих до неї документів, її підписано представником ОСОБА_1 ОСОБА_2, який діє на підставі довіреності № 1254 від 14.10.14, в якій не зазначено, що він має право підписувати та подавати до суду заяви про порушення справи про банкрутство.
Виходячи із зазначеного, суд не може дійти однозначного висновку, що заява підписана особою, яка має право її підписувати.
Тоді як, відповідно до п. 3.5 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", недодержання вимог статей 54, 56 та пунктів 2 і 3 частини першої статті 57 ГПУ щодо форми, змісту і додатків до позовної заяви тягне за собою наслідки, передбачені статтею 63 ГПК України. Такі ж наслідки настають, в разі коли в позовній заяві відсутні відомості про прізвище та посаду керівника юридичної особи або до позовної заяви не додано належні документи на підтвердження повноважень особи, що підписала цю заяву як представник позивача в господарському суді (частини третя - шоста статті 28 ГПК), і на ці документи немає посилання в заяві.
Враховуючи викладене вище, заява про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Продкомплект" (ідентифікаційний код 35402386) підлягає поверненню без розгляду.
Керуючись ст. 15 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву ОСОБА_1 про порушення справи про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Продкомплект" (ідентифікаційний код 35402386) повернути без розгляду.
Повернення заяви про порушення провадження у справі про банкрутство не перешкоджає повторному зверненню з такою заявою до господарського суду у встановленому порядку.
Суддя М.В. Пасько
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 17.08.2015 |
Оприлюднено | 20.08.2015 |
Номер документу | 48738545 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Пасько М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні