Справа № 522/12323/15-К
Провадження № 1-кп/522/781/15
В И Р О К
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 серпня 2015 року м. Одеса
Приморський районний суд м. Одеси у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання - ОСОБА_2 ,
за участю прокурора - ОСОБА_3 ,
обвинуваченого - ОСОБА_4 ,
захисника - ОСОБА_5 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні угоду про визнання винуватості у кримінальному провадженні № 1-кп/522/781/15, відносно:
ОСОБА_4 , який народився ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Білгород- Дністровський, Одеської області, громадянин України, з вищою освітою, який займає посаду директора приватного науково-виробничого підприємства «АЛЬБАРАА», раніше не судимий, зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 , та проживає за адресою: АДРЕСА_2 ,
-за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27, ч. 1 ст. 205 КК України,-
в с т а н о в и в:
Обвинувачений ОСОБА_4 , вчинив пособництво в фіктивному підприємництві, тобто придбання суб`єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності, за наступних обставин.
Так, у травні 2014 року, більш точну дату слідством не встановлено, невстановлена особа, знаходячись у м. Одесі, за фінансову винагороду, запропонувала ОСОБА_4 , без мети здійснення господарської діяльності, перереєструвати на ім`я останнього ПНВП «АЛЬБАРАА» (і.к. 31182368), юридична адреса: м. Одеса, пров. Єлісаветградський, 1 офіс 9, з метою прикриття незаконної діяльності зазначеного підприємства.
Не маючи наміру здійснювати діяльність підприємства, пов`язану з виконанням робіт, наданням послуг, зафіксованих в статутних документах ПНВП «АЛЬБАРА», усвідомлюючи протиправний характер запропонованих дій, як майбутнього керівника вказаного підприємства, ОСОБА_4 на вказану пропозицію погодився та наказом «Про призначення директора» від 26.06.14, затвердженим рішенням №6 ПНВП «АЛЬБАРАА» від 26.06.14, приступив до виконання обов`язків директора підприємства. Крім того, 26.06.14 ОСОБА_4 уклав із засновником ПНВП «АЛЬБАРАА» контракт на управління вищевказаним підприємством.
Так, 26.06.14 на підставі Реєстраційної картки про внесення змін до відомостей про юридичну особу, які містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних та фізичних осіб підприємців, наданої директором ПНВП «АЛЬБАРАА» ОСОБА_4 , відділом державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб підприємців реєстраційної служби Одеського міського управління юстиції, за адресою: м.Одеса, вул. В.Арнаутська, 15, внесено зміни до реєстраційних даних ПНВП «АЛЬБАРАА» за реєстраційним номером запису №15561050003050852, згідно яким здійснено: зміну керівника юридичної особи (ПНВП «АЛЬБАРАА»), зміну видів економічної діяльності видами економічної діяльності з переліку, зазначеного в статусі юридичної особи, затвердженої ОСОБА_4 як директором, на підставі вищевказаного Наказу про призначення останнього на посаду директора.
Продовжуючи свій злочинний намір директор ПНВП «АЛЬБАРАА» ОСОБА_4 :
02.07.14 знаходячись за адресою: м. Одеса, вул. Пушкінська, 36, а саме у Обласному відділені ПАТ «Промінвестбанк» в м.Одеса, відкрив поточний банківський рахунок № НОМЕР_1 ;
03.07.14 знаходячись за адресою: м. Одеса, вул. Преображенська, 66, а саме у відділенні ПАТ «Креді Агріколь Банк», відкрив поточний банківський рахунок № НОМЕР_2 ;
04.07.14 знаходячись за адресою: м. Одеса, вул. Успенська,41, а саме у відділенні №260 АТ «Укрсиббанк», уклав Договір №5175654001 «Про обслуговування виплати заробітної плати та інших виплат співробітникам у безготівковій формі» (у кількості 25 осіб) з поточного банківського рахунку № НОМЕР_3 ;
14.11.14 знаходячись за адресою: м. Одеса, вул. Катерининська, 4, а саме у відділенні «Одеської обласної дирекції» ПАТ КБ «Правекс-Банк», відкрив поточний банківський рахунок № НОМЕР_4 .
При цьому до заяв про відкриття вищенаведених поточних банківських рахунків, ОСОБА_4 додав також картки із зразками свого підпису та відбитком печатки ПНВП «АЛЬБАРАА».
Згідно аналітичного дослідження №112/15-32-16-02/31182368 від 26.05.2015, проведеного Головним управлінням ДФС в Одеській області, щодо діяльності підприємства ПНВП «АЛЬБАРАА», кошти, які надходили від підприємств реального сектору економіки на вищевказані рахунки, в подальшому конвертувались ПНВП «АЛЬБАРАА» у готівку з метою їх переведення у тіньових обіг. Діяльність ПНВП «АЛЬБАРАА» була спрямована не на зайняття діяльності, вказаної у статуті, а на ухилення від оподаткування та надання податкової вигоди третім особам представникам реального сектору економіки.
ОСОБА_4 в період часу з 26.06.14 по 17.02.2015, діючи як директор ПНВП «АЛЬБАРАА» підприємством ніколи не керував, не складав та не підписував первинні документи та податкову звітність, не здійснював будь-які господарські операції, грошовими коштами підприємства не розпоряджався, так як у своїй незаконній діяльності всі свої дії узгоджував із не встановленою особою, яка в свою чергу прикриваючись зовнішньо законним фактом перереєстрації ПНВП «АЛЬБАРАА», отримала змогу здійснювати неконтрольовані державою фінансові операції.
Тобто, використовуючи реквізити ПНВП «АЛЬБАРАА» ОСОБА_4 отримав змогу здійснювати безтоварні операції та незаконну діяльність по наданню послуг з мінімізації податкових зобов`язань іншим суб`єктам підприємницької діяльності.
Під час судового провадження 19.08.2015 року між прокурором прокуратури м. Одесита обвинуваченим укладена угода про визнання винуватості. Угода про визнання винуватості має положення про те, що сторони визнають правильність кваліфікації дій обвинуваченого зач. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України, а саме, як пособництво у фіктивному підприємництві, тобто придбання суб`єкта підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності, обвинувачений беззастережно визнає свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України зобов`язується беззастережно визнати обвинувачення в обсязі підозри у судовому провадженні; виконувати в повному обсязі покладені на нього судом обов`язки.
Враховуючи тяжкість злочину, особу обвинуваченого ОСОБА_4 , ступінь і характер його сприяння у проведенні кримінального провадження, невеликої тяжкості вчиненого ним кримінального правопорушення, наявності суспільного інтересу в забезпеченні швидкого судового провадження узгоджено вид і розмір покарання у виді штрафу у розмірі п`ятсот неоподаткованих мінімумів жоходів громадян, а саме 8500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень, обвинувачений згідний на призначення названого виду покарання.
Сторони розуміють наслідки невиконання угоди про визнання винуватості, передбачені положеннямист. 476 КПК України, зокрема те, що у разі невиконання угоди про визнання винуватості, прокурор, який затвердив угоду, має право звернутися до суду з клопотанням про скасування вироку.
Умисне невиконання угоди є підставою для притягнення особи до відповідальності, встановленої законом.
В судовому засіданні обвинувачений підтвердив добровільність укладення угоди про визнання винуватості між ним та прокурором, просить її затвердити і призначити йому узгоджену міру покарання. Наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості йому зрозумілі.
Прокурор в судовому засіданні просить затвердити угоду про визнання винуватості і призначити обвинуваченому узгоджену міру покарання у виді штрафу. Наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості йому зрозумілі. Прокурор підтвердив, що угода укладена добровільно.
Захисник просив затвердити таку угоду, та підтвердив добровільність її укладення.
Суд, заслухавши думку сторін, вивчивши матеріали обвинувального акту з угодою про визнання винуватості, приходить до висновку, що угоду про визнання винуватості слід затвердити і призначити обвинуваченому узгоджену сторонами угоди міру покарання, виходячи з наступного.
Відповідно до положень ч. 4ст. 469 КПК України, угода про визнання винуватості між прокурором та обвинуваченим може бути укладена у провадженні щодо кримінальних проступків, злочинів невеликої чи середньої тяжкості, тяжких злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам.
Дії ОСОБА_4 правильно кваліфіковані за ч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України, оскільки він вчинив пособництво у фіктивному підприємництві, тобто придбав суб`єкт підприємницької діяльності, з метою прикриття незаконної діяльності.
Внаслідок вчинення злочину шкоду завдано суспільним інтересам. Потерпілого в названому кримінальному провадженні немає.
Зміст угоди провизнання винуватості відповідає вимогамст. 472 КПК України. Підстави для відмови у затвердженні угоди про визнання винуватості, передбачені положеннями ч. 7ст. 474 КПК України, відсутні.
Судом з`ясовано, що обвинувачений цілком розуміє права, наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, характер обвинувачення, вид покарання та інші заходи, які будуть застосовані до нього у разі затвердження угоди судом, визначені положеннями ст.ст.473,474 КПК України.
Поясненнями сторін угоди встановлено, що вони уклали угоду про визнання винуватості добровільно.
Судом встановлено, що умови угоди про визнання винуватостівідповідають вимогамКПК Українита на її основі може бути ухвалений вирок, оскільки умови угоди не порушують прав, свобод та інтересів сторін, укладення угоди було добровільним, очевидна можливість виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов`язань, є фактичні підстави для визнання винуватості обвинуваченим. Суд також бере до уваги той факт, що узгоджені сторонами вид і міра покарання є відповідними ступеню тяжкості кримінального правопорушення.
На підставі вище викладеного, суд вважає, що необхідно затвердити дану угоду про визнання винуватості, та призначити покарання, відповідно до угоди у виді штрафу у розмірі п`ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 8500 ( вісім тисяч п`ятсот).
Процесуальні витрати на залучення експерта складають 920 гривень 70 копійок. Такі витрати слід стягнути з обвинуваченого на користь НДКЦ при ГУ МВС України в Одеській області.
Керуючись ст.ст.370,374-375,475 КПК України, суд
з а с у д и в:
Затвердити угоду, укладену 19 серпня 2015 року між прокурором прокуратури м. Одеси і обвинуваченим про визнання винуватості ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченогоч. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК України.
ОСОБА_4 визнати винним зач. 5 ст. 27 ч. 1 ст. 205 КК Україниі призначити йому узгоджене сторонами угоди покарання у виді штрафу у розмірі п`ятсот неоподаткованих мінімумів доходів громадян, а саме 8500 (вісім тисяч п`ятсот) гривень.
Зобов`язати ОСОБА_4 сплатити штраф у тримісячний строк з моменту набрання чинності цим вироком та повідомити про сплату штрафу Приморський районний суд м. Одеси шляхом надання документу про сплату штрафу.
Стягнути з ОСОБА_4 на користь НДКЦ при ГУМВС України в Одеській області 920 (дев`ятсот двадцять) гривень 70 копійок процесуальних витрат на залучення експерта.
Апеляційна скарга на вирок може бути подана обвинуваченим, прокурором виключно з підстав, передбачених ч. 4ст. 394 КПК України, протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Апеляційного суду Одеської області через Приморський районний суд м. Одеси.
Суддя Приморського
районного суду м. Одеси ОСОБА_1 .
19.08.2015
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2015 |
Оприлюднено | 17.03.2023 |
Номер документу | 48748294 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Попревич В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні