ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"15" квітня 2011 р. Справа № 2a-757/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Григорука О.Б.
при секретарі Рудій В.О.
за участі: представника позивача - ОСОБА_1, представник відповідача - не з"явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом: Державної податкової інспекції в м. Івано-Франківську
до відповідача: ПП "Олд-Рос"
про стягнення податкового боргу,-
ВСТАНОВИВ:
Державна податкова інспекція в м. Івано-Франківську звернулася до суду з адміністративним позовом до Приватного підприємства "Олд-Рос" про стягнення податкового боргу в сумі 5556,81 грн.
Позовні вимоги обгрутовує тим, що за відповідачем у зв’язку з порушенням вимог законодавства рахується несплачений узгоджений податковий борг. Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги зменшив, про що подав відповідну заяву, якою просить стягнути податковий борг в сумі 5545,70 грн.
Представник відповідача в судове засідання не з'явився, на адресу суду неодноразово повертались надіслані документи відповідачу, з відміткою про те що адресат не проживає по вказаному адресу. Відповідно до ст.39 КАС України у випадку коли зареєстроване у встановленому законом порядку місце проживання (перебування) відповідача, третіх осіб, свідків невідоме, суд може здійснити їх виклик через засоби масової інформації за останнім відомим місцем їхнього проживання (перебування) на території України. Таким чином відповідач повідомлявся про дату, час і місце судового розгляд даної справи, через засоби масової інформації, за останнім відомим місцем проживання.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши наявні у справі докази, заслухавши пояснення представника позивача судом встановлено наступне.
Згідно ч.1 ст.67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Згідно ч. 1 ст. 9 Закону України «Про систему оподаткування» платники податків і зборів (обов'язкових платежів) зобов'язані: вести бухгалтерський облік, складати звітність про фінансово-господарську діяльність і забезпечувати її зберігання у терміни, встановлені законами; подавати до державних податкових органів та інших державних органів відповідно до законів декларації, бухгалтерську звітність та інші документи і відомості, пов'язані з обчисленням і сплатою податків і зборів (обов'язкових платежів); сплачувати належні суми податків і зборів (обов'язкових платежів) у встановлені законами терміни.
За результатами невиїзної перевірки щодо своєчасності сплати податкових зобов’язань до бюджету з податку з власників транспортних засобів складено акти № 12174/17/237 від 17.08.2008 року та №17327/17/237 від 17.12.2008 року. В актах зафіксовано порушення факту несвоєчасної сплати узгоджених сум податку з власників транспортних засобів.
Згідно із статтею 1 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» (чинного на момент виникнення спірних правовідносин) платниками податку з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів є підприємства, установи та організації, які є юридичними особами, іноземні юридичні особи, а також громадяни України, іноземні громадяни та особи без громадянства, які здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію транспортних засобів та/або мають зареєстровані в Україні згідно з чинним законодавством власні транспортні засоби, які відповідно до статті 2 цього Закону є об'єктами оподаткування.
Статтею 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів» встановлено, що податок з власників транспортних засобів сплачується юридичними особами - щоквартально рівними частинами до 15 числа місяця, що настає за звітним кварталом.
Відповідно до пп.5.3.1 п.5.3 ст. 5 Закону України В«Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» платник податків зобов'язаний самостійно сплатити суму податкових зобов’язання, зазначену у поданій податковій декларації, протягом десяти календарних днів, наступних за останнім днем відповідного граничного строку, передбаченого пп.4.1.4 п.4.1 ст. 4 вказаного Закону для подання такої декларації.
В п. 5.1 ст. 5 Закону зазначено, що податкове зобов’язання, самостійно визначене платником податків у податковій декларації, вважається узгодженим з дня подання такої податкової декларації.
Положенням п.п.5.2.1 п.5.2 ст.5 Закону України В«Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» встановлено, що податкове зобов’язання платника податків, нараховане контролюючим органом, вважається узгодженим в день отримання платником податків податкового повідомлення, за винятком випадків його апеляційного узгодження і відповідно до п.п.5.3.2 п.5.3 ст.5 Закону повинно бути сплачено платником податків на протязі 10-ти календарних днів, наступних за днем узгодження. Узгоджена сума податкового зобов’язання, не сплачена платником податків у строки, визначені цією статтею, визнається сумою податкового боргу платника податків.
Згідно пп.17.1.7 п.17.1 ст.17 зазначеного Закону у разі коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов'язання протягом граничних строків, визначених цим Законом, такий платник податку зобов'язаний сплатити штраф при затримці, що є більшою 90 календарних днів, наступних за останнім днем граничного строку сплати узгодженої суми податкового зобов'язання, - у розмірі п'ятдесяти відсотків погашеної суми податкового боргу.
ДПІ в м. Івано-Франківську прийнято податкове повідомлення рішення №00629917000/0 від 25 .09.2008 року та нараховані штрафні санкції на суму 339,43 грн., та податкове повідомлення рішення №0000831501/0 від 26.12.2008 року, та нараховані штрафні санкції на суму 378,67 грн.
Крім того, згідно ст.16 Закону України В«Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондамиВ» відповідачу нарахована пеня, що обліковується по особовому розрахунку в сумі 516,28 грн. та пеня нарахована на суму несплаченого податкового боргу платника податків на суму 463,64 грн.
Пунктом 6.2 статті 6 Закону України В«Про порядок погашення зобов’язання платників податків перед бюджетами та державними цільовими фондамиВ» передбачено, що коли платник податків не сплачує узгоджену суму податкового зобов’язання в установлені строки, податковий орган надсилає такому платнику податкові вимоги.
У зв’язку не сплатою відповідачем податкового боргу, ПП «Олд -Рос» надсилалась перша та друга податкова вимога.
Таким чином, допущені порушення відповідачем вимог ст.67 Конституції України, вимоги Закону України «Про систему оподаткування» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), Закону України «Про податок з власників транспортних засобів та інших самохідних машин і механізмів" (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин), Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податку перед бюджетом та державними цільовими фондам» (в редакції чинній на момент виникнення спірних правовідносин) призвели до виникнення податкового боргу відповідача перед бюджетом в сумі 5545,70 грн. Допущення відповідачем зазначених вище порушень доведено дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами, а саме: актами перевірок, податковими повідомленнями рішеннями, довідкою про борг та іншими матеріалами справи.
Будь-яких доказів повного чи часткового погашення суми податкового боргу, відповідачем на адресу суду не направлялось.
Отже, підсумовуючи вищевикладене, враховуючи встановлені обставини справи суд вважає вимоги позивача про стягнення податкового боргу в сумі 5545,70 грн. є обґрунтованими, та таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити.
Стягнути з приватного підприємства "Олд-Рос", код 22196914, в дохід бюджету податковий борг в сумі 5545 (п"ять тисяч п"ятсот сорок п"ять) грн. 70 коп.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб’єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбаченому частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п’ятиденного строку з моменту отримання суб’єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили в порядку та строки встановлені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя: Григорук О.Б.
Постанова складена в повному обсязі 20.04.2011 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 15.04.2011 |
Оприлюднено | 26.08.2015 |
Номер документу | 48768254 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Григорук О.Б.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Григорук О.Б.
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Григорук О.Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні