Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- УХВАЛА
про відмову у відкритті провадження в адміністративній справі
20 серпня 2015 року Справа №П/811/2520/15
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Момонт Г.М., розглянувши матеріали позовної заяви у справі
за позовом : Відділу Головного управління Державної фельд'єгерської служби України в місті Кіровограді, 25006, м. Кіровоград, вул. Преображенська, 2
до відповідача : ОСОБА_1, 25005, м. Кіровоград, вул. Леваневського, 23/50
про стягнення матеріальної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Відділ Головного управління Державної фельд'єгерської служби України в місті Кіровограді звернувся з позовом до ОСОБА_1 про стягнення з ОСОБА_1 на користь Відділу Головного управління Державної фельд'єгерської служби України в місті Кіровограді завдану ним матеріальну шкоду у розмірі 11 431,57 грн., шляхом внесення коштів на розрахунковий рахунок Відділу.
Відповідно до ст.1166 Цивільного кодексу України майновий збиток, нанесений неправомірними рішеннями, діями або бездіяльністю, особистим немайновим правам фізичної або юридичної особи, а також збиток, нанесений майну фізичної або юридичної особи, відшкодовується в повному об'ємі особою, яка його нанесла.
Згідно з ч.1, 2 ст.2 КАС України завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб'єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень, шляхом справедливого, неупередженого та своєчасного розгляду адміністративних справ.
До адміністративних судів можуть бути оскаржені будь-які рішення, дії чи бездіяльність суб'єктів владних повноважень, крім випадків, коли щодо таких рішень, дій чи бездіяльності Конституцією чи законами України встановлено інший порядок судового провадження.
Відповідно до п.5 ч.2 ст.17 КАС України юрисдикція адміністративних судів поширюється на публічно-правові спори, зокрема: спори за зверненням суб'єкта владних повноважень у випадках, встановлених Конституцією та законами України.
При цьому, з огляду на п.7 ч.1 ст.3 КАС України суб'єкт владних повноважень - орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їхня посадова чи службова особа, інший суб'єкт при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Частиною 2 ст.21 КАС України визначено, що вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб'єктів публічно-правових відносин, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше вимоги про відшкодування шкоди вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
З аналізу зазначеної норми встановлено, що адміністративними судами розглядається позовна вимога про відшкодування шкоди, якщо така шкода завдана суб'єктом владних повноважень, а також, якщо така вимога заявлена одночасно з публічно-правовою вимогою.
Викладене узгоджується з правовою позицією Верховного Суду України, викладеною у постанові від 18.06.2013 р. у справі №21-204а13 (номер рішення в ЄДРСР 32532884).
Зважаючи на те, що позовна вимога Відділу Головного управління Державної фельд'єгерської служби України в місті Кіровограді стосуються стягнення матеріальної шкоди із ОСОБА_1, який не є суб'єктом владних повноважень у розумінні п.7 ч.1 ст.3 КАС України та не заявлена одночасно з публічно-правовою вимогою, даний спір за своєю правовою природою відноситься до цивільної юрисдикції, а тому справа не підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Згідно з п.1 ч.1 ст.109 КАС України суддя відмовляє у відкритті провадження в адміністративній справі лише, якщо заяву не належить розглядати в порядку адміністративного судочинства.
Керуючись ч.1, 2 ст.2, п.7 ч.1 ст.3, п.5 ч.2 ст.17, ч.2 ст.21, п.1 ч.1 ст.109 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя, -
УХВАЛИВ:
1. Відмовити у відкритті провадження у справі за позовом Відділу Головного управління Державної фельд'єгерської служби України в місті Кіровограді до ОСОБА_1 про стягнення матеріальної шкоди.
2. Копію ухвали разом із позовною заявою та усіма доданими до неї матеріалами невідкладно надіслати позивачу.
Роз'яснити позивачу, що розгляд справи віднесено до юрисдикції цивільного судочинства.
Роз'яснити позивачу, що його повторне звернення до адміністративного суду з позовними вимогами щодо яких постановлено ухвалу про відмову у відкритті провадження, не допускається.
Ухвала суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в 5-денний строк з дня отримання копії ухвали.
Суддя Кіровоградського окружного
адміністративного суду ОСОБА_2
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2015 |
Оприлюднено | 27.08.2015 |
Номер документу | 48839111 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
Г.М. Момонт
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні