ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"14" квітня 2011 р. Справа № 2a-893/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Лучко О.О.
при секретарі Круглій О.М.,
за участю сторін:
представника позивача:не з"явився,
представника відповідача:не з"явився,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу за позовом Управління пенсійного Фонду України в м. Яремче до Товариства з обмеженою відповідальністю спільного українсько-ізраїльського підприємства "Вест-Вуд" про стягнення боргу в сумі 2 956,93 грн,-
ВСТАНОВИВ:
15 березня 2011 року Управління Пенсійного фонду України в м. Яремче звернулося до суду з адміністративним позовом до товариства з обмеженою відповідальністю спільного українсько-ізраїльського підприємства "Вест-Вуд" про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування за грудень 2010р., фінансових санкцій та пені на загальну суму 2956,93грн. Позовні вимоги мотивовані тим, що відповідачем порушено вимоги ст.20 та ст.106 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування”, у зв'язку з чим і допущено вказану заборгованість.
Представник позивача в судове засідання не з”явився, на адресу суду подав клопотання про слухання справи без його участі, позовні вимоги підтримав в повному обсязі. Просив позов задовольнити та стягнути зазначену заборгованість.
Представник відповідача повторно у судове засідання не з'явився з невідомих суду причин, хоча належним чином повідомлявся про розгляд справи, про що свідчать поштові повідомлення про надіслання кореспонденції. Поштове повідомлення про судовий виклик на 14.04.2011 року повернулось на адресу суду із відміткою поштового відділення - “за неявкою адресата”. Однак, згідно із ч.4 ст.33 КАС України у разі ненадання особами, які беруть участь у справі, інформації щодо їх поштової адреси судовий виклик або судове повідомлення надсилаються: юридичним особам та фізичним особам - підприємцям - за адресою місцезнаходження (місця проживання), що зазначена в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб –підприємців. У разі відсутності осіб, які беруть участь у розгляді справи, за такою адресою вважається, що суд виклик або судове повідомлення вручене їм належним чином. За таких обставин, суд не вбачає підстав для відкладення розгляду справи та вважає, що відповідач належним чином повідомлений про її розгляд.
Розглянувши позовну заяву, дослідивши та оцінивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.
Судом встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю спільне українсько-ізраїльське підприємство "Вест-Вуд" діє на підставі свідоцтва про державну реєстрацію суб”єкта господарської діяльності.
Відповідно до ст.1 Закону України “Про збір на обов'язкове державне пенсійне страхування” та Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” , чинних на момент виникнення правовідносин, відповідач є платником внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
За період з 01.12.2010 року по 31.12.2010 року відповідач допустив заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування, яку самостійно задекларував у розрахунку про нарахування внесків на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування за грудень 2010 року, в розмірі 406,13грн. В добровільному порядку, в порушення вимог п.6 ч.2 ст.17 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” дану заборгованість не сплатив. За несвоєчасну сплату страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2009 року управління Пенсійного фонду України в м.Яремче застосувало до відповідача фінансові санкції в розмірі 542,84 грн. та пеню в розмірі 2007,98 грн. на підставі рішення №300 від 23.12.2010 року. Дане рішення відповідачем отримано, що підтверджується копією поштового повідомлення про вручення адресату кореспонденції, станом на день розгляду справи не оскаржено. Загальна заборгованість відповідача за грудень 2010 року становить 2956,93 грн. та підтверджується даними особової картки відповідача, даними розрахунку заборгованості, рішенням управління Пенсійного фонду України в м. Яремче та іншими матеріалами справи.
Згідно ч. 3 ст. 18 Закону України “Про загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” страхові внески є цільовим загальнообов'язковим платежем, який справляється на всій території України в порядку, встановленому цим Законом.
Відповідно до п.6 ч.2 ст.17 даного Закону та розділу 4 Інструкції “Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов”язкове державне пенсійне страхування” відповідач зобов”язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески в розмірі 32 % суми фактичних витрат на оплату праці і 1-2 % від суми доходу у вигляді заробітної плати.
Відповідно до ч.6 ст.20 даного Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Обчислення страхових внесків застрахованих осіб здійснюється страхувальниками на підставі бухгалтерських та інших документів, відповідно до яких провадиться нарахування (обчислення) або які підтверджують нарахування (обчислення) заробітної плати (доходу), на які відповідно до цього Закону нараховуються страхові внески (ч.2 ст.20 зазначеного Закону).
Згідно з ч.12 ст. 20 вищезазначеного Закону страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків.
В силу ч.2 ст. 106 Закону суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Відповідно до аб.2 ч.9 ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування”виконавчі органи Пенсійного фонду застосовують до страхувальників фінансові санкції за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, у вигляді штрафу у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум. Одночасно на суми своєчасно не сплачених (не перерахованих) страхових внесків і фінансових санкцій нараховується пеня в розмірі 0,1 відсотка зазначених сум коштів, розрахована за кожний день прострочення платежу.
Нарахування пені, передбаченої частинами дев'ятою і десятою цієї статті, починається з першого календарного дня, що настає за днем настання строку відповідного платежу, до дня його фактичної сплати страхувальником, або з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку перерахування (зарахування) відповідних сум, до дня їх фактичного перерахування (зарахування) банками та організаціями, які здійснюють виплату і доставку пенсій (ч.12 ст.106 даного Закону).
Відповідно до ч.13 ст.106 цього Закону про нарахування пені та накладення штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.
Суми пені та штрафів, передбачених частинами дев'ятою і десятою цієї статті, підлягають сплаті страхувальником, банком чи організацією, яка здійснює виплату і доставку пенсій, протягом десяти робочих днів з дня одержання відповідного рішення. При цьому в цей же строк страхувальник, банк чи організація, яка здійснює виплату і доставку пенсій, має право оскаржити зазначене рішення до вищого органу Пенсійного фонду або в судовому порядку з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це відповідного виконавчого органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Відповідно до ч.14 ст.106 вказаного Закону суми пені та фінансових санкцій, застосованих за порушення порядку та строків обчислення, нарахування та сплати страхових внесків стягуються в тому ж порядку, що й недоїмка із сплати страхових внесків. При цьому строк давності щодо стягнення недоїмки, пені та штрафів не застосовується.
Згідно із ч.15 ст.106 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування” за рахунок сум, що надходять від страхувальника або від державної виконавчої служби в рахунок сплати недоїмки, погашаються суми недоїмки, пені та фінансових санкцій у порядку календарної черговості їх виникнення. У разі, коли страхувальник має несплачену недоїмку, пеню та фінансові санкції і здійснює сплату поточних сум страхових внесків, ці суми зараховуються в рахунок сплати недоїмки, пені та фінансових санкцій.
Таким чином, заборгованість відповідача по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне страхування за грудень 2010 року, фінансових санкцій та пені перед управлінням ПФУ в м.Яремче становить 2956,93грн., яка станом на день розгляду справи не погашена, а тому підлягає стягненню в судовому порядку. Суд вважає позовні вимоги обґрунтованими, а позов таким, що підлягає задоволенню в повному обсязі.
Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем –фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.
На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 86, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю спільного українсько-ізраїльського підприємтсва "Вест-Вуд" (код ЄДРПОУ 31158906, вул.Д.Галицького,119, смт. Ворохта, Івано-Франківська область,78595)на користь управління Пенсійного Фонду України в м. Яремче заборгованість в розмірі 2 956, 93 грн. (дві тисячі дев"ятсот п"ятдесят шість гривень дев"яносто три копійки).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 КАС України, апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Постанова набирає законної сили в порядку і строки, визначені ст.254 КАС України.
Суддя: Лучко О.О.
Постанова складена в повному обсязі 19.04.2011 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 14.04.2011 |
Оприлюднено | 26.08.2015 |
Номер документу | 48768270 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Лучко О.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні