Постанова
від 12.01.2010 по справі 2а-6154/09/2370
ЧЕРКАСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

12 січня 2010 року справа № 2а-6154/09/2370

11 год 20 хв. м. Черкаси

Черкаський окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Гаращенка В.В,

при секретарі: Бондар Т.П.,

за участю:

представника позивача: ОСОБА_1 - за довіреністю;

відповідача: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси адміністративну справу за позовом державної податкової інспекції у Жашківському районі Черкаської області до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,

ВСТАНОВИВ:

Державна податкова інспекція у Жашківському районі Черкаської області звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи - підприємця ОСОБА_2 про стягнення 1010 грн., посилаючись на наявність у відповідача заборгованості зі сплати штрафних (фінансових) санкцій.

Позивач стверджує, що за результатами перевірки щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу суб'єктами підприємницької діяльності, встановлені порушення з боку відповідача вимог Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» № 265/95-ВР від 06.07.1995 року, внаслідок чого застосовано штрафні (фінансові) санкції в сумі 2010 грн., які відповідачем сплачені лише частково в сумі 1000 грн.

До початку судового засідання представник позивача подав клопотання про зменшення суми заявленої до стягнення, оскільки станом на 11.01.20010 року відповідач сплатив 500 грн. в рахунок погашення заборгованості по штрафних (фінансових) санкціях. Таким чином залишок заборгованості складає 510 грн.

В судовому засіданні представник позивача позов підтримав, з врахування зменшення суми заявленої до стягнення, та просив його задовольнити повністю.

Відповідач заперечень проти позову не надав, в судове засідання не з'явився, представника не направив, хоча належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду справи.

Заслухавши пояснення представника позивача, розглянувши подані документи і матеріали, оцінивши належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності, суд приходить до наступного.

ОСОБА_2 зареєстрований, як суб'єкт підприємницької діяльності 29.12.1998 року державним реєстратором Жашківської районної державної адміністрації Черкаської області, ідентифікаційний номер НОМЕР_1.

Спеціальним Законом, який визначає правові засади застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг є Закон України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» від 6 липня 1995 року № 265/95-ВР (далі - «Закон № 265/95-ВР»).

Здійснення контролю за дотриманням порядку проведення розрахунків врегульовано ст.ст. 15, 16 Закону № 265/95-ВР.

Частиною 1 ст. 15 Закону № 265/95-ВР визначено, що контроль за суб'єктами підприємницької діяльності щодо порядку проведення розрахунків за товари (послуги), інших вимог цього Закону здійснюють органи державної податкової служби України, шляхом проведення планових або позапланових перевірок.

Так, 18.09.2009 року за результатами проведеної перевірки господарської одиниці відповідача, кіоску, що знаходиться за адресою: Черкаська область, м. Жашків, вул. Одеська, 2, та складеного акту перевірки за дотриманням суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки від 18.09.2009 року, встановлені порушення відповідачем ст. 3 Закону № 265/95-ВР, а саме:

- не видано особі, яка отримує товар, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції;

- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій не проведено розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок;

- не забезпечено відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій.

Відповідно до акту перевірки від 18.09.2009 року сума грошових коштів, на яку виявлено невідповідність, склала 334 грн.

Відповідно до ст. 3 Закону № 265/95-ВР суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та (або в безготівковій) формі із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо (при продажу товарів) наданні послуг (у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг) зобов'язані:

- видавати особі, яка отримує або повертає товар, отримує послугу або відмовляється від неї, розрахунковий документ встановленої форми на повну суму проведеної операції; (п. 2 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);

- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України; (п. 5 ст. 3 Закону № 265/95-ВР);

- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня (п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР).

На підставі акта перевірки від 18.09.2009 року ДПІ в Жашківському районі Черкаської області стосовно відповідача прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_2 від 30.09.2009 року на суму 2010 грн.

Вказане рішення отримано відповідачем 30.09.2009 року.

Відповідальність за порушення вимог пп. 11, 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР встановлена п.3 ст. 17 та ст. 22 цього Закону, зокрема, у разі невикористання при здійсненні розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, розрахункової книжки чи книги обліку розрахункових операцій, або використання незареєстрованої належним чином розрахункової книжки чи порушення встановленого порядку її використання, або використання незареєстрованих чи непрошнурованих книг обліку розрахункових операцій, або незберігання книг обліку розрахункових операцій чи розрахункових книжок протягом встановленого терміну застосовуються фінансові санкції в розмірі двадцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Відповідно до ст. 22 цього закону, у разі невідповідності суми готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті, а у випадку використання розрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квитанціями, виданими з початку робочого дня, до суб'єктів підприємницької діяльності застосовується фінансова санкція у п'ятикратному розмірі суми, на яку виявлено невідповідність.

Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржив, штраф сплатив частково в сумі 1500 грн. Таким чином, сума заборгованості на день розгляду справи, по сплаті штрафних (фінансових) санкцій складає 510 грн.

За таких обставин, суд приходить до висновку про обґрунтованість позовних вимог та вважає їх такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Керуючись ст.ст. 17, 71, 86, 94, 159, 162, 163, 254 КАС України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з фізичної особи - підприємця ОСОБА_2, (19200, АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход бюджету через державну податкову інспекцію в Жашківському районі Черкаської області, (19200, Черкаська область, м. Жашків, вул. Щорса, 5, код ЄДРПОУ 34420467) штрафні (фінансові) санкції в розмірі 510 (п'ятсот десять) грн.

Постанова може бути оскаржена до Київського апеляційного адміністративного суду через Черкаський окружний адміністративний суд шляхом подання заяви про апеляційне оскарження протягом десяти днів з дня проголошення постанови, а в разі проголошення вступної та резолютивної частини постанови з дня складення та підписання її повного тексту. Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.

Суддя В.В. Гаращенко

СудЧеркаський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення12.01.2010
Оприлюднено27.08.2015
Номер документу48836850
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-6154/09/2370

Постанова від 12.01.2010

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

В.В. Гаращенко

Постанова від 12.01.2010

Адміністративне

Черкаський окружний адміністративний суд

Гаращенко Валентин Валентинович

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні